Науката ли е виновна за денешната пасивност на младите?

Кој е виновен за брзиот начин на живеење/псивноста на младите?

  • Науката и никој друг.

    Гласови: 9 20,5%
  • Оној кој што ја создал науката.

    Гласови: 5 11,4%
  • Науката не е виновна за тоа.

    Гласови: 34 77,3%

  • Вкупно гласачи
    44
Член од
22 октомври 2016
Мислења
13
Поени од реакции
2
Брз начин на живеење...
Што е тоа?
Кој е виновен за денешниот брз начин на живеење?
Јас искрено мислам дека науката е винован т.е. оној кој што ја создал науката и технологијата.
Има пасивна младина, нема разговори, нема доверување, нема дури ни вистинска љубов....
ПОТРЕБНО МИ Е ВАШЕТО МИСЛЕЊЕ. :)
 

macedon89

Провокатор по вокација
Член од
22 јули 2008
Мислења
783
Поени од реакции
582
Науката не е нешто шо мојт да се создајт туку откриет.

Така да не, науката не е крива за се ова шо го наброја туку воспитувањето на родителите, образовниот систем и пиер едукацијата (улична). А ако не сакаш брзо да живејш давет земјиште под закуп, преселба град-село и земјоделско-сточарски субвенции така да слободно мојш едно колибче негде далеку да си изградиш за да ти се забавит малце животот.
Моето мислење е теа:D:D
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.125
Поени од реакции
17.913
Мислам дека правиш ОГРОМНА грешка кога мешаш НАУКА со ОПШТЕСТВЕН СИСТЕМ.

Баби и жаби.

Реално ситуацијата која треба да ја таргетираш е Либералниот Капитализам кој го генерира ова потрошачко општество.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не само интернетот, големи се шансите да бил припадник на статистика - смртен случај од грип, магарешка кашлица итн ;)
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Има пасивна младина, нема разговори, нема доверување, нема дури ни вистинска љубов....
А да пробаш да...станеш од писи?
 
Член од
22 октомври 2016
Мислења
13
Поени од реакции
2
Ако не беше науката, сега немаше да го имаш овој луксуз да си го ладиш на интернет и да пишуваш вакви бљувотини.
Јас не реков дека науката не е потребна, само ме интересира за причината за денешната пасивност на младите.[DOUBLEPOST=1478013369][/DOUBLEPOST]
Науката не е нешто шо мојт да се создајт туку откриет.

Така да не, науката не е крива за се ова шо го наброја туку воспитувањето на родителите, образовниот систем и пиер едукацијата (улична). А ако не сакаш брзо да живејш давет земјиште под закуп, преселба град-село и земјоделско-сточарски субвенции така да слободно мојш едно колибче негде далеку да си изградиш за да ти се забавит малце животот.
Моето мислење е теа:D:D
Ти како што разбрав мислиш дека е се во ред?
Дали има дружба момеѓу младиве?
Ќе речеш: Да
Јас: Не нема се лажиш. Тоа се другари од корист биди сигурен. Во денешно време никој никого не го скака, ниту го почитува т.е. го почитува додека има потреба а кога ќе се издигне не те познава.
ЗАРЕМ СЕ ЛАЖАМ?!
 
Последно уредено:

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Ти како што разбрав мислиш дека е се во ред?
Дали има дружба момеѓу младиве?
Ќе речеш: Да
Јас: Не нема се лажиш. Тоа се другари од корист биди сигурен. Во денешно време никој никого не го скака, ниту го почитува т.е. го почитува додека има потреба а кога ќе се издигне не те познава.
ЗАРЕМ СЕ ЛАЖАМ?!
Колку години имаш?
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Рано ти е за депресии и разочарување во луѓето. Не е животот сив како што мислиш, ниту технологијата лоша. Најди си подобри другари и хоби и искусувај го животот како што тече.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.793
Поени од реакции
17.154
Јас не реков дека науката не е потребна, само ме интересира за причината за денешната пасивност на младите.[DOUBLEPOST=1478013369][/DOUBLEPOST]
Ти како што разбрав мислиш дека е се во ред?
Дали има дружба момеѓу младиве?
Ќе речеш: Да
Јас: Не нема се лажиш. Тоа се другари од корист биди сигурен. Во денешно време никој никого не го скака, ниту го почитува т.е. го почитува додека има потреба а кога ќе се издигне не те познава.
ЗАРЕМ СЕ ЛАЖАМ?!
Aбе така ама нема врска ова со наукава.Можеби би сакаш да кажеш дека модернава технологија е лоша за младите но сепак замисли го светов без наука.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom