Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Епа тоа е, 10 години опозиција, слабо. Нешто што зедоа од општинските каси, ама не е тоа ништо. Ама и овие педерите, стварно педери испаднаа, не поделија од парите што ги земаат од Брисел, ги викнаа пред влада за секс само изгледа :) И сега ќе треба од џеб да даваат за бранење на платформата.
Ако е од џеб, добро ќе биде, нешто друго да не им побараат...
А како што се навикнати да даваат, ќе заврши весело. :)
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.864
Поени од реакции
26.466
Ако е од џеб, добро ќе биде, нешто друго да не им побараат...
Секс константно има, ама не се свесни сеуште....[DOUBLEPOST=1488677215][/DOUBLEPOST]
Како можам да дискутирам со член кој кажа дека тврдокорните имале цврст став а 300 пати мењаат сценарија...Нели гледаш што бранат?

За платформата... Денес, утре или кога и да е во иднина, мора да се отварат некои прашања и да пробаме да се решат проблемите кои се отворени во нашето општество.
Или ќе живееме во Македонија во која Албанците ќе бидат наши сограѓани и ќе научиме меѓусебно да се почитуваме.....или ќе пропаднеме и ќе се угушиме во нашите лајна.
Најголема грешка последните 25 години е дозволувајќи Албанците да се кластерираат во западна Македонија. И денес може да се каже дека си имаат оформено област.
Џабе се правиш патриот кога денес кога ќе шеташ во места како Арачиново или Липково ти си со стиснат г'з плашејќи се да не те издупчат ко швајцарско сирење.
Тоа е затоа што веќе долго време се наметнува една пропаганда со која овие две нации се кластерираат во две групи, наместо во една, се форсира меѓусебна омраза...
Груевски ништо не направи да се смени ова во овие 10 години, туку се повеќе се наталожуваат тие два кластери.. И немој да ми кажуваш дека тој е патриот и треба да го величиме.
Било-каква платформа согласна со уставот треба да се разгледа и да се изнајдат точки кои можеби гарантираат повеќе зближување и растурање на кластерите отколку растурање на земјава.
Не зезај, не е добро срочено, како бе така ќе продаеш приказна која оддалеку се гледа дека е глупости. Дај малци биди подраматичен, кај ти се криминалите на Груевски, кај ти се бомбите за Смилковци. Значи еве да се договориме, да платите, да ви ја срочам јас приказната, да личи барем на нешто, а не вака смешно е мислам....
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
825
Поени од реакции
839
Секс константно има, ама не се свесни сеуште....[DOUBLEPOST=1488677215][/DOUBLEPOST]
Не зезај, не е добро срочено, како бе така ќе продаеш приказна која оддалеку се гледа дека е глупости. Дај малци биди подраматичен, кај ти се криминалите на Груевски, кај ти се бомбите за Смилковци. Значи еве да се договориме, да платите, да ви ја срочам јас приказната, да личи барем на нешто, а не вака смешно е мислам....
Толку ли не си бистар и стварно мислиш дека сум партиски член или така ми се чини ?[DOUBLEPOST=1488677594][/DOUBLEPOST]
Стварно Албанциве се спремале за граѓанска војна или е некоја дебела заебанција?
Не се плаши, имаше една граѓанска војна која беше една добра режија и добро заплашување за да се поделиме етнички.. Денеска постои една багра и криминална група кои сакаат уште повеќе да го имаш тој страв.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.446
Поени од реакции
22.364
Ако толку те интересира , Јас најпрвин сум ЛокалПатриот па после друго.

Те читав на темата за Битола , не се сеќирај , ти си од оние шо знајш дека ДПМНЕ го уништија градот ,ама се прајш на Тошо.

Инаку Ти за Патриот ли се рачунаш?
Ти можи си читал ама дали си сфатил нешто прашање е сега.
Кога сме кај уништувањето изгледа премногу мал си за да памтиш чим толкави ноторни глупости тресиш.
Е убо де бравос, биди си кој ти брани. Само пак не ми одговори што ти пречи повеќе Албанците или лажната албанофобија?
И да не ти останам должен за одговор. Не сум патриот, ни локален ни на државно ниво. Ми помина желбата за патриотизам после изборите кога огромен број на мои сонародници си се изјаснија на изборите за тоа што си се изјаснија.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Толку ли не си бистар и стварно мислиш дека сум партиски член или така ми се чини ?
Не бе брат, таман работа, партиските членови се надеваат дека ќе работат државно,
ти за без пари го правиш ова. Од лично убедување.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.864
Поени од реакции
26.466
Не бе брат, таман работа, партиските членови се надеваат дека ќе работат државно,
ти за без пари го правиш ова. Од лично убедување.
Не бе брат, не ги плаќа зајо овие, не е као кај нас, загреота се...ги лажат цело време.
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
За заедничка Македонија, а им пречат лошите Албанци и мнозинството Македонци.
Грешка ви е слоганот, треба да протестирате За Администрациска Македонија.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
825
Поени од реакции
839
Извини дечко да те прашам, да не имаш мува на капата случајно ?
Не бе брат, таман работа, партиските членови се надеваат дека ќе работат државно,
ти за без пари го правиш ова. Од лично убедување.
Епа ќе ве разочарам БАНДО ВМРОВСКА!!!!
Не сум како вас буџетарска лебарка и некој си идиот што земал некој тендер и вечно ќе го лиже газот на некој претпоставен за 50 000 - 100 000 евра.
ЌЕ ВЕ РАЗОЧАРАМ И ЌЕ ВИ КАЖАМ ДЕКА КРАЈОТ ВИ СЕ ГЛЕДА!!!!
За мене како граѓанин најприоритетно е да изгорат сите ваши буџетарски примања и сите ваши бизниси кои со вашите пипци ги насадивте овој изминат период, само за да браните одредена политика и да ништите се што е прогресивно во земјата.

BTW слабо анкетата а ?
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Епа ќе ве разочарам БАНДО ВМРОВСКА!!!!
Не сум како вас буџетарска лебарка и некој си идиот што земал некој тендер и вечно ќе го лиже газот на некој претпоставен за 50 000 - 100 000 евра.
ЌЕ ВЕ РАЗОЧАРАМ И ЌЕ ВИ КАЖАМ ДЕКА КРАЈОТ ВИ СЕ ГЛЕДА!!!!
За мене како граѓанин најприоритетно е да изгорат сите ваши буџетарски примања и сите ваши бизниси кои со вашите пипци ги насадивте овој изминат период, само за да браните одредена политика и да ништите се што е прогресивно во земјата.

BTW слабо анкетата а ?
Брат знам дека не си на буџет штом со Caps Lock пишуваш.
Ниту пак за приватен бизнис те бидува, а не верувам дека воошто си стручен за да работиш нешто со што би заработувал пари и бидеш независен.
Мора да си од тие "прогресивните".
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
825
Поени од реакции
839
Брат знам дека не си на буџет штом со Caps Lock пишуваш.
Ниту пак за приватен бизнис те бидува, а не верувам дека воошто си стручен за да работиш нешто со што би заработувал пари и бидеш независен.
Мора да си од тие "прогресивните".
Теши се сам себеси вмровецу и општествена буџетарска прљавштино, имам напишано повеќе научни трудови од бројот на твоите мозочни клетки.
Теши се дека сум како тебе.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Теши се сам себеси вмровецу и општествена буџетарска прљавштино, имам напишано повеќе научни трудови од бројот на твоите мозочни клетки.
Не се сомневам дека твојот IQ е толку висок, што не можеш ни самиот да изброиш до него.
Еден ден сигурно ќе читаме:
"Британски научник докажа дека...(и твоја слика во позадина)"
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
825
Поени од реакции
839
Не се сомневам.
Еден ден сигурно ќе читаме:
"Британски на научник докажа дека...(и твоја слика во позадина)"
Сигурно претпоставките и приказните (ала курир) што ги пишуваш на форумот ти се од исти тип. Глупи и далеку од вистината.
Не заслужуваш да бидеш читан ниту коментиран. Ајт гитла и не ме цитирај.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.967
Поени од реакции
11.608
@k3b Настрана што веб-сајтовите мора да се двојазични според закон. Објаснив во мојот претходен пост каде може да се сретне и албанскиот јазик и претпоставувам за употребата за која се разговарало меѓу СДСМ (ДПМНЕ) и ДУИ. Било која од двете коалиции значи дека не може да се смени унитарноста на Македонија, да се воведе нов службен јазик, да се смени знамето, химната, името, без согласност на опозицијата.
Во недостаток на подетални информации, јас мислам дека се зборело за упоотреба на албанскиот јазик и за распределувањето на буџетски средства.

А на Курир читам федерална полиција и разно-разни глупештии...па синоќа со мои очи видов некои смешни флаери залепени за стакла во влез од зграда „5000 евра казна ако не се знае албански“. Само некој без разум може да поверува во такво нешто.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom