Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 јуни 2016
Мислења
62
Поени од реакции
27
Jas sum pred tebe 47×× od 2014 i bev na fopolnitelna pa mi se smeni razgledano od soveto na gragani pa mi se vrati da odnesam dopolnitelni dokumenti(tri pati nosev poteklo- 2 pati od tetka i 1 pat od prv bratuced)
P.S seuste bez promeni za zal :(
 
Член од
22 јуни 2015
Мислења
24
Поени од реакции
17
па еве јас ги ангазирав вести чекам от нив (ДАЈ БОЖЕ ПОЗИТИВНИ) до напролет најкасно..[DOUBLEPOST=1486937963][/DOUBLEPOST]
и ти си прекратен кој оди преку нив,ги имаш ангажирано?????
da da, prekraten od 2012 dokumentite gi odnele vo noemvri 2016 pa sega se javiv i me izvestija deka pominale niz sluzbite ama sega se odolgovlekuvalo zaradi politickata sostojba
 
Член од
5 јануари 2015
Мислења
773
Поени од реакции
1.643
Денес бев дo амбасада дa зaверaм и јa прaшaв службеничкaтa кoгa зaкaжувaaт зa прoисхoд(зa пријател прaшaв) ми рече мaрт 2018??. Реков не вo софија тaa рече дa зa вo амбасада ви .кажувам. Уф тaкa мaлку кoментирaвме знaчи една година oд сегa зa прoисхoд,уште oкoлу 6 месеци дa oдoбрaт, пa уште минимум гoдинa дo интервју и минимум гoдинa и пoл дo пaсoш пoсле тoa. Знaчи кoгa ќе се сoбере све oкoлу четири гoдини минимум дo пaсoш. Тaкa стoјaт сегa рaбoтиве. Oвa е информација oд амбасада зa Сoфијa мoже 6 месеци пoмaлку aмa и тoa не мoрa дa знaчи. Акo не се смени нештo и aкo Вмро не дoјде нa влaст тaму ќе биде многу чекање и неизвесен исхoд. Пa не дaј бoже дa вратат нa дополнителнa 5 гoдини не бегaaт. Сo среќa
 
Член од
14 ноември 2015
Мислења
2
Поени од реакции
1
Имам едно прашање, ми се смени статусот. Сега што е следно?

Образувана преписка N:7***/2015/17.11.2015 г. Вашата преписка е вклјучена в Указ 15 от 2017 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација.
 
Член од
6 ноември 2016
Мислења
19
Поени од реакции
6
Имам едно прашање, ми се смени статусот. Сега што е следно?

Образувана преписка N:7***/2015/17.11.2015 г. Вашата преписка е вклјучена в Указ 15 от 2017 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација.
so sreka neka ti e drzavjanstvoto mozes da si zakazes za da si go zemes ukazot
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Имам едно прашање, ми се смени статусот. Сега што е следно?

Образувана преписка N:7***/2015/17.11.2015 г. Вашата преписка е вклјучена в Указ 15 от 2017 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација.
isto i jas prasuvam, treba da se zakaze ama na koj broj.
ne e za mene.jas sum uste na finalna.
 
Член од
21 декември 2014
Мислења
111
Поени од реакции
23
jas sum 60** od 2014,bev na intervju maj 2014, juni 2015 dostaviv dopolnitelni dokumenti, od juli sum na dopolnitelna
 
Член од
5 јануари 2015
Мислења
773
Поени од реакции
1.643
isto i jas prasuvam, treba da se zakaze ama na koj broj.
ne e za mene.jas sum uste na finalna.
Не се закажува нa брoј за пoдигaње нa укaз. Кoгa ќе се издаде укaзoт нa твoјaтa преписка ќе стoи зaписвaне и закажувaш термин
 
Член од
6 ноември 2016
Мислења
19
Поени од реакции
6
decki neka kaze nekoj ako mu se ima sluceno ili ako ima slusnato kako e mozno sakav da si zakazam termin za ukaz da si zemam arno ama mi dava deka sum zakazal termin na 22.2 2017 se cudam kako e mozno koga ja nemav rezervirano vcera prv pat probav od koga mi e ispadna drzavjanstvoto nezz kaj da se upatam da prasam ako nekoj znae neka pise pozzz
 

Username1

шо е бе?
Член од
2 март 2012
Мислења
585
Поени од реакции
550
decki neka kaze nekoj ako mu se ima sluceno ili ako ima slusnato kako e mozno sakav da si zakazam termin za ukaz da si zemam arno ama mi dava deka sum zakazal termin na 22.2 2017 se cudam kako e mozno koga ja nemav rezervirano vcera prv pat probav od koga mi e ispadna drzavjanstvoto nezz kaj da se upatam da prasam ako nekoj znae neka pise pozzz
Ako nemozes da odis toj den,propusti go terminot pa zakazi odnovo. nisto strasno[DOUBLEPOST=1487031589][/DOUBLEPOST]Prasanje ako nekoj znae,
dali otkako ke se podigne ukaz od Sofija,moze da se prodolzi postapkata do pasos vo ambasadata vo Skopje ili mora vo Sofija?
Fala
 
Член од
6 ноември 2016
Мислења
19
Поени од реакции
6
Ako nemozes da odis toj den,propusti go terminot pa zakazi odnovo. nisto strasno[DOUBLEPOST=1487031589][/DOUBLEPOST]Prasanje ako nekoj znae,
dali otkako ke se podigne ukaz od Sofija,moze da se prodolzi postapkata do pasos vo ambasadata vo Skopje ili mora vo Sofija?
bratko vred toa ama me cudi kako e mozno koga nema nikoj moj dukumenti a termin zakazan toa ne mi e jasno ne za da e strasno za toa prasuam ako ima iskustvo za da prasam da ne e nekoja greska
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
da da, prekraten od 2012 dokumentite gi odnele vo noemvri 2016 pa sega se javiv i me izvestija deka pominale niz sluzbite ama sega se odolgovlekuvalo zaradi politickata sostojba
не те разбирам баш,дали имаш доказ за потекло(со какви документи одиш)јас на пр.немам ништо освен онаа потврда от БККС,одам преку адвокатите и ти одиш преку нив..што ти велат????патем политичката состојба НЕМА ВРСКА институциите системот си работи нормално..незначи ако еден директор на една фабрика со 2000 вработени даде отказ фабриката ке се распадне далеку от тоа.продолжува со работа нормално....
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
не те разбирам баш,дали имаш доказ за потекло(со какви документи одиш)јас на пр.немам ништо освен онаа потврда от БККС,одам преку адвокатите и ти одиш преку нив..што ти велат????патем политичката состојба НЕМА ВРСКА институциите системот си работи нормално..незначи ако еден директор на една фабрика со 2000 вработени даде отказ фабриката ке се распадне далеку от тоа.продолжува со работа нормално....
drzava i fabrika isto li e? sporedbata ne ti e na mesto
 
Член од
30 ноември 2014
Мислења
469
Поени од реакции
948
decki neka kaze nekoj ako mu se ima sluceno ili ako ima slusnato kako e mozno sakav da si zakazam termin za ukaz da si zemam arno ama mi dava deka sum zakazal termin na 22.2 2017 se cudam kako e mozno koga ja nemav rezervirano vcera prv pat probav od koga mi e ispadna drzavjanstvoto nezz kaj da se upatam da prasam ako nekoj znae neka pise pozzz
Провери си ги убаво бројчињата да не гледаш туѓ број. Да не те плашам ама ја кога го подигав државјанството имаше едно младо момче му се сруши светот над глава кога му кажа жената дека е прекратен и дека гледал друг број на преписка т.е. година.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom