Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
D

Darko_ufo

Гостин
Да не постоеше на форумот ке требаше да те измислат од што си глуп. Од толку бањање изгледа шампон ти има влезено во тоа лејката па наместо мозок сега имаш сапуница.
Ете и овде ке те прашам, што тоа треба да ни оди во прилог според тебе?
@Нuкола аман жити здравје објасни му некој работи на дечково. И пополека пиши му оти споро чита , а уште потешко сфаќа.
Како си задоволен од анкетата до сега? И тоа гарант од тие 15 што сте најмалку 7 се ботови односно твои дупли акаунти.
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Не бе све е розево уживај, ништо не се случува, не се секирај, све ќе биде добро, кога ќе изброиме до три ќе се разбудиш и ќе нема платформа и Албанците ќе бидат најдобрите комшии што ги знаеш. еден два три....
Зошто чекаше Грујо да те повика да излезеш да протестираш онака патриотски?!?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.864
Поени од реакции
26.466
Зошто чекаше Грујо да те повика да излезеш да протестираш онака патриотски?!?
Он плаќа бе брат, и тоа на сите ни плаќа, а не како кај вас им плаќаа само на секој водач на група. Вашите ептен педери испаднаа, нашите се многу фер и јадење и ово оно и женски носат. Вашите само педери ви донесоа и геј шарада правеа.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Во се што е пишано се согласувам, Скопје 2014 вреди колку еден шлајм исплукан од наркоман. Стиропор и невкус и никаква историја.

Кажи ми ти што си Антички Македонец или Словен?
Зошто Лебарка би ја интересирало мојата национална и етничка припадност?[DOUBLEPOST=1488676317][/DOUBLEPOST]
Он плаќа бе брат, и тоа на сите ни плаќа, а не како кај вас им плаќаа само на секој водач на група. Вашите ептен педери испаднаа, нашите се многу фер и јадење и ово оно и женски носат. Вашите само педери ви донесоа и геј шарада правеа.
Нема да ме чуди, наместо да им дадат, да им побараат пари што ја имале таа привилегија да ја бранат Платформата...
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Он плаќа бе брат, и тоа на сите ни плаќа, а не како кај вас им плаќаа само на секој водач на група. Вашите ептен педери испаднаа, нашите се многу фер и јадење и ово оно и женски носат. Вашите само педери ви донесоа и геј шарада правеа.
Нема да ме чуди, наместо да им дадат, да им побараат пари што ја имале таа привилегија да ја бранат Платформата...
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Он плаќа бе брат, и тоа на сите ни плаќа, а не како кај вас им плаќаа само на секој водач на група. Вашите ептен педери испаднаа, нашите се многу фер и јадење и ово оно и женски носат. Вашите само педери ви донесоа и геј шарада правеа.
Најголемата заслуга на Грујо: ваши и наши. Што убаво не подели.

(Ајде сега цитирај ме и кажи ми како тој не не подели, туку Зајко го направи тоа...)
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.864
Поени од реакции
26.466
Најголемата заслуга на Грујо: ваши и наши. Што убаво не подели.

(Ајде сега цитирај ме и кажи ми како тој не не подели, туку Зајко го направи тоа...)
Ај чим си запнал:
тој не не подели, туку Зајко го направи тоа...
ок е?
Искрено јас сакав малку подраматично да го напишам, ем ќе ми се бројат повеќе зборови ем ќе ми удираат лајкови, а на лајкови највеќе се заработуе.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.006
Прво, зошто Собранието да не може да се состане, што го спречува?

Второ, ај види таму во истиот член по кои основи се прогласува вондредна состојба.
elementarna katastrofa od siroki razmeri
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.655
Поени од реакции
16.792
Стварно Албанциве се спремале за граѓанска војна или е некоја дебела заебанција?
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Најголемата заслуга на Грујо: ваши и наши. Што убаво не подели.

(Ајде сега цитирај ме и кажи ми како тој не не подели, туку Зајко го направи тоа...)
Ај чим си запнал:
тој не не подели, туку Зајко го направи тоа...
ок е?
Муабетов треба да се урами. :)
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.446
Поени од реакции
22.364
Да бе затоа на сите медиуми освен Сител (бивша селска телевизија) го велат истото.
Најиронично е тоа што вмровци убиваат и вмровци (овој пример, Нешковски итн), ама тоа е. Ботови.
Добро бе со цел ум се навраќаш на спинот со старецот од мариово. Тука како се помачија да ја закопаат темата ти пак им ја извади. И да имаш таква тема тука , земи прелистаја малце пред да се изглупираш.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
825
Поени од реакции
839
Не бе све е розево уживај, ништо не се случува, не се секирај, све ќе биде добро, кога ќе изброиме до три ќе се разбудиш и ќе нема платформа и Албанците ќе бидат најдобрите комшии што ги знаеш. еден два три....
Како можам да дискутирам со член кој кажа дека тврдокорните имале цврст став а 300 пати мењаат сценарија...Нели гледаш што бранат?

За платформата... Денес, утре или кога и да е во иднина, мора да се отварат некои прашања и да пробаме да се решат проблемите кои се отворени во нашето општество.
Или ќе живееме во Македонија во која Албанците ќе бидат наши сограѓани и ќе научиме меѓусебно да се почитуваме.....или ќе пропаднеме и ќе се угушиме во нашите лајна.
Најголема грешка последните 25 години е дозволувајќи Албанците да се кластерираат во западна Македонија. И денес може да се каже дека си имаат оформено област.
Џабе се правиш патриот кога денес кога ќе шеташ во места како Арачиново или Липково ти си со стиснат г'з плашејќи се да не те издупчат ко швајцарско сирење.
Тоа е затоа што веќе долго време се наметнува една пропаганда со која овие две нации се кластерираат во две групи, наместо во една, се форсира меѓусебна омраза...
Груевски ништо не направи да се смени ова во овие 10 години, туку се повеќе се наталожуваат тие два кластери..Дури и Македонскиот кластер се расцепи на два посебни(ВМРО и СДСМ) ГРУЕВСКИ НЕ ПОДЕЛИ НА 3 ДЕЛА:.... И немој да ми кажуваш дека тој е патриот и треба да го величиме.
Било-каква платформа согласна со уставот треба да се разгледа и да се изнајдат точки кои можеби гарантираат повеќе зближување и растурање на кластерите отколку растурање на земјава.
 
Последно уредено:

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.864
Поени од реакции
26.466
Нема да ме чуди, наместо да им дадат, да им побараат пари што ја имале таа привилегија да ја бранат Платформата...
Епа тоа е, 10 години опозиција, слабо. Нешто што зедоа од општинските каси, ама не е тоа ништо. Ама и овие педерите, стварно педери испаднаа, не поделија од парите што ги земаат од Брисел, ги викнаа пред влада за секс само изгледа :) И сега ќе треба од џеб да даваат за бранење на платформата.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom