Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
W

wicked_1

Гостин
Ситници како... двојазичност и федерализација?
Но така е, како викаше таа бабата - ајде Бранко да дојде, па да одимо напрет.

Абе тапа нешто кампањиве и на двете страни.
Слаба енергија, мртвило.
Знаеш тие ситници на кој начин може да се прогураат? Какви процеси се, низ кои тела треба да пројдат, со колкаво мнозинство и слично..

Нешто знаеш на темава, или така си тропаш како и сендвичиве?
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Рокот на СЈО му истекува на 21 Јануари, така да...

Знаеш тие ситници на кој начин може да се прогураат? Какви процеси се, низ кои тела треба да пројдат, со колкаво мнозинство и слично..

Нешто знаеш на темава, или така си тропаш како и сендвичиве?
Тоа му доаѓа нешто ко "Сакаме да дојде тој и тој на власт, и притоа не сакаме да го исполни ветеното"
Доволно е меѓуетнички тензии да се направат, за нив.
 
Последно уредено:

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.840
Поени од реакции
5.120
Овде Заев на митинг збори за необјавените бомби изглеа:
"...Да дојде и да ме праша за сѐ што сака. И за жолти комбиња, ама да го прашам за тоа што не смеев и не си дозволив да го објавам за тој знае што...."
А во врска со нив, никад нема да му простам што не ги објавува тие за Смилковско.
СЈО ќе ги истражува необјавените разговори?
Сигурно имаат право да ги побараат од Заев, баш ме интересира што е толку опасно во нив.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.927
Поени од реакции
7.865
Рокот на СЈО му истекува на 21 Јануари, така да...


Тоа му доаѓа нешто ко "Сакаме да дојде тој и тој на власт, и притоа не сакаме да го исполни ветеното"
Доволно е меѓуетнички тензии да се направат, за нив.
Toa mu doaga, SJO ne moze poveke da se koristi vo predizborna kampanja (posto nema veke izbori) pa moze da IDE u kurac.
 
W

wicked_1

Гостин
Тоа му доаѓа нешто ко "Сакаме да дојде тој и тој на власт, и притоа не сакаме да го исполни ветеното"
Доволно е меѓуетнички тензии да се направат, за нив.
Тие два термина се некои луди интерпретации од претходни изјави на ЗЗ кои ни самиот ги нема спомнато никаде, а и нема логика да ги спомне пошто се неостварливи од било кој аспект.

Затоа и не знаеш што значат тие два термина а и никогаш не би ти ги објасниле, тие два термина (заедно и со промена на име муабетот) имаат една единствена намена - параван сценарио за заплашување на народот дека иде армагедон кој ќе им даде простор за момент да излезат од фокусот на народот кој ги гледа како кримоси со милион обвиненија.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Тие два термина се некои луди интерпретации од претходни изјави на ЗЗ кои ни самиот ги нема спомнато никаде, а и нема логика да ги спомне пошто се неостварливи од било кој аспект.

Затоа и не знаеш што значат тие два термина а и никогаш не би ти ги објасниле, тие два термина (заедно и со промена на име муабетот) имаат една единствена намена - параван сценарио за заплашување на народот дека иде армагедон, кој ќе им даде простор за момент да излезат од фокусот на народот кој ги гледа како кримоси со милион обвиненија.
Кутриот ЗЗ, све него го обвинуваат, а он не кажа ништо:(

Човек да помисли дека Заев за ВМРО работи.
Како им дојде ова на ВМРО ко 1/10.
Колку што им падна рејтинг за 2 години, Заев им го врати за 2 дена.
И тоа без ВМРО да мрдне со мал прст.
 

WeAreWhoWeAre

Mia san mia
Член од
12 јули 2015
Мислења
244
Поени од реакции
511
Кутриот ЗЗ, све него го обвинуваат, а он не кажа ништо:(

Човек да помисли дека Заев за ВМРО работи.
Како им дојде ова на ВМРО ко 1/10.
Колку што им падна рејтинг за 2 години, Заев им го врати за 2 дена.
И тоа без ВМРО да мрдне со мал прст.
Кај само глупиот народ може да го врати Заев рејтингот на ВМРО со ова раководство на чело со Грујо. Кај сите други само падна рејтингот на СДСМ. Ти во кој спаѓаш ?
 
W

wicked_1

Гостин
Кутриот ЗЗ, све него го обвинуваат, а он не кажа ништо:(
За да носиш било какви заклучоци на тема двојазичност и федерализација треба да имаш прочитано нешто околу тоа, ти не ги разбираш како процеси, не знаеш низ кои институциски филтри треба да поминат, со какво мнозинство итн итн, а сакаш да интерпретираш нечии изјави ала јади бурек.

Ако не ти се чита не влегувај во дискусии тука, си има соодветни места за навивање и декоративен монолог.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
:pos: Истите зборови на Бастердот ги кажа. Му дошло 1 на 10 на Грујо, и да сакале подобро не можеле. Достојна замена.
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
MIjalkov: `25 sudii albanci se vekje dogovoreni, go imate osnoven sud1 apelacija itn itn... dajte da zavrsime rabota`
mvro ne stapnuva vo delovi od zapadna makedonija
zboruvaj mi za potencijalnata federalizacija na Zaev
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
zaev kazal, grujo ostvaril
sto e poloso?
Ок. Утре ќе се кандидира некој и ќе реше дека кога ќе дојде на власт ќе ги обеси НВОата на Плоштад.
И нема да има никакви реакции, така е, да.
Кај само глупиот народ може да го врати Заев рејтингот на ВМРО со ова раководство на чело со Грујо. Кај сите други само падна рејтингот на СДСМ. Ти во кој спаѓаш ?
Јас не спаѓам.
За да носиш било какви заклучоци на тема двојазичност и федерализација треба да имаш прочитано нешто околу тоа, ти не ги разбираш како процеси, не знаеш низ кои институциски филтри треба да поминат, со какво мнозинство итн итн, а сакаш да интерпретираш нечии изјави ала јади бурек.

Ако не ти се чита не влегувај во дискусии тука, си има соодветни места за навивање и декоративен монолог.
Значи Заев јадел гомна само, не планира он тоа да го направи.
Ми падна камен од срцево сега.[DOUBLEPOST=1479854271][/DOUBLEPOST]
:pos: Истите зборови на Бастердот ги кажа. Му дошло 1 на 10 на Грујо, и да сакале подобро не можеле. Достојна замена.
Да?
Ете, вистина било, он сигурно е информиран подобро од мене.
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Ок. Утре ќе се кандидира некој и ќе реше дека кога ќе дојде на власт ќе ги обеси НВОата на Плоштад.
И нема да има никакви реакции, така е, да.

Јас не спаѓам.

Значи Заев јадел гомна само, не планира он тоа да го направи.
Ми падна камен од срцево сега.[DOUBLEPOST=1479854271][/DOUBLEPOST]
Да?
Ете, вистина било, он сигурно е информиран подобро од мене.
MIjalkov: `25 sudii albanci se vekje dogovoreni, go imate osnoven sud1 apelacija itn itn... dajte da zavrsime rabota`
mvro ne stapnuva vo delovi od zapadna makedonija
zboruvaj mi za potencijalnata federalizacija na Zaev
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
MIjalkov: `25 sudii albanci se vekje dogovoreni, go imate osnoven sud1 apelacija itn itn... dajte da zavrsime rabota`
mvro ne stapnuva vo delovi od zapadna makedonija
zboruvaj mi za potencijalnata federalizacija na Zaev
Заев ќе ја доврши работата.
Не за друго - мора да ја доврши.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom