Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Сигурен сум дека нема оставка да даде. Излажа Заев. Излажа и Грујо. Само ти се обидуваш да бидеш најапаметен. Човекот качен на буре рече, прегласувањето не го признаваме и не учествуваме во него. Зошто ги тераа гласачите да гласаат? Ако не може да ги тргнат од ливчето тогаш нека им рекле на гласачите да ги бојкотираат тие избори, нека седат дома. Ама тие ем плаќаа ем земаа лични карти од Албанци за да не излезат.
И јас сум сигурен дека Заев нема да даде оставка. Проблемот е што многу работи ги излажа (едно ќе каже, по 5 саати вели дека не рекол така). И тоа за многу кратко време.
И што има врска со Грујо тоа? Да не ги мешам темите сега. Што ако „Грујо“ им рекол да седат дома, а овие сепак сакале да се „изјаснат“ на избори?
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
хахахах шанкуриња, исто ко и овие нашите мрсулковци - леваци овде, студент на филозофски факултет пуштил брадулче и се сликал со пура в уста небаре ЧеГеВара (кој завршил како локален бандит застрелан негде во џунглите 2 недели некапен) и на народот му ветуваат благодети и поголеми од оние кои госпот ги зацртал во рајот
денешниот успешен свет, конкрете, е базиран на гушење на послабиот, одземање на негови ресурси, користење на негова ефтина работна сила, и милум ил силум наметнување на свои производи и култура на другите.
на истите принципи е изградена Римската Империја и сите такви подоцнежни....само друг Тито нас је замлачивао по разним Кумровским школама у супротно...и нормално морски зајебао... :)
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
на истите принципи е изградена Римската Империја и сите такви подоцнежни....само друг Тито нас је замлачивао по разним Кумровским школама у супротно...и нормално морски зајебао... :)
И друг Тито правеше слично со неврзаните, куп тазе ослободени колонии кои не сакаа одма да работаат ни со трулиот запад ни со комунистичкиот исток, преку Тито пласираа свои роби надвор и преку Тито си градеа државата.
Нишо не се правеше беспари
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
http://www.plusinfo.mk/vest/99788/vo-tearce-pobedi-sdsm
Заев пишува дека во Теарце се гласало за живот. А како не се гласало така пред 2 седмици? Јас сепак мислам дека е агитирано, а не дека некој гласал за живот или смрт...
Изборите се бројки, цифри... Гласачите исто така. На 11-ти ни 100 не гласале за СДСМ, а сега 245 и тоа е „спонтано“? Можеби некој верува.

И Република со своја реторика дека победи Македонија и народот.
http://republika.mk/706605
 

Rokko

SiFU 師父
Член од
30 мај 2014
Мислења
714
Поени од реакции
299
Џабе им кажуваш, они зацртале дека се победници и 455,000 им кажуваат дека не е така. Јас искрено сум горд Македонец, никој не ми помогна ни амбасадори ни браќава никој баш. Македонците си победија и остајте не малку да си уживаме. За неколку дене ќе се знае се!. Голем мерак ќе ми прави сега кога странциве треба да честитаат: Шулц, Коцијанчич, Стејтдепартментот :D, амбасадорите, комшиите и осталии. Како ќе ни честитаат, М!
 
S

silmarillion

Гостин
За неколку дена ќе се знае само една работа, дали на Али ќе му ги простат сите криминали и прљави пари по Швицарски и ќе коалицира со СДС или ќе иде до крај (гроП) и ќе коалицира со ДПМНЕ.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
За неколку дена ќе се знае само една работа, дали на Али ќе му ги простат сите криминали и прљави пари по Швицарски и ќе коалицира со СДС или ќе иде до крај (гроП) и ќе коалицира со ДПМНЕ.
Ако не направат победниците влада (ДУИ и ВМРО ДПМНЕ) можно е да има големи немири во РМ. Поголеми од 2006 г. кога ДУИ протестираше.
Впрочем, тоа е и волјата на избирачите, нели?
 
W

wicked_1

Гостин
Ако не направат победниците влада (ДУИ и ВМРО ДПМНЕ) можно е да има големи немири во РМ. Поголеми од 2006 г. кога ДУИ протестираше.
Впрочем, тоа е и волјата на избирачите, нели?
Не.

Вие секако буриња ќе палите, идат судски процеси..
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Не.

Вие секако буриња ќе палите, идат судски процеси..
...кого ќе судат??? Заев??? за финансиски криминал и национално велепредавство??? ...мислиш ќе има за еден детски зајачки кожув кога ќе го одерат???:pos:
 
S

silmarillion

Гостин
Ако не направат победниците влада (ДУИ и ВМРО ДПМНЕ) можно е да има големи немири во РМ. Поголеми од 2006 г. кога ДУИ протестираше.
Впрочем, тоа е и волјата на избирачите, нели?
Победник е тој што ќе успее да има мнозинство, не тој што добил повеќе гласови (освен ако тие гласови не му гарантираат мнозинство). Незнам кај се укључува teamviewer на Кајгана во Paint да нацртам.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.683
Поени од реакции
12.078
Ако не направат победниците влада (ДУИ и ВМРО ДПМНЕ)
победници не се дуи и дпмне. Победници се дпмне и сдсм. а кој ќе прави влада...тој што ќе се напупи на редефинирање на двојазичност, прекроен буџет...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom