Прашање за Христијанството III

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Let3,

лицемеру, фарисеју дволичен: децана умираат у Африка, ти арчиш пари на фото-апарати,. а продаваш ..... за бубрези дека другите биле материјалисти...

Еве за твоите африканчиња, за кои нејќеш да потршиш пара е***а за да им помогнеш:

http://www.mkd.mk/26094/svet/africa-sahel-deca-samrt-od-gla
Исус самиот беше фарисеј и со фарисејски идеји.
Не знаеш но фарисеите како припадници на нижото свешенство и самите беа против високото свештенство и за реформите во храмот за шо се залагаше и покојниот Исус.
Некои од познатите изреки кои му се припишуваат на Исус се всушност изреки на фарисеите

И денес умираат деца и од глад и од болести и во војни али нема кој да го спасе пошо Исус, бог да го прости не е појќе активен. Единствено му останаа активни жиро сметките низ светските банки.
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Исус самиот беше фарисеј и со фарисејски идеји.
Не знаеш но фарисеите како припадници на нижото свешенство и самите беа против високото свештенство и за реформите во храмот за шо се залагаше и покојниот Исус.
Некои од познатите изреки кои му се припишуваат на Исус се всушност изреки на фарисеите

И денес умираат деца и од глад и од болести и во војни али нема кој да го спасе пошо Исус, бог да го прости не е појќе активен. Единствено му останаа активни жиро сметките низ светските банки.
Let3,

совршено не ме занимаат твоите испразни контенплации на тема „ништо„, туку очекував саодветно да ми одговориш, а како се гледа, немаш што да кажеш, освен да продолжиш со своите нашироко познати монолози...

Туку, оти не го послушаш Господовиот совет па така, продај све свое, раздај го продаденото на кутрите африканчиња....:place:...и до својата смрт, леј крокодилски солзи за Африка и живеј „нематеријалистички„.

Да те видам...
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Let3,

совршено не ме занимаат твоите испразни контенплации на тема „ништо„, туку очекував саодветно да ми одговориш, а како се гледа, немаш што да кажеш, освен да продолжиш со своите нашироко познати монолози...

Туку, оти не го послушаш Господовиот совет па така, продај све свое, раздај го продаденото на кутрите африканчиња....:place:...и до својата смрт, леј крокодилски солзи за Африка и живеј „нематеријалистички„.

Да те видам...
Mики, јас сум атеист и треба да ме уверите дека Исус, бог да го прости, стварно постои и дека со исполнување на негови барања и желби нешто се постигнува.
Дајте пример, црквата нек распродаде имоти бесни коли и брзи моторцикли, злата акции девизни резерви нек испразни жиро сметки нек се ослободи од парцели деловни и станбени простори и тие пари да ги даде за гладни и болни па да ви се приклучам и јас
Поведете не Мики во таа племенита акција со личен пример!!
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Mики, јас сум атеист
...читај: фарисеј.

Туку, батали монолози, кои ионака не ги читам, туку што рече, дека ќе го продадеш својот имот и ќе им ги разделиш парите на кутрите африканчиња, кои умираат од глад и жед, и дека до смрт ќе живееш „нематеријалистички„. така?....
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
...читај: фарисеј.

Туку, батали монолози, кои ионака не ги читам, туку што рече, дека ќе го продадеш својот имот и ќе им ги разделиш парите на кутрите африканчиња, кои умираат од глад и жед, и дека до смрт ќе живееш „нематеријалистички„. така?....
Да Мики ќе се придружам на сеправославната акција на МПЦ “Продаваме се и донираме пари за гладни и болни“ која вечер дедо Стефан свечано ќе ја објави уз коледарскиот оган пред соборната црква во Скопје и како прв акт ќе го стави својот Мајбах и златниот накит на оглас во Реклама5
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
..значи: продаваш фото-апаратите и сиот имот и раздаваш по африканчињата, а продужуеш до смрт да живееш „нематеријално„, така? Добро те разбрав?...:coffee:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
..значи: продаваш фото-апаратите и симот имот и раздаваш по африканчињата, а продужуеш до смрт да живееш „нематеријално„, така? Добро те разбрав?...:coffee:
Да Мики веднаш од како МПЦ ќе го распродаде својот имот движен и недвижен и парите ги донира за гладни болни деца, и јас мојот сиот имот го давам за исти цели
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Да Мики веднаш од како МПЦ ќе го распродаде својот имот движен и недвижен и парите ги донира за гладни болни деца, и јас мојот сиот имот го давам за исти цели
Let3,

не дослушеш или далечината е у питање?

Совршено не ме занима што ти мислиш за МПЦ-ОА. Глеј си то фарисејството твое по гладните дечиња у Африка, кои умираат од глад и жед, а ти као ги жалиш, ама нејќиш да го продајш имото и да им ги раздајш парите, за да имаат што да јадат и пијат...:place:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Let3,

не дослушеш или далечината е у питање?

Совршено не ме занима што ти мислиш за МПЦ-ОА. Глеј си то фарисејството твое по гладните дечиња у Африка, кои умираат од глад и жед, а ти као ги жалиш, ама нејќиш да го продајш имото и да им ги раздајш парите, за да имаат што да јадат и пијат...:place:
Мики ако не те интересира ич МПЦ -ОНА, а те интересираат гладните и болни деца во Африка, тогаш превземи нешто
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Мики ако не те интересира ич МПЦ -ОНА, а те интересираат гладните и болни деца во Африка, тогаш превземи нешто
Let3,

дописов си го адресирал на погрешен лик, а треба да го адресираш до Let3, оти напишаново не ме засега и не е мој став.

Туку, шо напрај со имото: го продаде а парите ги даде за африканчињата или уште лицемериш и лееш лажни солзи по нив?
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Let3,

дописов си го адресирал на погрешен лик, а треба да го адресираш до Let3, оти напишаново не ме засега и не е мој став.

Туку, шо напрај со имото: го продаде а парите ги даде за африканчињата или уште лицемериш и лееш лажни солзи по нив?
Мики чекам вечер дедо Стефан пред коледарско оганче свечено да ги предаде клучовите на неговиот Мајбах на новиот сопственик, и да објави дека целиот приход за сето злато и пари, како и имоти во посед на МПЦ одат за гладни и болни деца
Еве веќе ми се насолзија очите на самата помисла на еден таков племенит чин на МПЦ која докажува дека секогаш е на страна на бедните прогнаните сиромашните болните и несреќните
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Мики чекам вечер дедо Стефан пред коледарско оганче свечено да ги предаде клучовите на неговиот Мајбах на новиот сопственик, и да објави дека целиот приход за сето злато и пари, како и имоти во посед на МПЦ одат за гладни и болни деца
Еве веќе ми се насолзија очите на самата помисла на еден таков племенит чин на МПЦ која докажува дека секогаш е на страна на бедните прогнаните сиромашните болните и несреќните
..Мајбах вози батката, па тој бил поербап и од што мислев.... :) :) Сеа уште да се најде филмаџија па да напраи мини серија ( нормално без драње, викање) за житието му ќе биде полн погодок ... :) :) :)
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Мики чекам вечер дедо Стефан пред коледарско оганче свечено да ги предаде клучовите на неговиот Мајбах на новиот сопственик, и да објави дека целиот приход за сето злато и пари, како и имоти во посед на МПЦ одат за гладни и болни деца
Еве веќе ми се насолзија очите на самата помисла на еден таков племенит чин на МПЦ која докажува дека секогаш е на страна на бедните прогнаните сиромашните болните и несреќните
..од сцената на линков?....

http://www.vreme.com/cms/view.php?id=1003494&print=yes

Убо, сега, продај имото и дај им парите на гладните у Африка.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.676
Поени од реакции
11.036
Што добро направиле поповиве кажете ми?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom