Барам програма

Статус
Затворена за нови мислења.

radica

never mind
Член од
21 октомври 2007
Мислења
599
Поени од реакции
36
Molam nekoj da mi kazi zosto Windows Media Player ne go prepoznava fontot na pesnite cii iminja se napisani so makedonski font, probav da gi smenam iminjata so laticen font ama pak vo windows media player gi kazva nesto bezveza. mi treba nekoja programa ili???
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
Софтвер со кој ке можам да паузирам директен download трансфер, и да продолжам друг ден? Ама бесплатен...
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Mozilla Firefox паузира, и било кој торент клиент пример bitcomet
 

radica

never mind
Член од
21 октомври 2007
Мислења
599
Поени од реакции
36
Molam nekoj da mi kazi zosto Windows Media Player ne go prepoznava fontot na pesnite cii iminja se napisani so makedonski font, probav da gi smenam iminjata so laticen font ama pak vo windows media player gi kazva nesto bezveza. mi treba nekoja programa ili???
ne mislev na font, tuku na poddrska se izvinuvam :)
Aj ve molam ako nekoj znaj neka mi pomogni
Fala :)
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.261
Поени од реакции
1.569
Molam nekoj da mi kazi zosto Windows Media Player ne go prepoznava fontot na pesnite cii iminja se napisani so makedonski font, probav da gi smenam iminjata so laticen font ama pak vo windows media player gi kazva nesto bezveza. mi treba nekoja programa ili???
тука пишуваш латиница како што гледам и бараш фонтови Т.е некоја програма
ne mislev na font, tuku na poddrska se izvinuvam :)
Aj ve molam ako nekoj znaj neka mi pomogni
Fala :)
Исто и тука,само ама тука бараш македонска подршка
Не прашував како се мести македонска поддршка,туку нешто друго :)
Тука веке имаш македонска подршка направено... , И дај одлучи се што бараш еднаш викаш фонтови, еднаш македонска подршка после викаш не си прашала тоа дај одлучи се што сакаш :smir:
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Не прашував како се мести македонска поддршка,туку нешто друго :)
мислам дека знам што е проблемот и решението

со десен клик горе во Windows Media Player 11
Play>Audio and Language Tracks>Defaults...
во Audio Language одбери FYRO Macedonian..... и се надевам дека се ќе биде во ред...
кажи што направи ,позз


Едит .. дарк хакер ако не сфатиш што прашува.. или едноставно не знаеш како да се реши проблемот не се нервирај лол ... и да во право си до некаде зш членот не знаеше како да го каже проблемот лол

ЕДИТ 2: прашањето е поставено на погрешно место требаше на Помош, софтверски проблеми и совети - III дел
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom