Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 февруари 2016
Мислења
400
Поени од реакции
396
i jas toa se molam ti od koja godina si?epten sum zagrizena po cel den sedam na sajtov da vidam nekoj nesto novo da ne postiral
Jas go prasav mojot posrednik dali ke se stopira ili ukoci rabotava, mi rece deka ne znae i toa nikoj vo momentov nemoze da kaze.
Ajde tie sto imaat kontakt so MBP ili Lazar prasajte , kazete, postirajte
 
Член од
1 април 2014
Мислења
285
Поени од реакции
186
Да не знае некој телефон или седиште на Бугарски културен клуб Скопје?

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk
 
Член од
21 ноември 2009
Мислења
182
Поени од реакции
315
Jas go prasav mojot posrednik dali ke se stopira ili ukoci rabotava, mi rece deka ne znae i toa nikoj vo momentov nemoze da kaze.
Ajde tie sto imaat kontakt so MBP ili Lazar prasajte , kazete, postirajte
Мене баба ми рече дека на почетокот малку ќе закочи, па после ќе убрзаат, па на крајот пак нормално ќе издаваат државјанства.
 
Член од
5 јануари 2015
Мислења
773
Поени од реакции
1.643
Ќе се oфoрми техничкa влaдa a предвремени избори не мoжaт дa се oдржaт спoред уставот пред 26 мaрт 2017
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
Здраво, да прашам, да препорачате некој што вади бугарски пасош, да ми пишете во порака бројче или некој друг контакт, фала :)
 
Член од
5 јануари 2015
Мислења
773
Поени од реакции
1.643
Ќе се oфoрми техничкa влaдa a предвремени избори не мoжaт дa се oдржaт спoред уставот пред 26 мaрт 2017
 
D

Dr.FeelGood

Гостин
Moze li nekoj da mi dade kontakt od ovlasteni od BG ambasada preveduvaci sto se vo Skopje.Imase lista od 20 tina preveduvaci neznam kade.mozete slobodno da mi pishete vo poraki.poz
 
Член од
20 февруари 2015
Мислења
92
Поени од реакции
79
Да ли е неко спознат може ли посредник са пулномошно да дигне пасош уместо тебе да не идем за Софиа ?
 
Член од
24 септември 2015
Мислења
164
Поени од реакции
120
Nema nisto novo izgleda tolku mnogu rabotat sto nemaat vreme apdejt da napravat
 
Член од
7 јуни 2016
Мислења
13
Поени од реакции
24
ne znam od koga i kolku dolgo sme na finalna so sestra mi, deneska proveriv 14***/2013 za mene i 14***/2013 za sestra mi. Se nadevam deka ke zavrsi so srekjen kraj. Inaku sme so dok. od vujko
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Go molam clenot sti i imase napisano email na KASSOVSKA za brojceto preku ambasada sto e da mi pise za kolku vreme dobi odgovor od nea?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom