Загадувањето не сопира, секоја година нови 4.500 заболени од рак!

Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Има на плоштад карши портата каде порано беа сендвичарите едно дрво ли е, грмушка ли е, ама битно место зафаќа за џабе. Дај нека го тргнат, тука што убава фонтана може да се напраи ау ау. И во парк тоа голите дрва што ќе им се, ќе падне некое ќе утепа човек.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.247
Поени од реакции
78.874
Има на плоштад карши портата каде порано беа сендвичарите едно дрво ли е, грмушка ли е, ама битно место зафаќа за џабе. Дај нека го тргнат, тука што убава фонтана може да се напраи ау ау. И во парк тоа голите дрва што ќе им се, ќе падне некое ќе утепа човек.
Ти изгледа не си бил одамна во парк.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.247
Поени од реакции
78.874
Па не сум бил, полно дрва ќе падне некое ќе ме утепа. Нека средат и ќе одам, европски нека го направат.
Ох, почнаа они да го средуваат уште пред година-две. Во паркот денес има повеќе пенушки од исечени дрвја, отколку живи дрвја.
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.709
Поени од реакции
6.839
Redno e da se pocne so gradenje i vo parkot. Voopsto ne e naselen

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.067
Поени од реакции
3.213
I ednata i drugata lokacija ke si dojdat na red. Mozam da se kladam

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
Има уште празни места каде можат да се нак'цаат згради и водно уште не е пополнето.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Нова, подлабока димензија на глупоста. Сорос е...дај гаси светло, затварај тема!

http://dudinka.mk/не-ќе-да-е-лошо-повремено-да-се-употребу/

А, всушност одговорот е тука пред нас. Многу пати објаснет во моите емисии од мене и голем број мои гости и дискутанти. Знам дека кога сум зборувал и докажувал за Кемтриелс не било политички подобно да се гледа, уште помалку да се научи нешто од емисијата на Миленко. Знам. Ама вашето незнаење и не сакање да чуете и научите не ве амнетсира. Напротив.
Па, ај, сепак пак да ви разјаснам. Еве и колегите кои се мачат да најдат теми и соговорници во емисиите, еве им идеа.
ПМ честичките (суспендираните честички) се од запрашувањето со кемитреилс. Кога има магла, тие се всушност ептен сконцентрирани, и изгледа дека и маглата е погуста и по “тешка“. Изгледа се многу позагадено.
Ова е всушност Соросов Мастер план за промени во климата на планетата (Climate changes) за веќе од “утре“ да плаќаме затоа што загадуваме. Да плаќаме, како што сега веќе се плаќа во “Западните демократии“ за користење вода, за уште едно сеопште добро – ВОЗДУХ. Се плаќа за користење вода, иако таа не може да е приватна ни на Нестле ни на Мосанто, ќе плаќаме за користење на воздух. Ќе остане само да изнајдат начин да плаќаме и за користење на сонцето и неговите зраци.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.067
Поени од реакции
3.213
Го оправдуваш тоа? Бидејќи е проект на твојата партија нели.
Не е проект на мојата партија, туку на урбаната мафија, а тие немаат партија, исти се газдите кој градат по Скопје повеќе од 20 години.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Не е проект на мојата партија, туку на урбаната мафија, а тие немаат партија, исти се газдите кој градат по Скопје повеќе од 20 години.
Лажго. Уствари што правам муабет јас со бот, будала и јас.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.247
Поени од реакции
78.874
Не е проект на мојата партија, туку на урбаната мафија, а тие немаат партија, исти се газдите кој градат по Скопје повеќе од 20 години.
Но теоретски, кога би дошол на власт некој кој би ја имал цврсто во свои раце, надвор од демократските наметнати стеги, целата извршна и судска власт, 62 пратеника и сите пари од народот, ако му дадеме едно десетина години време, верувам дека би раскрстил со ова зло, а и многу други работи би исправил.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.067
Поени од реакции
3.213
Лажго. Уствари што правам муабет јас со бот, будала и јас.
Да беше паметен немаше да правиш, ама оти не си...
Но теоретски, кога би дошол на власт некој кој би ја имал цврсто во свои раце, надвор од демократските наметнати стеги, целата извршна и судска власт, 62 пратеника и сите пари од народот, ако му дадеме едно десетина години време, верувам дека би раскрстил со ова зло, а и многу други работи би исправил.
Можеби само ако јас сум тој, во другите немам доверба!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom