Пробиштип

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Idite u Probisti nema da zazalite gradot zive 24 casa, se pie mnogu eftino u pm, a zeniii samo da videte
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: D31
Член од
16 април 2006
Мислења
7
Поени од реакции
0
E E E абе само у Пробиштип има женски?А машки немате а?Што сте бордел,јавна куќа :) Се зезам ја сум била и навистина е ок,а и многу сте дружељубиви :)Сепак многу поздрав до Пробиштип
 

Раскољников

Моделатор
Член од
15 март 2006
Мислења
167
Поени од реакции
1
Пробиштип е закон!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Инфo: www.probistip.gov.mk
btw, тоа на сликата е една петина од Пробиштип, не знам кој слепец го има фотографирано од таа страна, има и згради, мајката не е Кратово (у Кратово е луксуз и привилегија да живееш у една од трите згради што ги имаат)
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
kate81 напиша:
E E E абе само у Пробиштип има женски?А машки немате а?Што сте бордел,јавна куќа :) Се зезам ја сум била и навистина е ок,а и многу сте дружељубиви :)Сепак многу поздрав до Пробиштип
De be kate ima i mnogu maski ama da ne se faleme znaes kak):):):):)
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Дајте слики од Пробиштип, да видиме ние кои никогаш не сме биле таму.
 

Раскољников

Моделатор
Член од
15 март 2006
Мислења
167
Поени од реакции
1
Добро, де FortunE, само правам споредба, не се лути одма, а за слики ти дадов еден линк, сеа за сеа, толку знам, ама ќе побарам повише, па ќе ти кажам, ОК?
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Не се лутам, мислењата ви ги префрлив во темата Кратово. Продолжете таму да коментирате за тој град, тука нека остане само за Пробиштип:)
Сега ќе ги ѕирнам сликите.
И дајте ако имате уште:)
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Раскољников напиша:
Eве слики од Пробиштип, не се нешто посебно, ама за сега ќе се задоволите со толку: http://www.geocities.com/probistip/home.htm , нема слики од nightlife, ама ќе има soon.
Мене оваа страна не ми ја отвора.
 

Раскољников

Моделатор
Член од
15 март 2006
Мислења
167
Поени од реакции
1
Oва „селце” го кажуваш у деминутив, зашо ти е многу мило или...? А од кај си ти, btw?
Ај ќе ставам слики на форумов, не знам зашо не отвара.
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Јас од струга сум...што знам град со 16000 жители не е град
 

Раскољников

Моделатор
Член од
15 март 2006
Мислења
167
Поени од реакции
1
Абе кога Пехчево со 3000 жители е град, тогаш што останало за Пробиштип.
Туку не е твое или мое да оценуваме дали е град или не. Си има критериуми што треба да се исполнуваат и Пробиштип ги исполнува тие критериуми. Па у САД има и помали градови, само тие се townѕ, као што се СИТЕ градови у МК, ама таму има и cities, како New York, Chicago, Los Angeles итн.
А знаеш ли ти дека у Пробиштип е најдоброто и најопременото училиште у МК? Со сопствена сала и трибини, покриен базен, надворешни игралишта за кошарка, фудбал, ракомет, патека за трчање? Сето тоа е опремено од словенечки ELAN.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: D31
Член од
11 април 2006
Мислења
1
Поени од реакции
0
deXterche напиша:
Јас од струга сум...што знам град со 16000 жители не е град
vie tamu vrska od zivoto nemate, neznaete so e toa nightlife, ama tioa ti e traba da dojdete pa da videte.:je:
 

Раскољников

Моделатор
Член од
15 март 2006
Мислења
167
Поени од реакции
1
okrad, на кого реплицираш? Ништо не те разбирам, дај пишувај поразбирливо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom