Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 јануари 2016
Мислења
14
Поени од реакции
5
gledam ima mnogu od vas so se razbiraat u ovie proceduri pa sega da ve prasam nesto, jas bev preku ambasada vo Skopje za vadenje bugarski pasos i sega noemvri si go zemav iskazot i na nego pise deka R.Bugarija mi dala bugarsko drzavjanstvo i mi rekoa da zvonam vo Blagoevgrad, ama ne mi kazaa od kade da go zemam drzavjanstvoto dali Sofija ili treba da stasa prvin vo Blagoevgrad? Nekoj od vas ima li ja zavrseno celata procedura preku ambasadata i kako ode celata procedura ako moze da mi kazete i kolku vreme se ceka?
 
Член од
15 мај 2016
Мислења
16
Поени од реакции
5
Drustvo podnesov za Proishod vo juli samo so potvrda od BKKS, bez nikakvo poteklo bez nikakvi drugi dokumenti. Pred nekoe vreme na internet so brojceto mi pokazuva "Izdadeno Udostoverenie" deka sum dobil proishod. Posrednikot bil da go podigne i mu kazale deka Pretsedatelot na DABC go zadrzal kaj nego i sakal jas da odam, da me videl licno.
Dali mu se ima ova sluceno na nekoj ?
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
736
Поени од реакции
452
Drustvo podnesov za Proishod vo juli samo so potvrda od BKKS, bez nikakvo poteklo bez nikakvi drugi dokumenti. Pred nekoe vreme na internet so brojceto mi pokazuva "Izdadeno Udostoverenie" deka sum dobil proishod. Posrednikot bil da go podigne i mu kazale deka Pretsedatelot na DABC go zadrzal kaj nego i sakal jas da odam, da me videl licno.
Dali mu se ima ova sluceno na nekoj ?
IMA LI POLNOMOSNO TVOJOT POSREDNIK AKO NEMA NEMA SANSI DA GO ZEME A PRECEDATELOT NE GO DAVA PROISHODOT NA SALTER ZENATA VRABOTENA SO E GO DAVA
 
Член од
21 октомври 2015
Мислења
399
Поени од реакции
364
posle ke trcame vo bugarija da se otkazeme od drzavjanstvo na advokat i kosta pari,vo makedonija ke bideme turisti vo nasata rodna zemja
Abe slapalo edno,ako ne dobivas pasos znaci i ne treba da go dobies a nie sto imame dvojno drzavjanstvo imaat dvojno i 220 000 makedonci od avstralija so makedonski i avstraliski i makedonski i germanski vo germanija i taka natamu.Bugarskoto drzavjanstvo ne e porazlicno od ovie predhodno i zatoa nevozmozno e selektivno da se igra.makedonija e isselenicka zemja i nikigas nikoj nema da se drzne za toa.Tvojot post e kao lele sega izvadivme a sto ako ne teraat da go otkazeme.A da te prasam a ako povece ne postoi makedonija FYROM kako sto trgnale rabptive a sto togas prijatelce
 
Член од
28 февруари 2015
Мислења
346
Поени од реакции
460
Drustvo podnesov za Proishod vo juli samo so potvrda od BKKS, bez nikakvo poteklo bez nikakvi drugi dokumenti. Pred nekoe vreme na internet so brojceto mi pokazuva "Izdadeno Udostoverenie" deka sum dobil proishod. Posrednikot bil da go podigne i mu kazale deka Pretsedatelot na DABC go zadrzal kaj nego i sakal jas da odam, da me videl licno.
Dali mu se ima ova sluceno na m ?
Mene FB_IMG_1481411113573.jpg
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
decki bez nikakvi dukumenti dostaveni od 2013god samo intervu pominato dr nisto deneska koa proveriv mi pisuva Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија da znaete site deka site pasos ke dobiete samo tie so imaat bugarski dukumenti pobrzo a tie so nemaat za 3 do 4 godd pozdrav do site
кој ти е посредник може ли да ми го пишеш???[DOUBLEPOST=1481411591][/DOUBLEPOST]
gledam ima mnogu od vas so se razbiraat u ovie proceduri pa sega da ve prasam nesto, jas bev preku ambasada vo Skopje za vadenje bugarski pasos i sega noemvri si go zemav iskazot i na nego pise deka R.Bugarija mi dala bugarsko drzavjanstvo i mi rekoa da zvonam vo Blagoevgrad, ama ne mi kazaa od kade da go zemam drzavjanstvoto dali Sofija ili treba da stasa prvin vo Blagoevgrad? Nekoj od vas ima li ja zavrseno celata procedura preku ambasadata i kako ode celata procedura ako moze da mi kazete i kolku vreme se ceka?
колку те фати од подавањето па до указот,за колку време си завршил работа....инаку честито[DOUBLEPOST=1481411914][/DOUBLEPOST]
Drustvo podnesov za Proishod vo juli samo so potvrda od BKKS, bez nikakvo poteklo bez nikakvi drugi dokumenti. Pred nekoe vreme na internet so brojceto mi pokazuva "Izdadeno Udostoverenie" deka sum dobil proishod. Posrednikot bil da go podigne i mu kazale deka Pretsedatelot na DABC go zadrzal kaj nego i sakal jas da odam, da me videl licno.
Dali mu se ima ova sluceno na nekoj ?
Е ОВА НЕЕ МОЖНО,,многу излеговте,,,,,,платеници и лажови ФЕЈКЕРИ,,,,,пасошите не се колачиња неможат сопствениот законот ткутака да го кршат,..,процедурата е јасна се бара некаков документ за потекло.1,,1.1,.,,..
 
Последно уредено:
Член од
24 јули 2015
Мислења
98
Поени од реакции
54
Zdravo na site deneska mi se smeni statusot od По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.Vo Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија


Interviju 7.12.2015 na finalna bev od 3.11.2016 i deneska uvazena so dokumenti od cicko mi b.g pasos Br.8**2
intervjuto vo Sofija ti bese ili ovde vo ambaada/konzulat? Jas cekam preku brat kaj da e treba da imam odgovor, stom mine so cicko zosto da ne i so brat neli???
 
Член од
15 мај 2016
Мислења
16
Поени од реакции
5
IMA LI POLNOMOSNO TVOJOT POSREDNIK AKO NEMA NEMA SANSI DA GO ZEME A PRECEDATELOT NE GO DAVA PROISHODOT NA SALTER ZENATA VRABOTENA SO E GO DAVA
Ima polnomostvo posrednikot. Koga bil da go podigne zenata na salter mu go kazala toa. Posle nekolku obidi se sretnal so pretsdatlot i toj mu kazal ne e problem proishodot e izlezen samo sakam da go vidam licno da porazgovaram so deckoto[DOUBLEPOST=1481480391][/DOUBLEPOST]
I zosto sakal da se sretne licno ? Sto prasuval ? Denovive treba da odam pa da znam[DOUBLEPOST=1481480639][/DOUBLEPOST]
Е ОВА НЕЕ МОЖНО,,многу излеговте,,,,,,платеници и лажови ФЕЈКЕРИ,,,,,пасошите не се колачиња неможат сопствениот законот ткутака да го кршат,..,процедурата е јасна се бара некаков документ за потекло.1,,1.1,.,,..
Zosto bi lazel ? Taka mi kaza posrednikot i denovive ke odam da vidam sto e rabotata. I napomenav deka sum samo so potvrda od BKKS bez nikakvo poteklo.
 
Последно уредено:
Член од
25 март 2014
Мислења
717
Поени од реакции
733
за 8 дена правам 3 месеци на финална, ај белким кје се смени бар до н. г. статусов....
 
Член од
6 ноември 2016
Мислења
19
Поени од реакции
6
odev preku fidan od sv nikole ako ima nekoj drug od 2013 so nema nikakvo poteklo neka pise do kaj e so pasosot
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom