Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Aj отвори било кој чет на фејсбук и види дали изгледа вака :) Фејсбук вака изгледаше во 2014, година дена пред да го лансираат Windows 10.
 
B

Bonux

Гостин
Гостувањето на бетмен и робин прокоментирано со кумановски жаргон-Дојдева,испива воду и си ебава мајку! :tvg:
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Имам неколку пати кажано дека гласам за СДСМ, значит од ко знам за мене дома сме комуњари, дедо ми бил и цајкан за време на Тито...е сеа вака, никогаш ама никогаш не сум добил порака за митинг, протест, гласање, или ми давале насоки како да се понашам, ако сакам утре одам впартија, ќе ги направам подолу од гомно и жив ќе излезам, за разлика од другари мои кои гласаат за Ж, си добиваат редовно покани за што било, ама да сум фер ќе кажам и дека им пуштаат и огласи за работа.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.117
Поени од реакции
3.319
...кога ќе се качиш на 12 км. не личи на таква , а сум проверил од плажа у Белизе , Македонија не се гледа....мора да е топчеста... :) :)
Кај бе ти на Белизе, сигурно од Коцекабана си гледал, а бродот то го попречил видикот.
За мене Орбан е криминалец и диктатор
За тебе, Сорос, и западните демократи, ама за Унгарците, мене, тој е човек кој прво си гледа за Унгарија па после за странците!
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.574
Поени од реакции
36.525
ПРОЧИТАЈ ПОГОРЕ ГНИЛА ДУШО. ПРОТЕСТИТЕ НА МАКЕДОНЦИТЕ КОИ СИ ЈА САКААТ ДРЖАВАТА НЕ ПАЛАТ И НЕ СЕ ЗАКАНУВААТ. ТОА вие ШАРЕНИТЕ ГО ПРАВИТЕ... НЕМА ДА РАЗГОРИТЕ НАЦИОНАЛНА ОМРАЗА ОВДЕ.
Да, шарените вчера вечер го кршеле музејот :roker:
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Кај бе ти на Белизе, сигурно од Коцекабана си гледал, а бродот то го попречил видикот.

За тебе, Сорос, и западните демократи, ама за Унгарците, мене, тој е човек кој прво си гледа за Унгарија па после за странците!
Од Коцекабана можеш само некое празно шише Газоза да видиш како плива по Вардар накај Солун. И не ми е јасно..јас губав па у Белизе не ме пуштаат на плажа или и ти мислиш сите плажи ги купиле грујовистиве па не пуштаат никој да припири??? :) :)
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.264
Поени од реакции
8.741
Запнале Груевистиве по секоја цена да прават меѓуетничко срање.

http://sdk.mk/index.php/dopisna-mrezha/molotovi-kokteli-napadnat-muzejot-na-albanskata-azbuka-vo-bitola/

СО МОЛОТОВИ КОКТЕЛИ НАПАДНАТ МУЗЕЈОТ НА АЛБАНСКАТА АЗБУКА ВО БИТОЛА
па кога на ш.иптаранава ништо не им е доста, може и во право се тие што пробале да го запалат музејот, за такво племе не вреди ништо.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Смешен си со ова дали сам сум заклучил или ми кажале, во секоја реченица бараш докази, не слушаш туѓо мислење туку одма викаш дека не е точно тоа, а твоите мислења и работи што ги кажуваш се од прва рака? Точни се? Не се глупирај те молам, смешно е веќе ова, на секое само прашуваш дали имал докази некој, дали бил на лице место, кој си бе ти? Ај таму живеј си во твојот замислен свет и не замарај со глупости, ако ти се збори збори ако не кој те врти.
За мене Орбан е криминалец и диктатор, ист е како Грујо затоа и се поддржуваат. Орбан единствен го поддржа Грујо во ЕУ, друг никој затоа што никој не сака диктатори кои ја заобиколуваат правдата. Орбан и Грујо се тоа, и нема да се променат додека не ги сменат. Грујо моментално само такви криминални ликови го сакаат, сите јаки земји и влијателни го пуштија низ вода, останува уште да го вселиме во Идризово.
Значи, така ти кажале, а ти веднаш веруваш. Без да ги знаеш целосно работите. Ете, ако Орбан го поддржал Груевски, има нешто што тоа го направил. Инаку, Унгарија е демократска држава, член на ЕУ и НАТО, а таквите држави се „како што треба“. Лесно е да речеш дека е некој криминалец, тоа и за тебе може да го рече некој. И? Вистина ли ќе е?[DOUBLEPOST=1488885902][/DOUBLEPOST]
Aj отвори било кој чет на фејсбук и види дали изгледа вака :) Фејсбук вака изгледаше во 2014, година дена пред да го лансираат Windows 10.
Па стара верзија користат, не ја надградиле изгледа.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Значи, така ти кажале, а ти веднаш веруваш. Без да ги знаеш целосно работите. Ете, ако Орбан го поддржал Груевски, има нешто што тоа го направил. Инаку, Унгарија е демократска држава, член на ЕУ и НАТО, а таквите држави се „како што треба“. Лесно е да речеш дека е некој криминалец, тоа и за тебе може да го рече некој. И? Вистина ли ќе е?
Па и ти веруваш на глупости, си наоѓаш изговор и готово вистина е тоа во кое веруваш. Еве на пример сите од Дуи а последно на Чаир градоначалникот кој учествувал во преговорите вика дека имаат докази дека вмро и Грујо прифатиле многу повеќе отколку Сдсм ама не се договориле за Сјо. И сега ти на тоа не веруваш туку веруваш дека вмро ништо не прифатило, и изговорот ти е па еве Сдсм и Дуи влада прават нормално дека прифатиле. Прашањето е што прифатиле бе, значи прифатиле Сјо и се договориле, а вмро прифатиле буквално се дури и повеќе ама без Сјо. Кој е тука луд? Еднаш веруваш на нешто еднаш не, вмро се патриоти сдсм не се, а овие првиве понудиле дури и повеќе. Ова и исто ко Грујо што викаше порано, "нека не кажуваат кои институции сме ги дале туку нека кажат што не сме дале." Затоа ти викам смешен си, кога ќе излезат доказите ќе се увериш колку си смешен. Сега потпалувајте тензии уште, спинувајте муабети, верувајте дека вмро не прифатиле ништо, штета што нема да ви успее, ќе останете запомнети како лудаците кои го бранеа криминалниот газ на Грујо.
 
Член од
20 февруари 2008
Мислења
102
Поени од реакции
29
а каде е доказот? или секој ке си збори што сака а докази никаде :)
Било кој да ја прифати платформата ке го осети гневот македонски!!!
И преку таквото за соживот со шипт**рите кои ни нудат или платформа или војна
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Ама заради СЈО не биднала работата. Ова на некој „чуждинец“ да му се каже дали ќе го верува.
Како да бидне кога вмро од почеток е против Сјо? Сега одма го прифатиле Сјо а?
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Па и ти веруваш на глупости, си наоѓаш изговор и готово вистина е тоа во кое веруваш. Еве на пример сите од Дуи а последно на Чаир градоначалникот кој учествувал во преговорите вика дека имаат докази дека вмро и Грујо прифатиле многу повеќе отколку Сдсм ама не се договориле за Сјо. И сега ти на тоа не веруваш туку веруваш дека вмро ништо не прифатило, и изговорот ти е па еве Сдсм и Дуи влада прават нормално дека прифатиле. Прашањето е што прифатиле бе, значи прифатиле Сјо и се договориле, а вмро прифатиле буквално се дури и повеќе ама без Сјо. Кој е тука луд? Еднаш веруваш на нешто еднаш не, вмро се патриоти сдсм не се, а овие првиве понудиле дури и повеќе. Ова и исто ко Грујо што викаше порано, "нека не кажуваат кои институции сме ги дале туку нека кажат што не сме дале." Затоа ти викам смешен си, кога ќе излезат доказите ќе се увериш колку си смешен. Сега потпалувајте тензии уште, спинувајте муабети, верувајте дека вмро не прифатиле ништо, штета што нема да ви успее, ќе останете запомнети како лудаците кои го бранеа криминалниот газ на Грујо.
А заради СЈО немаат влада? Платформата е „фол“, „фарса“ за „ѓоа“ да не се прави влада со ВМРО ДПМНЕ. Да победеше СДСМ на изборите, јас сум 100% сигурен дека немаше да има „платформи“. Ама сега Заев е навлечен на неа и ќе треба да воведе специјален статус на шќиптарите со јазик и сл. во Берово, Штип... Ќе треба да се извинуваме (осудиме) геноцид врз шќиптарите од 1912 до 1956!!!
А на крај краишта, што е важно ВМРО ДПМНЕ дали прифатиле нешто? Заев е тој што е избран да ја спроведе истата. Ти ќе излезеш да протестираш против ВМРО ДПМНЕ да не ја реализираат платформата? Не се во план за тоа.[DOUBLEPOST=1488887076][/DOUBLEPOST]
Како да бидне кога вмро од почеток е против Сјо? Сега одма го прифатиле Сјо а?
И заради тоа нема влада меѓу нив? Размислувај малце подлабоко, не си дете, претпоставувам. Ако СЈО е прифатен од СДСМ, пак нема да е продолжен „рокот“.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom