Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 јули 2015
Мислења
58
Поени од реакции
34
Od Juni mesec po tret pat me vrakaat na dopolnitelna proverka, i denes na stranata na pravosudie stoi istiot status. Ima nekoj drug nacin za da se proveri dali gi imaat razgledano dokumentite ?
Не знам, да се јавиш директно таму можеби. А можи и да не ги разгледуваат редоследно бројчињата сепак...
 
Член од
28 февруари 2015
Мислења
346
Поени од реакции
460
Богослужбата за помен на Мара Бунева ќе се одржи во црквата Св. Димитрија – Скопје, со почеток во 12:00 часот.
Ги покануваме сите почитувачи на Мара Бунева да се приклучат и заедно да и одадеме почит.[DOUBLEPOST=1484170076][/DOUBLEPOST]http://www.maktel.mk/News.aspx?id=81251[DOUBLEPOST=1484170157][/DOUBLEPOST] Screenshot_2017-01-11-22-26-17.png
 
Член од
23 октомври 2016
Мислења
72
Поени од реакции
17
Со каква возачка дозвола се вози автомобил на бг табли со бугарска мора или можи со мк?Ако е со бг што се случува со мк возачката дали таа се поништува и ако останам само со бг возачка како ќе возам кола со мк табли?
 
C

CrazyCounter

Гостин
Со каква возачка дозвола се вози автомобил на бг табли со бугарска мора или можи со мк?Ако е со бг што се случува со мк возачката дали таа се поништува и ако останам само со бг возачка како ќе возам кола со мк табли?
kola na bg tabli se vozi so makedonska vozacka no mora da poseduvate bg dokumenti i obratno.
taka jas znam , mozebi sum greska
 
D

Drexel

Гостин
Со каква возачка дозвола се вози автомобил на бг табли со бугарска мора или можи со мк?Ако е со бг што се случува со мк возачката дали таа се поништува и ако останам само со бг возачка како ќе возам кола со мк табли?
Mozes so bilo kakva dozvola da vozis na bg tablicki, vazno da e dozvola, najvazno e da imas bg drzavjanstvo za da imas bg tablicki
 

Schhh87

schhh...
Член од
3 февруари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
16
Здраво на сите.
Бројчето ми се смени од дополнителна проверка, на финална проверка без да однесам никакви дополнителни документи воопшто. Висеше на дополнителна веќе година и нешто. Дали на некој му се случило ова, и дали сигурно ќе ме одбијаат сега пошто не сум однесол ништо или имам некакви шанси:)?
 
Член од
18 октомври 2016
Мислења
119
Поени од реакции
164
Здраво на сите.
Бројчето ми се смени од дополнителна проверка, на финална проверка без да однесам никакви дополнителни документи воопшто. Висеше на дополнителна веќе година и нешто. Дали на некој му се случило ова, и дали сигурно ќе ме одбијаат сега пошто не сум однесол ништо или имам некакви шанси:)?
Koj broj i godina si?
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Дали некој може да ме поврзи со човек (Бугарин од Софија) со кого би можел да склучам договор за наем?
 
Член од
1 јули 2013
Мислења
17
Поени од реакции
1
Бев на интервју во бугарска амбасада во Битола пред околу два месеци и ми рекоа по два месеци да се јавам за бројче.
Сега треба да појдам пак в амбасада и да си го побарам или по телефон треба тоа да го направам, ако е по тел некој да ми кази бројче и што точно треба да прашам.
Фала
 
Член од
12 април 2009
Мислења
79
Поени од реакции
24
Здраво на сите.
Бројчето ми се смени од дополнителна проверка, на финална проверка без да однесам никакви дополнителни документи воопшто. Висеше на дополнителна веќе година и нешто. Дали на некој му се случило ова, и дали сигурно ќе ме одбијаат сега пошто не сум однесол ништо или имам некакви шанси:)?
Isto i kaj mene se smeni na 22.11 deka e na zadolzitelna a na 22.12 finalna.[DOUBLEPOST=1484228172][/DOUBLEPOST]
Potpisan ukaz 119**/2013 so sreka na site!!!
Deneska li imas promena na statusot od koga cekas za potpis
 

Schhh87

schhh...
Член од
3 февруари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
16
Isto i kaj mene se smeni na 22.11 deka e na zadolzitelna a na 22.12 finalna.[DOUBLEPOST=1484228172][/DOUBLEPOST]
Deneska li imas promena na statusot od koga cekas za potpis
ама однесе некакви дополнителни документи или само од себе се смени?
 
Член од
12 април 2009
Мислења
79
Поени од реакции
24
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom