Бодибилдинг суплементи

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Треба да се линчуваат тие што го започнале терминот slow bulk.
Не е slow - најбрзо е. Да можеше побрзо ќе праеле сите така.
Треба да се преимени во smart bulk.
Пошто вака slow коа читат луѓе мислат дека е има и fast bulk.

А до тие што сакаат да фаќаат шорткати со стероиди - шо после?
Ок ке се надуваш ко балон за 6 месеца.
Што после?
Ќе се отпишеш од теретана?
Ќе вежбаш за здравје?
Шо ќе праиш? Што ќе ти биде целта?
Нема да имаш задоволство од толку брзо добиени резултати.
Нема да бидеш исполнет.
Ќе се осеќаш ко да си го победил главниот со шифри за 5 минути место за 5000 минути гејмплеј и оп наеднаш досадна е играта. Па досадна е пошто не си ја ни играл ти.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.897
Поени од реакции
35.740
Треба да се линчуваат тие што го започнале терминот slow bulk.
Не е slow - најбрзо е. Да можеше побрзо ќе праеле сите така.
Треба да се преимени во smart bulk.
Пошто вака slow коа читат луѓе мислат дека е има и fast bulk.

А до тие што сакаат да фаќаат шорткати со стероиди - шо после?
Ок ке се надуваш ко балон за 6 месеца.
Што после?
Ќе се отпишеш од теретана?
Ќе вежбаш за здравје?
Шо ќе праиш? Што ќе ти биде целта?
Нема да имаш задоволство од толку брзо добиени резултати.
Нема да бидеш исполнет.
Ќе се осеќаш ко да си го победил главниот со шифри за 5 минути место за 5000 минути гејмплеј и оп наеднаш досадна е играта. Па досадна е пошто не си ја ни играл ти.
И со стероиди нема да се надува како балон за 6 месеци, тоа е проблемот, не се до толку магични и тие.
Целта треба да си ја дефинира секој уште на почетокот, ако немаш никакви амбиции во фитнес/бодибилдинг/мода/или некоја работа каде на прво место е физичка спремност која може да се достигне само со екстра додатоци, тогаш не вреди да си го ризикуваш здравјето и да земаш.
За фит тело не ти треба ни фрлање на екстра пари по пумпачи/топачи/бустери на тестостерон и слични работи, си бара стаж, добра храна и дисциплина.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
И со стероиди нема да се надува како балон за 6 месеци, тоа е проблемот, не се до толку магични и тие.
Целта треба да си ја дефинира секој уште на почетокот, ако немаш никакви амбиции во фитнес/бодибилдинг/мода/или некоја работа каде на прво место е физичка спремност која може да се достигне само со екстра додатоци, тогаш не вреди да си го ризикуваш здравјето и да земаш.
За фит тело не ти треба ни фрлање на екстра пари по пумпачи/топачи/бустери на тестостерон и слични работи, си бара стаж, добра храна и дисциплина.
Пер не ме јеби види јутуб стероид трансформации за 6 до макс 12 месеца се праат џеф сеид
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.897
Поени од реакции
35.740
Пер не ме јеби види јутуб стероид трансформации за 6 до макс 12 месеца се праат џеф сеид
1. Дечкото сака да земе тестостерон (претспотавувам енатата), ќе му дадат циклус со 12 недели и пак нема да ја достигне целта која ја има зацртано.
2. За таква трансформација треба прво екстра длабок џеб за стероидите и уште подлабок за храна и суплементација (тој во цела година има помалку потрошено од тоа што ќе му треба за 6 месеци), тука во мкд ретко кој има услови да си дозволи такво нешто.
Оди разговарај колку ги шема за натпревар Томица и некој од нашиве кои профи се бават, па после ќе разговараме.
 

X3m

Титула по желба
Член од
20 јуни 2007
Мислења
445
Поени од реакции
177
Предлог суплемент за пред тренинг од http://hardcoreshop.mk/ ? Ја пробав да најдам нешто инфо за тие 3 шо ги имаат (redweiler, syntsyze, no regrets) ама не видов ништо на youtube, ги има некој користено ?
Или мислите подобро е сам да си направам комбинација од кофеин, таурин, аргинин, бета аланин и сл. што имаат во Hardcore... ?
Многу време немам користено суплементи за пред тренинг, последно што користев беше supercharge од Labrada и тоа сигурно пред повеке од 3 години, па ми треба помош :)
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Предлог суплемент за пред тренинг од http://hardcoreshop.mk/ ? Ја пробав да најдам нешто инфо за тие 3 шо ги имаат (redweiler, syntsyze, no regrets) ама не видов ништо на youtube, ги има некој користено ?
Или мислите подобро е сам да си направам комбинација од кофеин, таурин, аргинин, бета аланин и сл. што имаат во Hardcore... ?
Многу време немам користено суплементи за пред тренинг, последно што користев беше supercharge од Labrada и тоа сигурно пред повеке од 3 години, па ми треба помош :)
Првите ветар во магла.
Многу подобра варијанта ти е втората сам да си комбинираш, креатин, бета аланин, таурин и аргинин.
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.951
Поени од реакции
1.410
batalete toa hemijata,zabe e hemija koga ishranata e slaba! ima suplementi koj sto mozi da se koristat i da ne pravat steta na zeludnik ziger bubrezi! dobrata ishrana doriot trening i sonot ke dovedat do rezultati! pokacuvanje na muskulnata masa e baven tezok i bolen proces,i steroidi da se koristat koga se nema ishrana nema da se pokazat rezultati. vezbav 1 godina i ishranata mi bese ebiveter so se reklo po nase,jaev ajvar,gevreci,solenki vezbav nekoj vezbi so gi pravat za pred natprevari ali rezultati nevidov,probav so proteini,amino kiselini bcaa kreatin taurin i gejner. nisto i od to samo me perna bubregot i trgav maki 2 meseci i morav da spijam samo nagrb oti ako se svrtis nastrana kini od bolki a se to mi se imase deseno od kreatinot,kontra efekt!! koga ja izbalansirav ishranata vo rok od 1 godina kaciv 15 kg bez suplementacija,so 5 obroci na den,jadenje kolicinski.prekinav so treninzi se so imav staveno namene se zamina se stopi :) od 39 cm biceps padnav na 34,srejka imav so ne izlegoja strii,posle 2 godini pauza sega pocnav pak eve vejke 1 mesec. gi citav komentarite pa spodeliv edno moe iskustvo i mislenje. inace da se nadovrzam na vitalia suplementot od kozja surutka jas go koristam vejke 1 mesec imam ispieno 2 kg. 900 grama go zedov 1200 denari od apteka,nema vkus nema miris navodno sodrzi 80% na protein. ali se so pisi neznaci deka e tocno :) ali sepak e dobra kombinacija da se mesa so 5 celi jajca 250 grama melen oves,30 grama lesnik melen,1 lajca med,2 lajci puter od kikiritki i 2 casi mleko i 3 lajci sladoled za odma posle trening i na sabajle top,prav gejner idi :) kojma iskustvo so serious mass gejnerot? dali dosega nekoj go koristel da spodeli iskustvo i ako znaj nekoj za win hi mass gejnerot! momentalno go koristam win hi 14600956_1393098914048423_2761448192294099737_n.jpg win_nutrition_100_hi_mass_gainer_improved_flavour_5_lbs_2268_g_1-20161024.png 14600956_1393098914048423_2761448192294099737_n.jpg [DOUBLEPOST=1477706548][/DOUBLEPOST]
Nekolku meseci bez prestan vezbam jako i pijam sve, protein kreatin gainer glutamin bca pumpac vakov pumpac takov... za pola godina za suplementacija Imam okolu 1500evra potroseno, ama ne mi e za parite tuku mnogu mali rezultati Imam..... Ke zemam Testosteron sega mi se smaci 3 meseci potpolno isto nikako nagore ne odam.
smenija ishranata :) na sabajle 5 celi vareni jajca,250 grama oves melen mesajgo so whey proteinot. posle 2 sati pizzeti so puter od kikiritki,posle 2 - 3 sati ko ke ogladnis 200-300 grama stek ili svinsko zavisi sotie po vkus,zlatna mesavina(oriz,grasak,morkov) 1 banana 100 grama lesnik. pred trening na palacika ke namackas puter od kikiritki ke stavis 1 banana go jadis toa i vo puding od cokolado ili vanila ke stavis 100 grama oves mesavina so malina go ima vo vero kilo e 150 denari preubav vkus ima :) posle 35 min odis na vezbanje. treningot treba da ti bide so edna muskulna partia na den so golemi opteretuvanja vo seria. odma posle trening mleko i gejner i posle 2 sati dobra hrana makaroni so tuna i 100 grama fstaci. pred spienje nezemas nisto. primer ako si ja zavrsil vecerata vo 9 -10 sato vecerta ako legnis kaj 12 sato ke go naprajs alarmot vo 4 sato mavas ista doza od gejnerot so mleko i prodolzi da spies. zabe se klukas so bcaa pumpaci kreatini se sum probal se e gola voda. mozes da dodades glutamin,glutamin so gejner bomba kombinacija!!! kade so odam vo teretanata se trupat so suplementi i nikakva dobivka,krevat na benz po 90 100 kg dobivka nema! se e do ishranata
 
Последно уредено:

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
batalete toa hemijata,zabe e hemija koga ishranata e slaba! ima suplementi koj sto mozi da se koristat i da ne pravat steta na zeludnik ziger bubrezi! dobrata ishrana doriot trening i sonot ke dovedat do rezultati! pokacuvanje na muskulnata masa e baven tezok i bolen proces,i steroidi da se koristat koga se nema ishrana nema da se pokazat rezultati. vezbav 1 godina i ishranata mi bese ebiveter so se reklo po nase,jaev ajvar,gevreci,solenki vezbav nekoj vezbi so gi pravat za pred natprevari ali rezultati nevidov,probav so proteini,amino kiselini bcaa kreatin taurin i gejner. nisto i od to samo me perna bubregot i trgav maki 2 meseci i morav da spijam samo nagrb oti ako se svrtis nastrana kini od bolki a se to mi se imase deseno od kreatinot,kontra efekt!! koga ja izbalansirav ishranata vo rok od 1 godina kaciv 15 kg bez suplementacija,so 5 obroci na den,jadenje kolicinski.prekinav so treninzi se so imav staveno namene se zamina se stopi :) od 39 cm biceps padnav na 34,srejka imav so ne izlegoja strii,posle 2 godini pauza sega pocnav pak eve vejke 1 mesec. gi citav komentarite pa spodeliv edno moe iskustvo i mislenje. inace da se nadovrzam na vitalia suplementot od kozja surutka jas go koristam vejke 1 mesec imam ispieno 2 kg. 900 grama go zedov 1200 denari od apteka,nema vkus nema miris navodno sodrzi 80% na protein. ali se so pisi neznaci deka e tocno :) ali sepak e dobra kombinacija da se mesa so 5 celi jajca 250 grama melen oves,30 grama lesnik melen,1 lajca med,2 lajci puter od kikiritki i 2 casi mleko i 3 lajci sladoled za odma posle trening i na sabajle top,prav gejner idi :) kojma iskustvo so serious mass gejnerot? dali dosega nekoj go koristel da spodeli iskustvo i ako znaj nekoj za win hi mass gejnerot! momentalno go koristam win hi Прегледај го приврзокот 158886 Прегледај го приврзокот 158885 Прегледај го приврзокот 158886[DOUBLEPOST=1477706548][/DOUBLEPOST]
smenija ishranata :) na sabajle 5 celi vareni jajca,250 grama oves melen mesajgo so whey proteinot. posle 2 sati pizzeti so puter od kikiritki,posle 2 - 3 sati ko ke ogladnis 200-300 grama stek ili svinsko zavisi sotie po vkus,zlatna mesavina(oriz,grasak,morkov) 1 banana 100 grama lesnik. pred trening na palacika ke namackas puter od kikiritki ke stavis 1 banana go jadis toa i vo puding od cokolado ili vanila ke stavis 100 grama oves mesavina so malina go ima vo vero kilo e 150 denari preubav vkus ima :) posle 35 min odis na vezbanje. treningot treba da ti bide so edna muskulna partia na den so golemi opteretuvanja vo seria. odma posle trening mleko i gejner i posle 2 sati dobra hrana makaroni so tuna i 100 grama fstaci. pred spienje nezemas nisto. primer ako si ja zavrsil vecerata vo 9 -10 sato vecerta ako legnis kaj 12 sato ke go naprajs alarmot vo 4 sato mavas ista doza od gejnerot so mleko i prodolzi da spies. zabe se klukas so bcaa pumpaci kreatini se sum probal se e gola voda. mozes da dodades glutamin,glutamin so gejner bomba kombinacija!!! kade so odam vo teretanata se trupat so suplementi i nikakva dobivka,krevat na benz po 90 100 kg dobivka nema! se e do ishranata
Serious mass Imam jas pieno, ednas öd 1kg zedov mozam da kazam samo deka e vkusen za pienje.Cenata e OK. Rezultat 2kg SE zdebeliv vo 10dena duri go piev. Ali mislam ako imas pari ima podobri gejneri od nego. Ako ne ne e los ni ovaj.[DOUBLEPOST=1477726017][/DOUBLEPOST]
batalete toa hemijata,zabe e hemija koga ishranata e slaba! ima suplementi koj sto mozi da se koristat i da ne pravat steta na zeludnik ziger bubrezi! dobrata ishrana doriot trening i sonot ke dovedat do rezultati! pokacuvanje na muskulnata masa e baven tezok i bolen proces,i steroidi da se koristat koga se nema ishrana nema da se pokazat rezultati. vezbav 1 godina i ishranata mi bese ebiveter so se reklo po nase,jaev ajvar,gevreci,solenki vezbav nekoj vezbi so gi pravat za pred natprevari ali rezultati nevidov,probav so proteini,amino kiselini bcaa kreatin taurin i gejner. nisto i od to samo me perna bubregot i trgav maki 2 meseci i morav da spijam samo nagrb oti ako se svrtis nastrana kini od bolki a se to mi se imase deseno od kreatinot,kontra efekt!! koga ja izbalansirav ishranata vo rok od 1 godina kaciv 15 kg bez suplementacija,so 5 obroci na den,jadenje kolicinski.prekinav so treninzi se so imav staveno namene se zamina se stopi :) od 39 cm biceps padnav na 34,srejka imav so ne izlegoja strii,posle 2 godini pauza sega pocnav pak eve vejke 1 mesec. gi citav komentarite pa spodeliv edno moe iskustvo i mislenje. inace da se nadovrzam na vitalia suplementot od kozja surutka jas go koristam vejke 1 mesec imam ispieno 2 kg. 900 grama go zedov 1200 denari od apteka,nema vkus nema miris navodno sodrzi 80% na protein. ali se so pisi neznaci deka e tocno :) ali sepak e dobra kombinacija da se mesa so 5 celi jajca 250 grama melen oves,30 grama lesnik melen,1 lajca med,2 lajci puter od kikiritki i 2 casi mleko i 3 lajci sladoled za odma posle trening i na sabajle top,prav gejner idi :) kojma iskustvo so serious mass gejnerot? dali dosega nekoj go koristel da spodeli iskustvo i ako znaj nekoj za win hi mass gejnerot! momentalno go koristam win hi Прегледај го приврзокот 158886 Прегледај го приврзокот 158885 Прегледај го приврзокот 158886[DOUBLEPOST=1477706548][/DOUBLEPOST]
smenija ishranata :) na sabajle 5 celi vareni jajca,250 grama oves melen mesajgo so whey proteinot. posle 2 sati pizzeti so puter od kikiritki,posle 2 - 3 sati ko ke ogladnis 200-300 grama stek ili svinsko zavisi sotie po vkus,zlatna mesavina(oriz,grasak,morkov) 1 banana 100 grama lesnik. pred trening na palacika ke namackas puter od kikiritki ke stavis 1 banana go jadis toa i vo puding od cokolado ili vanila ke stavis 100 grama oves mesavina so malina go ima vo vero kilo e 150 denari preubav vkus ima :) posle 35 min odis na vezbanje. treningot treba da ti bide so edna muskulna partia na den so golemi opteretuvanja vo seria. odma posle trening mleko i gejner i posle 2 sati dobra hrana makaroni so tuna i 100 grama fstaci. pred spienje nezemas nisto. primer ako si ja zavrsil vecerata vo 9 -10 sato vecerta ako legnis kaj 12 sato ke go naprajs alarmot vo 4 sato mavas ista doza od gejnerot so mleko i prodolzi da spies. zabe se klukas so bcaa pumpaci kreatini se sum probal se e gola voda. mozes da dodades glutamin,glutamin so gejner bomba kombinacija!!! kade so odam vo teretanata se trupat so suplementi i nikakva dobivka,krevat na benz po 90 100 kg dobivka nema! se e do ishranata
Posle trening podobro e so voda da se pijat suplementite.
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.951
Поени од реакции
1.410
Serious mass Imam jas pieno, ednas öd 1kg zedov mozam da kazam samo deka e vkusen za pienje.Cenata e OK. Rezultat 2kg SE zdebeliv vo 10dena duri go piev. Ali mislam ako imas pari ima podobri gejneri od nego. Ako ne ne e los ni ovaj.[DOUBLEPOST=1477726017][/DOUBLEPOST]
Posle trening podobro e so voda da se pijat suplementite.
zavisi koj suplementi :) primer glutaminot so voda e najdobro isto i kreatinot a gejnerot e podobar so mleko,probav so voda ama vkusot nemie ist kako so mleko a i ne mi se rastvora dovolno so voda[DOUBLEPOST=1477738715][/DOUBLEPOST]
Serious mass Imam jas pieno, ednas öd 1kg zedov mozam da kazam samo deka e vkusen za pienje.Cenata e OK. Rezultat 2kg SE zdebeliv vo 10dena duri go piev. Ali mislam ako imas pari ima podobri gejneri od nego. Ako ne ne e los ni ovaj.[DOUBLEPOST=1477726017][/DOUBLEPOST]
Posle trening podobro e so voda da se pijat suplementite.
go barav muscle juice ama ne go uvezuvaat vo makedonija a e dosta soliden gejner,se sto e ubavo go nema i se ukinva -_- ne e stvarta za parite bi dal i 5000 ama da e kvaliteten site mi nudat kvantitet mesto kvalitet truskam pari po gejneri a vnatre pukan so oves i sejker :D
 

X3m

Титула по желба
Член од
20 јуни 2007
Мислења
445
Поени од реакции
177
5г монохидрат
5г бета аланин
5г таурин
400мг кофеин
8г цитрулин малат
Што мислите за оваа комбинација за пред тренинг ? Мислев да додадам и аргинин ама баталив пошто нема некој резултати од него изгледа.
 
Член од
29 септември 2016
Мислења
464
Поени од реакции
285
абе и гејнери сум пробал, и обилна храна, протеини и што ти знам што и не бидува никако не можам да качам на маса. размислувам да почнам со стероиди, но не се разбирам многу па да ме упатете со што да почнам прво нешто што стварно ќе има резултати. со суплементи пробав не бива никако. за цела година вежбање само 5 кила качив.
сега сум 80 и сакам до следно лето бар до 95 да дојдам да имам мускули за покажување, сега сум смешен за гледање.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
абе и гејнери сум пробал, и обилна храна, протеини и што ти знам што и не бидува никако не можам да качам на маса. размислувам да почнам со стероиди, но не се разбирам многу па да ме упатете со што да почнам прво нешто што стварно ќе има резултати. со суплементи пробав не бива никако. за цела година вежбање само 5 кила качив.
сега сум 80 и сакам до следно лето бар до 95 да дојдам да имам мускули за покажување, сега сум смешен за гледање.
Educiraj se sam. Postojat bezbroj forumi od koj mnogu ke naucis. Steroidi vo MK kako prvo tesko da najdes, a ako najdes ke bidat epten skapi i najverovatno ne kvalitetni pa kje se zaebis skroz taka. Se e komplicirano vo Makedonija.Jas ziveam vo druga drzava, steroidi mozat da SE naracaat i po posta za den DVA ti stignuvaat, imas i 1000upatstva kako da GI koristis i ednostavno imas podrska vo celiot toj proces...
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.951
Поени од реакции
1.410
Educiraj se sam. Postojat bezbroj forumi od koj mnogu ke naucis. Steroidi vo MK kako prvo tesko da najdes, a ako najdes ke bidat epten skapi i najverovatno ne kvalitetni pa kje se zaebis skroz taka. Se e komplicirano vo Makedonija.Jas ziveam vo druga drzava, steroidi mozat da SE naracaat i po posta za den DVA ti stignuvaat, imas i 1000upatstva kako da GI koristis i ednostavno imas podrska vo celiot toj proces...
150 denari se vo aptekite go ima :) no mora so recepta prepisana od doktor inace ne davaat na privatno[DOUBLEPOST=1477782078][/DOUBLEPOST]
абе и гејнери сум пробал, и обилна храна, протеини и што ти знам што и не бидува никако не можам да качам на маса. размислувам да почнам со стероиди, но не се разбирам многу па да ме упатете со што да почнам прво нешто што стварно ќе има резултати. со суплементи пробав не бива никако. за цела година вежбање само 5 кила качив.
сега сум 80 и сакам до следно лето бар до 95 да дојдам да имам мускули за покажување, сега сум смешен за гледање.
kolku vreme treniras? kolku godini si ? ako ishranata ti e ok kako sto kazuvas znaci gresis vo treninzite! nemozi da kacis odma kilaza,jas vezbav 2,5 godini za da kacam masa i da oblikovam telo,ti sakas preku nojk am i so steroidi da probas nema da imas rezultati kako prvo mnogu zavisi dali tvoeto telo ke go prifati testosteronot sto ke go stavis a so tri inekcii nema da imas rezultati kakvi so ocekuvas samo so ke dobies sila! odkako ke prekinis so testosteronot so mora da se prekini nekoj period da se pauzira,ke treba da pies apcina za da go vratis prirodnio testosteron.ti treba sema e sea kako ke reagira teloto nemozam da ti kazam mozi da se pojavat i kontra efekti razmisli pred da posignes po lekovi! bas me interesira kako ti e rezimot na ishrana pa ako ne te mrzi napisigo :) isto me interesira kako vezbas :D[DOUBLEPOST=1477782691][/DOUBLEPOST]
5г монохидрат
5г бета аланин
5г таурин
400мг кофеин
8г цитрулин малат
Што мислите за оваа комбинација за пред тренинг ? Мислев да додадам и аргинин ама баталив пошто нема некој резултати од него изгледа.
zosto mesas kofein so kreatin ? :O pravis kontra efekt,site mislat ako se mesa kreatin so kofeini ili taurin ke se dobie na sila! dovolno e samo kreatinot mesan so jagleno hidraten sok 40 min pred trening,bi ti go preporacal no explode od bsn najdobriot i naj kvalitetniot kreatin! a odma posle trening gejner so golemo kolicestvo na jagleno hidrati i glutamin! najdobrata kombinacija,nemoj da se trujas so taurin go piev 3 meseci davase tro sila ama kreatinot posle 1 mesec pienje bese super,i muskulen rast i sila za vreme na treninzite. neznam kako mozes da spies posle upotreba na taurin xd po 2 dena nespiev odnego
 
Последно уредено:

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
абе и гејнери сум пробал, и обилна храна, протеини и што ти знам што и не бидува никако не можам да качам на маса. размислувам да почнам со стероиди, но не се разбирам многу па да ме упатете со што да почнам прво нешто што стварно ќе има резултати. со суплементи пробав не бива никако. за цела година вежбање само 5 кила качив.
сега сум 80 и сакам до следно лето бар до 95 да дојдам да имам мускули за покажување, сега сум смешен за гледање.
Не ти е средена исхраната, соодветно на тоа што сакаш да го постигнеш. А, 15 кг желба за мускули покажување до следното лето...ни со свети стероиди не се прави.[DOUBLEPOST=1477817845][/DOUBLEPOST]
5г монохидрат
5г бета аланин
5г таурин
400мг кофеин
8г цитрулин малат
Што мислите за оваа комбинација за пред тренинг ? Мислев да додадам и аргинин ама баталив пошто нема некој резултати од него изгледа.
Се спремаш за Мистер Олимпија?! Или бараш изговор да не одиш на тренинг.
Монохидтрат пред тренинг, непотребно. 100% сум сигурен дека немаш такви тренинзи за ваква комбинација...400 мг кофеин, 8 г цитрулин...со 1/4 од сето ова се прави одличен тренинг. Проблемот е што сите очекуваат кога ќе се напијат било што, нешто да ги подигне од столче.[DOUBLEPOST=1477818435][/DOUBLEPOST]
150 denari se vo aptekite go ima :) no mora so recepta prepisana od doktor inace ne davaat na privatno[DOUBLEPOST=1477782078][/DOUBLEPOST]
kolku vreme treniras? kolku godini si ? ako ishranata ti e ok kako sto kazuvas znaci gresis vo treninzite! nemozi da kacis odma kilaza,jas vezbav 2,5 godini za da kacam masa i da oblikovam telo,ti sakas preku nojk am i so steroidi da probas nema da imas rezultati kako prvo mnogu zavisi dali tvoeto telo ke go prifati testosteronot sto ke go stavis a so tri inekcii nema da imas rezultati kakvi so ocekuvas samo so ke dobies sila! odkako ke prekinis so testosteronot so mora da se prekini nekoj period da se pauzira,ke treba da pies apcina za da go vratis prirodnio testosteron.ti treba sema e sea kako ke reagira teloto nemozam da ti kazam mozi da se pojavat i kontra efekti razmisli pred da posignes po lekovi! bas me interesira kako ti e rezimot na ishrana pa ako ne te mrzi napisigo :) isto me interesira kako vezbas :D[DOUBLEPOST=1477782691]

Секоја индивидуа рагира на хормонална терапија. Што добива со тоа, освен хормонално пореметување, нуспојави штетни по здравјето...зависи од многу фактори, генетски и влог. Колку сето тоа вреди и дали воопшто вреди за да се направат стомачни на 70 кг за на Градиште, е прашање кое сите мора да си го постават.

[/DOUBLEPOST]
zosto mesas kofein so kreatin ? :O pravis kontra efekt,site mislat ako se mesa kreatin so kofeini ili taurin ke se dobie na sila! dovolno e samo kreatinot mesan so jagleno hidraten sok 40 min pred trening,bi ti go preporacal no explode od bsn najdobriot i naj kvalitetniot kreatin! a odma posle trening gejner so golemo kolicestvo na jagleno hidrati i glutamin! najdobrata kombinacija,nemoj da se trujas so taurin go piev 3 meseci davase tro sila ama kreatinot posle 1 mesec pienje bese super,i muskulen rast i sila za vreme na treninzite. neznam kako mozes da spies posle upotreba na taurin xd po 2 dena nespiev odnego
Каков контра е фект се добива од комбинација на кофеин и креатин? Пиење овошен сок пред тренениг воопшто не е паметна работа.[DOUBLEPOST=1477818515]
 
Последно уредено:

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.897
Поени од реакции
35.740
Educiraj se sam. Postojat bezbroj forumi od koj mnogu ke naucis. Steroidi vo MK kako prvo tesko da najdes, a ako najdes ke bidat epten skapi i najverovatno ne kvalitetni pa kje se zaebis skroz taka. Se e komplicirano vo Makedonija.Jas ziveam vo druga drzava, steroidi mozat da SE naracaat i po posta za den DVA ti stignuvaat, imas i 1000upatstva kako da GI koristis i ednostavno imas podrska vo celiot toj proces...
Убаво е да се едуцира за стероиди од форуми, убаво го учиш :eek:
По што заклучи дека во Македонија тешко се наоѓаат стероиди?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom