Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 октомври 2016
Мислења
52
Поени од реакции
3
dali nekoj za skoro vreme ke odi vo sofija po maticen broj da vadi da vidime da zavrsime rabota i da se dog za prevoz
 
Член од
21 април 2015
Мислења
39
Поени од реакции
30
Дали некој има искуство со земање на потпишан указ на незакажано, со чекање. Дали би пуштиле внатре да се земе?
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
ako ima nekoj za 24 januari da se dogovorime za prevoz

Od kaj si ??? Jas sum od Kumanovo odgovara ajde na PM[DOUBLEPOST=1483716832][/DOUBLEPOST]
A AKO NEMAM RODNINA ILI NE MOZAM DA NAJDAM NEKAKOV DOKUMENT KAKO
TOA PRASUVAM,PORANO ZNAM DEKA BESE SAMO SO NOTARIALNA IZJAVA I NEMASE NIKAKOV PROBLEM.OD 2012 NAVAKA IMASE DOSTA ODBIENO PA DALI SE SMENI NESTO AKO ZNAE NEKOJ.[DOUBLEPOST=1483669478][/DOUBLEPOST]

A AKO NEMAM RODNINA ILI NE MOZAM DA NAJDAM NEKAKOV DOKUMENT KAKO
TOA PRASUVAM,PORANO ZNAM DEKA BESE SAMO SO NOTARIALNA IZJAVA I NEMASE NIKAKOV PROBLEM.OD 2012 NAVAKA IMASE DOSTA ODBIENO PA DALI SE SMENI NESTO AKO ZNAE NEKOJ.[DOUBLEPOST=1483669853][/DOUBLEPOST]
NE MU SE MISLAM JAS VOOPSTO ZA MAJKA BUGARIJA AMA NE E TOLKU LESNO ZA POTEKLO.[DOUBLEPOST=1483670094][/DOUBLEPOST]
NE MU SE MISLAM JAS VOOPSTO ZA MAJKA BUGARIJA AMA NE E TOLKU LESNO ZA POTEKLO.I KAKO KE IM TEKNE NA TIE OD PRAVOSUDIJE

Ne si bil da cekas red pred ministerstvo za pravosudie pa zatoa taka i pisuvas dobro razbirlivo e koga ne znaes nesto za dokument mislis deka pola Mak kamenica ,Probistip Delcevo site tie imaat dokument za poteklo ajde de smeski e sega kako proadjaat mozebi i ne e tema za forum a pak onie od Albanija toa e cirkuz odi na intervju ama ne znae da bekne ni eden zbor Bugarski ama probuva uporen e apa onie od Rusija itd itd itd ..za mene najinteresni se onie od Albanija i da gi prasas nesto ti zborat samo albaski kako se razbirat na intevju bog da znae ama i tie aplicirat ...poteklo kazi mi od koe mesto si od kaj se tvoite ziveele i mora da poseduvas nekoj dokument bugarski ma ima 1000000000000% sum siguren ...Nemozes da najdes imas pari i toa e lesno pisi PM da ne pisuvame imina i nadimci i toa se sreduva tret nacin imas tie drustva od ovde 80% mozebi i gresam imaat takva potvrda neznam mozebi nesto propustiv ..E da ima i odbieni toa da ne te lazat deka nema ama povece se pusteni citaj primer 50 strani nanazad i ce ti bide jasno kolku pustaat kolku odbivaat ...Nejvazno e da se odlucis da pocnes procedura[DOUBLEPOST=1483717072][/DOUBLEPOST]
Дали некој има искуство со земање на потпишан указ на незакажано, со чекање. Дали би пуштиле внатре да се земе?
Moj sovet zakazi koga ima sloboden termin da ne odis dvapati sto tolku brzas sega ti si znaes[DOUBLEPOST=1483717233][/DOUBLEPOST]
dali nekoj za skoro vreme ke odi vo sofija po maticen broj da vadi da vidime da zavrsime rabota i da se dog za prevoz

Jas sum na 14 ovoj mesec ali poradi toa sto e sabota odam najverojatno 16 ponedelnik
 
Последно уредено:
Член од
7 ноември 2015
Мислења
40
Поени од реакции
27
Sakam da prasam kolku pari e vo dva dena da se zavrse se za zimanje drzavjanstvo i slikanje narednata den posrednikot mi pobara mnogu plus 120 evra. Inaku so dva pati odenje do bugarija ednas za drzavjanstvo i ednas za slikanje na pasos mi pobara samo 200 evra kako se cenite kaj drugite pisete ve molam
 
Член од
8 февруари 2015
Мислења
315
Поени од реакции
298
Sakam da prasam kolku pari e vo dva dena da se zavrse se za zimanje drzavjanstvo i slikanje narednata den posrednikot mi pobara mnogu plus 120 evra. Inaku so dva pati odenje do bugarija ednas za drzavjanstvo i ednas za slikanje na pasos mi pobara samo 200 evra kako se cenite kaj drugite pisete ve molam
I ova izleguva isto 120 za posrednikot i spienje edna nok vo hotel so jadenje eve ti gi 200 a maltretiranje idimi dojdi mi nema.
 
Член од
27 март 2012
Мислења
44
Поени од реакции
14
Seriozno preku ambasada pobrzo zakazuvale intervju ? Mene u sofija mi zakazaa za godina ipol pred 5 meseci.Koa bi trebalo da go zeam pasosot ako mi e intervjuto za 1 god ?
 
Член од
21 април 2015
Мислења
39
Поени од реакции
30
Moj sovet zakazi koga ima sloboden termin da ne odis dvapati sto tolku brzas sega ti si znaes

Пријателов за кого што прашувам има закажано кон крајот на месецов (мислам кон 25), ама му се брза, па ме интересираат искуства дали некој зел со чекање.
 
C

CrazyCounter

Гостин
Moj sovet zakazi koga ima sloboden termin da ne odis dvapati sto tolku brzas sega ti si znaes

Пријателов за кого што прашувам има закажано кон крајот на месецов (мислам кон 25), ама му се брза, па ме интересираат искуства дали некој зел со чекање.

eve ti iskustvo od mene jas imav zakazano 18 juli ako ne se lazam vo 14:00 ama stignav vo sofija vo 12:00.Otidov na vrata bidejki bese rano rekov ajde da go izlazam nema guzva ke me pusti me prasa za rezervacija rekov deka nemam ( go izlazav, jas imav ) i mi rece deka bez rezervacija nemoze da se vleze. Izlegov nadvor i po 2 minuti se vrativ i mu rekov sum imal rezervacija za vo 2 casot neznaev prijatelot zakazal za dvajcata i policaecot nadvor mi rece epa vlezi nema guzva odi na salter broj 3 od levata strana da ne cekas 2 casa :) toa e moeto iskustvo[DOUBLEPOST=1483736559][/DOUBLEPOST]
Sakam da prasam kolku pari e vo dva dena da se zavrse se za zimanje drzavjanstvo i slikanje narednata den posrednikot mi pobara mnogu plus 120 evra. Inaku so dva pati odenje do bugarija ednas za drzavjanstvo i ednas za slikanje na pasos mi pobara samo 200 evra kako se cenite kaj drugite pisete ve molam
Prijatele eve gi cenite za pasos i licna karta:
http://dbds.mvr.bg/Taksi_smetki/lichna_karta_pasport.htm.

Jas plativ 300 evra za 2 pati odenje za bg , prviot pat za ukazot 2riot za slikanje vo tie 300 evra bea site trosoci za prevod notari adresa lk i pasosot
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Не те сфаќам брат. Што ми треба? Извадив потврда од казнена, ама сега дознавам дека ми треба од кривична.
ти треба само от суд тоа другото е укинато,прашајси ке видиш,,барем така беше во мојот случај....
 

den

Член од
31 мај 2016
Мислења
118
Поени од реакции
36
eve ti iskustvo od mene jas imav zakazano 18 juli ako ne se lazam vo 14:00 ama stignav vo sofija vo 12:00.Otidov na vrata bidejki bese rano rekov ajde da go izlazam nema guzva ke me pusti me prasa za rezervacija rekov deka nemam ( go izlazav, jas imav ) i mi rece deka bez rezervacija nemoze da se vleze. Izlegov nadvor i po 2 minuti se vrativ i mu rekov sum imal rezervacija za vo 2 casot neznaev prijatelot zakazal za dvajcata i policaecot nadvor mi rece epa vlezi nema guzva odi na salter broj 3 od levata strana da ne cekas 2 casa :) toa e moeto iskustvo[DOUBLEPOST=1483736559][/DOUBLEPOST]

Prijatele eve gi cenite za pasos i licna karta:
http://dbds.mvr.bg/Taksi_smetki/lichna_karta_pasport.htm.

Jas plativ 300 evra za 2 pati odenje za bg , prviot pat za ukazot 2riot za slikanje vo tie 300 evra bea site trosoci za prevod notari adresa lk i pasosot
mnogu e toa
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom