Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
значи само грујо може да не спаси од федерализации, двојазичност, менување на име, менување на пари, контрола од ЕУ и НАТО, кољачи и сечачи на глави, соросови мрачни планови.....

Нишо кажете му на СЈО да обустави истраги и обвиненија против него пошто ни е неопходен за сочувување на библиската Македонијаи древниот Македонски народ.
..не бе кој вика грујо дека е тој????
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
21.024
Поени од реакции
36.794
...некаде во западна или севрозападна Македонија:
-Кољку ја даваш кучава!
-А бе, види каква е убава на два спрата, двор, во близина на центарот на градот..
-Нисам те питао каква ти е куча, реци бре кољку кошта?
-А бе види вака, сакам да купам два стана еден за родителите еден за мене, во Скопје и тоа или Ѓорче или Влае, скромен сум...
-Колку евра ти вреди куча питам те задњи пут!
-Па, 250 000 евра !
-Ево ти 350 000 евра, да не те иселујем два пут до Берово ! :tapp:
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.888
Поени од реакции
14.439
По барање на НАТО ги сведовме на минимум.
Со други зборови - сами си го начукавме.
НАТО е логистика на УЧК.
Да го цитирам Лет: влада која не може да ги заштити своите граници не заслужува да биде на власт и треба веднаш да си замини
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
..не бе кој вика грујо дека е тој????
нема друг, ко во каубојски филмови, имаш еден лош кој сака да и го земе ранчот на убавата вдовица и тој ќе го познаеш по црнио шешир, и имаш добар племенит и чесен каубојец кој ќе ја заштити и ќе го убије лошиот во двобојот на крајот од филмо и тој си носи бел шешир.
Каков шешир има грујо во твојот филм?
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
...некаде во западна или севрозападна Македонија:
-Кољку ја даваш кучава!
-А бе, види каква е убава на два спрата, двор, во близина на центарот на градот..
-Нисам те питао каква ти е куча, реци бре кољку кошта?
-А бе види вака, сакам да купам два стана еден за родителите еден за мене, во Скопје и тоа или Ѓорче или Влае, скромен сум...
-Колку евра ти вреди куча питам те задњи пут!
-Па, 250 000 евра !
-Ево ти 350 000 евра, да не те иселујем два пут до Берово ! :tapp:
.....рука на срце цела западна и севрозападна Македонија е полна празни чавкарници копии на германски и швајцарски такви во кои старци палат навечер сијалици и развиваат албански државни знамиња и тоа е всушност трагедијата на моментот....ни 10% од светите крави на американците ни ебат матер и ни ја закопуат Македонија.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Da bea DPMNE prava Makedonska Patriotska Nacionalisticka Partija nemase ni da dojde do ovie sranja (Veliko-Albanski nacionalisticki fasisticki sovinisticki Anti-Makedonski platformi) ... da bea pravi patrioti i rodoljubi nemase deset godini da gi unistuvaat drzavata, narodot i instituciite, nemase da im go pu*at na Aljbanezite(Alji Ameti), na Amerite i Evropejcite, na razno-raznite pe*erasticni Fuerinja, Rikeri i sl. nemase preku nok da gi nosat glupavite EU zakoni bez nikakva parlamentarna diskusija i debata, nemase da go osiromasat narodot so eden kup nepotrebni davacki i astronomski visoki kazni, nemase da ja napravat Makedonija nedemokratska i policiska drzava, da bea vistinski patrioti i demokrati nemase da kreiraat mediumski mrak vo drzavava protezirajki gi svoite ku*tonski mediumi i unistuvajki gi onie neistomisleckite, da bea patrioti nemase da go podelat i onaka malobrojniot Makedonski narod i nemase da ja napravat MKD drzava bez nikakov izbor i perspektiva za mladiot covek, pricina poradi koja sekoj/a vtor/a mlad/a Makedonec/ka si zamina od drzavava vo zapadnite drzavi poslednive nekolku godini !
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.637
Поени од реакции
82.402
нема друг, ко во каубојски филмови, имаш еден лош кој сака да и го земе ранчот на убавата вдовица и тој ќе го познаеш по црнио шешир, и имаш добар племенит и чесен каубојец кој ќе ја заштити и ќе го убије лошиот во двобојот на крајот од филмо и тој си носи бел шешир.
Каков шешир има грујо во твојот филм?
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
нема друг, ко во каубојски филмови, имаш еден лош кој сака да и го земе ранчот на убавата вдовица и тој ќе го познаеш по црнио шешир, и имаш добар племенит и чесен каубојец кој ќе ја заштити и ќе го убије лошиот во двобојот на крајот од филмо и тој си носи бел шешир.
Каков шешир има грујо во твојот филм?
аааа ти си бил у шпагета вестерн уфилман.. Клине Истфуде...:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom