Smart телевизори

Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
Planiram da zemam i jas vakov tv od setec i sakav da te prasam dali ima i dvb-s za satelitski kanali da se instalirat ili ne, zatoa sto mene mi rekoa deka ima ama gledam na internet nikade ne pisuva za dvb-s, i dali moze da se instalira programot elite hd od play store.

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 7041X using Tapatalk
не сум сретнал досега тв со вграден сателитски приемник
можеби постои, но не верувам дека има во широка потрошувачка
 
Член од
9 март 2012
Мислења
175
Поени од реакции
249
не сум сретнал досега тв со вграден сателитски приемник
можеби постои, но не верувам дека има во широка потрошувачка
Jas imav do pred nedela dena thomson od 40" no izleze crna linija i imav garancija, ja odnesov na servis i mi rekoa deka nemoze da se popravi defektot i za tie pari da zemam drug tv vo vrednost sto sum ga kupil pred godina dena 27 000 denari, i mi go preporacaa od setec philips 40" android smart.

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 7041X using Tapatalk
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.158
Поени од реакции
3.547
2016-03-05_230053.png
не сум сретнал досега тв со вграден сателитски приемник
можеби постои, но не верувам дека има во широка потрошувачка
mojot ima dvb-s2

lg 43 lf 630 v

•43"(108cm)Full HD SMART LED TV
•Резолуција1920х1080)
•450Hz PMI
•Triple XD Engine
•Wireless Sound Sync
•Virtual Surround Sync
•Smart Sound Mode
•Audio output 20W
•WebOS 2.0
•3xHDMI,3xUSB 2.0,Scart
•DVB-T/C/S2
•Вграден Wi-Fi
 

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
5.434
Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 7041X using Tapatalk[/quote]
не сум сретнал досега тв со вграден сателитски приемник
можеби постои, но не верувам дека има во широка потрошувачка
LG понови верзии од 2014 па наваму имаат DVB-S тјунер, кај мене има DVB-T, DVB-C и DVB-S/S2 тјунери. Засега не му најдов како да му се вметне Ц-линија. Можеби преку некој андроид уред...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Jaс имам Samsung телевизор т.е повеќе е монитор за компјутер и има на него за Cam module
http://www.samsung.com/us/computer/monitors/LS27B350HS/ZA-specs

Па ме интересира за ова Cam module дали е битно да има и MPEG 4 ? Мојот нема тоа затоа што со антена сум пробал и ги фаќа некој од македонските тв канали но без слика само звукот се слуша.
 
Член од
15 март 2013
Мислења
954
Поени од реакции
620
Android OS имаат сите брендови (Philips,LG,Sony,Samsung) покрај нивните оперативни системи има модели на телевизори со андроид. Разгледај во амц,техномаркет секаде ги има. Малце се поскапи телевизорите со андроид.
Moze kaj mene denes mi stigna update za philipsot i prijatno sum iznenaden.
Za parite seuste mislam deka philips ja gazi konkurencijata.A konkurencija i osven Sony nema,bidejki samo uste toj koristi android

Mojot izbor bi bil pomegu ovie dva brendovi.Drugite dodeka ne stavat Android ne bi gi ni poglednal[DOUBLEPOST=1457303216][/DOUBLEPOST]
мојот смарт телевизор редовно кочи на јутуб клипови. Не на секој клип ама на секој трет клип имаш застој во звукот од по 3-4 секунди. По се изгледа треба да гледаш и какви процесори имаат.
Toa ti e do televizorot.Kaj mene tv-to mi gi otvara klipovite pobrzo i od laptopot
Kocenje nemam nitu na ovoj,nitu na stariot
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
890
Поени од реакции
576
Planiram da zemam i jas vakov tv od setec i sakav da te prasam dali ima i dvb-s za satelitski kanali da se instalirat ili ne, zatoa sto mene mi rekoa deka ima ama gledam na internet nikade ne pisuva za dvb-s, i dali moze da se instalira programot elite hd od play store.

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 7041X using Tapatalk
Elite hd wallpaper? Ne moze, a i dvb-s nema na 6500 philips.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Moze kaj mene denes mi stigna update za philipsot i prijatno sum iznenaden.
Za parite seuste mislam deka philips ja gazi konkurencijata.A konkurencija i osven Sony nema,bidejki samo uste toj koristi android

Mojot izbor bi bil pomegu ovie dva brendovi.Drugite dodeka ne stavat Android ne bi gi ni poglednal[DOUBLEPOST=1457303216][/DOUBLEPOST]
Toa ti e do televizorot.Kaj mene tv-to mi gi otvara klipovite pobrzo i od laptopot
Kocenje nemam nitu na ovoj,nitu na stariot
Мислев самсунг добри се.
 
Член од
15 март 2013
Мислења
954
Поени од реакции
620
Planiram da zemam i jas vakov tv od setec i sakav da te prasam dali ima i dvb-s za satelitski kanali da se instalirat ili ne, zatoa sto mene mi rekoa deka ima ama gledam na internet nikade ne pisuva za dvb-s, i dali moze da se instalira programot elite hd od play store.

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 7041X using Tapatalk
Vnimavajte so set.Gledam prijateli mnogu se zalat sto kupile.Pravele manipulacii golemi pa im vikale deka im vlegla vlaga vo televizorite i garancijata ne im se priznava.:),pa bi ve sovetuval da ja skoknete prodavnicata ako mozete.Nemam nisto protiv lugevo,samo kazuvam losi raboti sto im se slucile na moive bliski[DOUBLEPOST=1457303729][/DOUBLEPOST]
не сум сретнал досега тв со вграден сателитски приемник
можеби постои, но не верувам дека има во широка потрошувачка
Ima prijatel ima Lg,no nikogas i ne go iskoristil
 
Член од
9 март 2012
Мислења
175
Поени од реакции
249
Vnimavajte so set.Gledam prijateli mnogu se zalat sto kupile.Pravele manipulacii golemi pa im vikale deka im vlegla vlaga vo televizorite i garancijata ne im se priznava.:),pa bi ve sovetuval da ja skoknete prodavnicata ako mozete.Nemam nisto protiv lugevo,samo kazuvam losi raboti sto im se slucile na moive bliski
Jas imav kupeno televizor pred godina dena od niv ama mu izleze crna linija na ekranot i mi rekoa deka ne moze da se popravi i ke napravat serviska zamena, za tie pari da zemam drugo nesto od niv, pa pak se odluciv za tv.

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 7041X using Tapatalk
 

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
5.434
Moze kaj mene denes mi stigna update za philipsot i prijatno sum iznenaden.
Za parite seuste mislam deka philips ja gazi konkurencijata.A konkurencija i osven Sony nema,bidejki samo uste toj koristi android

Mojot izbor bi bil pomegu ovie dva brendovi.Drugite dodeka ne stavat Android ne bi gi ni poglednal
Не е се до ОС кој го користат, битни се спецификациите и за што е способен самиот ТВ.
Ова нема шанси на ПЦ, сликата се пикселизира.
На тв како подмачкано :) :
IMG_4925.JPG
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Има брат ми Philips android телевизор па ме интересира ако некој знае како да наместам да може да се инсталираат апликации кој не се во play store ? Знам дека на мобилниве во settings и во security се мести ама на телевизоров е малку чудно.

Друго што сакам да прашам е како да поврзам usb интернет стик на телевизорот ?

Моделот не знам точно на телевизорот кој беше ама сигурен сум е Philips.
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
890
Поени од реакции
576
Има брат ми Philips android телевизор па ме интересира ако некој знае како да наместам да може да се инсталираат апликации кој не се во play store ? Знам дека на мобилниве во settings и во security се мести ама на телевизоров е малку чудно.

Друго што сакам да прашам е како да поврзам usb интернет стик на телевизорот ?

Моделот не знам точно на телевизорот кој беше ама сигурен сум е Philips.
eve be tetovcanec
ce pisam na makedonski:
-ides u licni
-bezbednost i ogranicuvanja (dole -petposledno)
-nepoznati izvori (unknown sources)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
eve be tetovcanec
ce pisam na makedonski:
-ides u licni
-bezbednost i ogranicuvanja (dole -petposledno)
-nepoznati izvori (unknown sources)
Нема ова. Исто приметив дека во play store нема ни google chrome нити ace player да инсталирам а тоа најмногу ми требаше. Да не треба да направам абдејт на андоридот ?

Ако знае некој нека пише
 

Kajgana Shop

На врв Bottom