Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
Имате прекрасна пропаганда. Како сега докажува глупости вистината ке ja докаже со светлоносна брзина. Да не збпориме дека и сега има доста бугари. Да, само по пасош но ако дознаjат и вистината ич нема да имат против.
то се само државјани, ги знам многу од Битола шо зедоа бугарски пасоши за да купат коли или отворат фирми или замнат странство и пцујат бугарија и мајки и шајки им караат. Бугарија сега има еден куп државјани кои ја мразат
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
Зошто да пцуеш некоj коj што ти дал пасош да одиш насекаде? Освен тоа има и освестени бугари. Но не ми е тоа поентата. Еве вакви пропагандисти на идиотии како тебе ако работат за вистината за месец месец и пол ке врие од бугари:) Освестени:)
пасоши земаат ради материјална корист, и талибанците користат амерички долари и земаат амерички пасоши али не од љубов.
бугарите напраиле многу зверства овде кога биле окупатори, не признаваат име не признаваат нација не признаваат историја не признаваат фолклор и традиција.
не можеш да сакаш оние кои те негираат.
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
6.175
Поени од реакции
8.786
Jaзикот е еден со две иминjа - бугарско и грчко. Нели видиш за колку време го научив нема и за 1 месец и само од форуми.Ако беше туг jазик како би го научил толку брзо?
Видиш дека не знаеш ниту да читаш на англиски. :lolzz:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
Всушност вашат'а освестеност не ми е гаjле,Ja ви кажувам како да се реши проблемот со албанците. ЕУ, НАТО и т.н. Коj сака да се освестува коj не сака може и антички патагонец да си биде мене ми е преко кур нели е православен и не е циганин и се разбираме без преведувач?
се разбираме ако зборуваш на Македонски, мене ми е бугарскиот тежок за разбирање
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.006
Jaзикот е еден со две иминjа - бугарско и грчко. Нели видиш за колку време го научив нема и за 1 месец и само од форуми.Ако беше туг jазик како би го научил толку брзо?[DOUBLEPOST=1488750895][/DOUBLEPOST]
Зошто да пцуеш некоj коj што ти дал пасош да одиш насекаде? Освен тоа има и освестени бугари. Но не ми е тоа поентата. Еве вакви пропагандисти на идиотии како тебе ако работат за вистината за месец месец и пол ке врие од бугари:) Освестени:)
Vo krvta vi e da ja prevrtuvate istorijata kako vas vi odgovara

So ke vrie od bugari be?Od 5-6 k pasosi so imataat izvadeno od niv ke vrie?
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.006
пасоши земаат ради материјална корист, и талибанците користат амерички долари и земаат амерички пасоши али не од љубов.
бугарите напраиле многу зверства овде кога биле окупатори, не признаваат име не признаваат нација не признаваат историја не признаваат фолклор и традиција.
не можеш да сакаш оние кои те негираат.
Aj ostas so ne priznavaaat tuku i prisvojuvaat
Kolku li samo makedonski pesni,prikazni,..........imaat prepeano,prevedeno na bugarski so nedaj boze da mu se sprotistavis so argumenti,ocite ke ti gi isvadi demantirajki te so falsifikati samo na niv poznati[DOUBLEPOST=1488751585][/DOUBLEPOST]
Eпа како цело време си по српски страници и гледаш само РТС и Пинк. Бугарскиот нема падежи многу лесно се учи речиси за 1 месец си готов:)[DOUBLEPOST=1488751522][/DOUBLEPOST]
Како се споиме сите ке имате пасоши бе! И албанците ке станат бугари оти во пасошот ваков поим како националност нема:)
AMAN BE RASJARAJ SE OT OVDE
I SO DA GLAAM NA PLANETA?
SRPSKI I MAKEDONSKI PESNI PREVEDENI NA BUGARSKI ILI NA BNT KAKO KRADETE ISTORIJA
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
Eпа како цело време си по српски страници и гледаш само РТС и Пинк. Бугарскиот нема падежи многу лесно се учи речиси за 1 месец си готов
шом треба да се учи значи странски јазик е
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.006
Во парламент- говор само на бугарски шо е ова ке ми збори на маjмунски со преведувач? Да збори на маjмунски дома. гитла.
AJ AJ SI GI IMATE TURCITE KAJ VAS,NE PALAMUDI MNOGU
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Ама зошто го цитирате кога ќе се појави и само стварате гужва? Сериозно мислите дека ќе му промените ставови на пропагандист? Максимум што може да направите е да пријавите лошо мислење и за секунда ќе го нема.
 
D

Darko_ufo

Гостин
  1. Не, не ми смета доколку е во рамки на Уставот на РМ.
    56 гласови
    46,7%
  2. Да, ми смета безразлика на неговата уставност.
    56 гласови
    46,7%
  3. Сеедно ми е.
    6 гласови
    5,0%
  4. Не, не ми смета па дури и надвор од Уставот да биде.
    2 гласови
    1,7%
Анкетава стварно е пата-пата или се штанцаат нови акаунти?
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Ај не се палете со бугарскава тема. Си имаме ние наши работи. На пример, го гледав сега Заев на вестите, митинг некој, за земање на власта зборува. А бе, нели оставка ќе даваше ако изгуби на избори? Како ќе биде премиер ако дава оставка и се врати кај семејството? Па на ваков лажго треба и неговите да му го свртат грбот. А зине, а да излаже. Па како премиер сака да биде, ноторен лажго.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom