Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 октомври 2015
Мислења
399
Поени од реакции
364
Еве да ви кажам во амбасада во скопје како беше.1.луѓе закажани за интервју што чекаа пола година гу вратија бидејќи до 12часот работеле а имаше делкото во 11закажано.2.ние што бевме за најобична заверка за еден печат како кучиња не избркаа буквално.3.не верувајте на форумов и бегајте од амбасадата одете софија ако не сакате заебанции.Заверка на документ е невозможна мисија во амбасада
 
Член од
21 октомври 2015
Мислења
399
Поени од реакции
364
Zdravo vcera Bev so sin mi vo Sofia Na slikanje I zavrsivme rabota Nemojte da odite bez internacionalen legaliziran izvod vo policija Na slikanje Mora da image legaliziran izvod Jas imav izvod preveden vo Skopje Ali ne zaveren vo ambasada I morav da pravam nov prevod I legalizacija vo Sofia po brza postapka za koja plativ 80 leva prevod I legalizacija Toa bese gotovo za 2 sata IMATE 3 VARIJANTI ZA LEGALIZACIJA 1.DA NAPRAVITE LEGALIZACIJA ZAVERKA VO SKOPJE VO AMBASADA AKO VLEZETE JAS NEMAV VREME I NEMOZEV DA CEKAM 2.DA NAPRAVITE LEGALIZACIJA I PREVOD VO SOFIA REDOVNA POSTAPKA KOJA TRAJE OD 3-5 DENA KOJA KOSHTA 40 LEVA 3.DA NAPRAVITE LEGALIZACIJA I ZAVERKA PO BRZA POSTAPKA ZA 2 SATA KOJA KOSHTA 80 LEVA Slikanje za licna karta I pasos koshta 61 Lev pasosot ke bide gotov za 30 Dena Brza postapka za 3 Dena koshta 116 leva BEZ LEGALIZIRAN IZVOD NE ODETE ZA SOFIJA Pozdrav I se najdobro
Си платила 40евра за извод?!$&@&$??хахахаха само така напред
 
Член од
20 април 2015
Мислења
6
Поени од реакции
1
Da li neko zna sta znaci ovo? Koliko ima da se ceka od ovog statusa do finalnog statusa? Hvala unapred IMG_20161018_145714.png
 
Член од
5 јануари 2015
Мислења
773
Поени од реакции
1.643
Еве да ви кажам во амбасада во скопје како беше.1.луѓе закажани за интервју што чекаа пола година гу вратија бидејќи до 12часот работеле а имаше делкото во 11закажано.2.ние што бевме за најобична заверка за еден печат како кучиња не избркаа буквално.3.не верувајте на форумов и бегајте од амбасадата одете софија ако не сакате заебанции.Заверка на документ е невозможна мисија во амбасада
Зa зaверкa нa дoкументи се закажува телефoнски вo амбасада
 
Член од
19 мај 2016
Мислења
26
Поени од реакции
51
фала пак за информацијата, само уште едно прашање, во општина Средец се регистрираше? мене тогаш ми спомнаа дека сликањето може да се изврши во секоја полиција, не мора демек во таа кај Шипченски проход....
Da ja zedov sluzbenata adresa Lege 6 I sluzbenickata mi kaza deka treba da odam Na slikanje vo Shipcenska 67 I tamo mi bese prateno Grazdanstvo za drugi stanici neznam mozda moze I vo drugi ke vidis Koga ke podneses za EGN broj slobodni gi prasaj oni ke Ti kazat Pozdrav
 
Член од
17 август 2016
Мислења
506
Поени од реакции
580
Aleksandar Panev ima postirano nesto na FB nesto vo vrska so onie preku brat, sestra, roditel... Sto e neznam, koj doznae ako moze neka pise...
VAZNO!!!
Site Vie koi veke imate pominato intervju a imate roditel, brat ili setra koi veke imat bugarski passos obavezno da me barate....070 326 999
 
Член од
19 мај 2016
Мислења
26
Поени од реакции
51
Си платила 40евра за извод?!$&@&$??хахахаха само така напред
Prijatele plativ I ne mi e krivo zavrsiv rabota koja ja cekam dolgo vreme ova patuvanje bese planirano pred 2 meseci I se ispadna kako treba a ti koga ke otides vo Sofija odi I napravi si legalizacija za 5 leva Jas spodeliv na forumot kako sum proshol zoshto za mnogu raboti se informirav. od postovi na clenovi Bratle imaj hubav den
 
Член од
3 мај 2015
Мислења
206
Поени од реакции
180
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
Promena na status od 2013 od dopolnitelna posle godina i pol vo finalen.Brojce 14XXX.Sega kolku vreme se tapka vo mesto so ovoj status????Sepak dobro e ja mrdnaa 2013 godina.
 
Член од
2 јуни 2016
Мислења
20
Поени од реакции
3
Promena na status od 2013 od dopolnitelna posle godina i pol vo finalen.Brojce 14XXX.Sega kolku vreme se tapka vo mesto so ovoj status????Sepak dobro e ja mrdnaa 2013 godina.
So kakvi dok? Pred 5 dena me smenaja vo finalna (krshtenica poddadena vo avgust 2015). E sega od to finalna ne najdov odbieni do sea. PS. Ako ima odbien od finalna da se prijavi :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom