Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
Значи јас не го бранам грујо и неговите постапки, јас ја бранам Македонија. Ако Иванов застанал во одбрана со мене, тој е за мене соборец или во најмала рака моментален сојузник.
не туку сте соучесници во криминал
Македонија си има устав и закони. Секој кој попречува извршување на закон и устав на Македонија е нејзин неприател.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.865
Поени од реакции
26.466
Он ја бранел Македонија, Иванов му бил соборец.:pos::pos::pos:

Тие се вие, неколку занесени брљи, се замислувате некакви геостратези, генерали, па стратегии правите, предидувања, координрате борба на локално и глобално ниво :pijanco:
Тоа се тие моменти на немоќ кога користиш по три смајловци како аргумент и адхоминем аргументација за да го девалвираш говорникот.

Ама знам дека е тоа заради причина што боли тоа што го кажувам.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
адхоминем, :pos: ти дупли јузер си на оној твојот соборец тука што беше до лани, ајде уште „алас“ ти фали.

Брљо.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.865
Поени од реакции
26.466
не туку сте соучесници во криминал
Македонија си има устав и закони. Секој кој попречува извршување на закон и устав на Македонија е нејзин неприател.
Па имало примери кога уставот и законите се прекршени и после тоа произлегол нов устав и нови закони во блиското минато и тоа на сила. Или ќе се праиме наудрени што се случи 2001 година....
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.438
Поени од реакции
3.698
Тие што сега барат војна на форумот, во 2001 беа сперматозиди.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Па најверојатно, ама интересен ми е ставот на овие шљамови од Македонци кои ја подржуваат Албанската платформа, дека како решение не го земаат повлекување на платформата. Боже сачувај да се повлече платформата. Тоа е нешто страшно. Гниди од луѓе. Нелуѓе.
Што не повлекуваше линии кога се амнестираа терористите? Кога се тепаа Македонци насекаде? Кога беше донесен законот за јазикот?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.448
Поени од реакции
22.368
Еве јас ќе ти кажам.
Неколку денови владе покушава да ја утури анкетата у темава и му успеа. Очекува во меѓувреме да уфрлува „триумфални“ постови како „соросоиди, сороспии, предавници“ гласаат за првата опција и потајно се надева дека ќе ги убеди сите од УМС на ОК Цапари да ги убеди да отвараат акаунти на форумов за да напраат огромен дисбаланс во анкетата - со што „ќе се покаже волјата на народот“.
Јас пошо реагирав и пред да се стаи анкетата, сега ќе си кажам и дека не планирам да се изјаснам. Не ми е сеедно, ама ете така ми доаѓа - за инает на владе.

И технички приговор имам - анкетава до 4 мај ќе седи, а до тогаш капата на сите ќе ни биде скроена. Требаше на 8 јануар да ја стаи администрацијата на форумов, а не вака - после свадба тапани.
И пак како по обичај се истрча и се изглупира.
Прво анкетата која јас ја предложив нема допирна точка со оваа, но настана мал проблем во комуникацијата и затоа е ваква каква што е. Се работи на случајот тоа да се исправи така да диши малце ке се среди. Второ јас инсистирав и уште инсистирам таа да биди во посебна тема така да диши и околу тоа.
Трето ако се сомневаш дека јас некој терам да отвори акаунт специјално за една намена како ти на пример што го отвори тогаш имаш многу погрешно мислење за мене и си се водиш од твоите постапки и рачунаш дека и другите би постапиле така.
Четврто ако се сомневаш дека јас имам дупли јузер слободно можеш да ме пријавиш во администрацијата, верувај такво нешто со душа чекаат.
Дали си гласал на оваа анкета или не па макар и од инает мене лично не ми значи ништо. Твоја работа. Чисто колку да знаеш немам никаква врска со времетраењто на анкетата пошто како што нагласив и претходно настана мал проблем во комуникациите.
И за каков дисбаланс на анкетата правиме муабет тука? За каква воља на народот мислиш би ја штеловал анкетата? Што според тебе таа би требало да покажи ?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.865
Поени од реакции
26.466
адхоминем, :pos: ти дупли јузер си на оној твојот соборец тука што беше до лани, ајде уште „алас“ ти фали.

Брљо.
Да да, дупли усер имам јас и у reallife. И тоа повеќе не само еден. Неколку иљади.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
Па имало примери кога уставот и законите се прекршени и после тоа произлегол нов устав и нови закони во блиското минато и тоа на сила. Или ќе се праиме наудрени што се случи 2001 година....
Примерот ти е добар, ти си со иванов сега во многу слична позиција како ахмети во 2001. И двајцата го негирате и прекршувате уставот. И велиш дека тоа е добро дело? Дека 2001 година му донесе добри работи на Македонија?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.865
Поени од реакции
26.466
И пак како по обичај се истрча и се изглупира.
Прво анкетата која јас ја предложив нема допирна точка со оваа, но настана мал проблем во комуникацијата и затоа е ваква каква што е. Се работи на случајот тоа да се исправи така да диши малце ке се среди. Второ јас инсистирав и уште инсистирам таа да биди во посебна тема така да диши и околу тоа.
Трето ако се сомневаш дека јас некој терам да отвори акаунт специјално за една намена како ти на пример што го отвори тогаш имаш многу погрешно мислење за мене и си се водиш од твоите постапки и рачунаш дека и другите би постапиле така.
Четврто ако се сомневаш дека јас имам дупли јузер слободно можеш да ме пријавиш во администрацијата, верувај такво нешто со душа чекаат.
Дали си гласал на оваа анкета или не па макар и од инает мене лично не ми значи ништо. Твоја работа. Чисто колку да знаеш немам никаква врска со времетрањењто на анкетата пошто како што нагласив и претходно настана мал проблем во комуникациите.
И за каков дисбаланс на анкетата правиме муабет тука? За каква воља на народот мислиш би ја штеловал анкетата? Што според тебе таа би требало да покажи ?
Јас ќе ти кажам сега за анкетата, на тие буљаши што не им сметаат Албанските уцени, се едноставно буљаши. Немаат никаков интегритет ниту пак претставуваат некаква критична маса. Такви 5 на пример кога би се сретнале со 1 кој не ја подржува платформата, за мир би наведнале глава и би продолжиле по патот. И у меѓувреме три пати ќе се откажат од платформата пред изгрејсонце.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Тие што сега барат војна на форумот, во 2001 беа сперматозиди.
Тие што прифаќаат Платформи, тие бараат војна.
Па сега дали сте за војна, дали сте за мир, одлучете си.
 

faust.mephistopheles

Aga Aganlija
Член од
9 декември 2014
Мислења
743
Поени од реакции
1.602
Подобро ужасен крај, отколку ужас без крај.
Како не ви е срам! Каде со овој краток памет? Војна ќе креирале, како тоа да е секојдневна нормална работа.
Против кого ќе војувате? Против 670 илјади свој народ? Против своето блиско семејство? Против кого?
За што ќе војувате? За распад и бришење на Македонија? Срамота !
Оди отепај се...
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Младите ќосиња од п(у)мс на дпшне уште еднаш го покажаа својот патриотизам со одлучно одговарање на анкетата на кајгана форум поттикната од веќе легендата владе војвода битолско-лерински.

 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Како не ви е срам! Каде со овој краток памет? Војна ќе креирале, како тоа да е секојдневна нормална работа.
Против кого ќе војувате? Против 670 илјади свој народ? Против своето блиско семејство? Против кого?
За што ќе војувате? За распад и бришење на Македонија? Срамота !
Оди отепај се...
Тие што прифаќаат Платформи, тие бараат војна.
Па сега дали сте за војна, дали сте за мир, одлучете си.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom