Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
Липсват данни го добивам како резултат. Дали не ги унасам бројчињата како шо треба или шо е работа?

14680775_1391489774217123_1753295948643817144_n.jpg 14691028_1391489660883801_5031891084974147904_n.jpg
 
Член од
2 септември 2014
Мислења
187
Поени од реакции
195
Незнам, првпат слушам ова. Вклучувајќи дека јас имав некои компликации во првиот термин, мене ќе ме фати повеќе од година, одкако се заебавам со овој происход. Ти си имал врски па ти го направиле преку ред, или како?
jas prvicno podnesov na 20 juni dokumenti, proishod go podignav na 20avgust, zaradi odmorive
 
Член од
28 ноември 2013
Мислења
90
Поени од реакции
135
Член од
17 август 2016
Мислења
21
Поени од реакции
10
Dali ima nekoj isto kako mene. Veke 4 meseci mi stoi ovoj status, 79**/2013 sum, Istoriski stana ovaa !!!
Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка, Преписката е предоставена на ДАБЧ за изготвјане на мотивирано становиште к'м издаденото удостоверение за б'лгарски произход.
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Ne planiram da se pravdam ili objasnuvam, samo sakav da spodelam do kade e mojata procedura.
Ne mora da veruvash, sekoj si ja tera procedurata kako sto sam smeta e najdobro.
тогаш пријател кажи за процедурата (со факти) а не да ми правиш реклама за ЈОНЕ,греота ке заглавиш некого сонего,слушам гласини дека паднал во безпарица и почнал да се коцка,овде во охрид и охрицки регион вади само еден пасоши,тој барем е сигурен и му има на цел регион извадено нема кој негознае...поз...среќно
 
Член од
26 септември 2016
Мислења
28
Поени од реакции
31
тогаш пријател кажи за процедурата (со факти) а не да ми правиш реклама за ЈОНЕ,греота ке заглавиш некого сонего,слушам гласини дека паднал во безпарица и почнал да се коцка,овде во охрид и охрицки регион вади само еден пасоши,тој барем е сигурен и му има на цел регион извадено нема кој негознае...поз...среќно
Dane mislis za Vanco od Ohrid a ne za Jone po so Jone ni se kocka nitu e zaglaven i do sega od kaj Jone site dobile pasosi nikoj ne e odbien a od kj Vanco se mnogu odbieni.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: zzs
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Dali ima nekoj isto kako mene. Veke 4 meseci mi stoi ovoj status, 79**/2013 sum, Istoriski stana ovaa !!!
Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка, Преписката е предоставена на ДАБЧ за изготвјане на мотивирано становиште к'м издаденото удостоверение за б'лгарски произход.
што имаш напраено каков происхот имаш бараат потврда от ДАБЧ за происходот што ти го дале барем така разбирам?!?!?[DOUBLEPOST=1476261823][/DOUBLEPOST]
Dane mislis za Vanco od Ohrid a ne za Jone po so Jone ni se kocka nitu e zaglaven i do sega od kaj Jone site dobile pasosi nikoj ne e odbien a od kj Vanco se mnogu odbieni.
нема да се препукувам со тебе се гледа јоне роднина ти е знаеш многу за него,а и ако сакаш да ме исплашиш мене или некој друг најди нешто поквалитетно,,,,ПРВПАТ за ванчо слушам ваква работа,тие други МИЛИЈАРДА луге што ги прашав предтебе ми кажаја нешто сосема друго,,сите позитивно,,но како и да е ке ти кажам за година ипол одам преку него и сум само со потврда от БККС...ПОЗ...
 
Последно уредено:
Член од
26 септември 2016
Мислења
28
Поени од реакции
31
што имаш напраено каков происхот имаш бараат потврда от ДАБЧ за происходот што ти го дале барем така разбирам?!?!?[DOUBLEPOST=1476261823][/DOUBLEPOST]
нема да се препукувам со тебе се гледа јоне роднина ти е знаеш многу за него,а и ако сакаш да ме исплашиш мене или некој друг најди нешто поквалитетно,,,,ПРВПАТ за ванчо слушам ваква работа,тие други МИЛИЈАРДА луге што ги прашав предтебе ми кажаја нешто сосема друго,,сите позитивно,,но како и да е ке ти кажам за година ипол одам преку него и сум само со потврда от БККС...ПОЗ...
Eve ke ti kazam jas prvin pocnav preku Vanco i covekot zaboravi da mi gi dostavi dokumentite nephodni koi bea,pa me odbija pa potoa si podnesov sama bez posrednici za 1 godina i 2 meseci si go dobiv ukazot.Isto taka moj drugar koj bese preku Vanco bese odbien bidejki mu imaa zgresano i mu imaa pisano deka po nacionalnost e Makedonec.Jas ne go branam Jone i ne mi e nisto Jone nego znam zatoa sto mnogu dusi so imaat preku nego podnesono site imaat zemen pasosi i baska Vanco samo mojs da go najs po kladilnicive a Jone ne.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: zzs
M

mile_s

Гостин
тогаш пријател кажи за процедурата (со факти) а не да ми правиш реклама за ЈОНЕ,греота ке заглавиш некого сонего,слушам гласини дека паднал во безпарица и почнал да се коцка,овде во охрид и охрицки регион вади само еден пасоши,тој барем е сигурен и му има на цел регион извадено нема кој негознае...поз...среќно
A kakvi fakti bi bile zadovolitelni za tebe? Mislam deka dovolno detalno objasniv kako odi mojata procedura.
Ti najde da kazuvas za fakti koga samo rekla-kazala, glasini, ogovaranja plasiras. Ajde daj fakti deka padnal vo bezparica i pocnal da se kocka.
Ne e reklama za Jone, kako sto kazav jas licno sum mnogu zadovolen od covekot.
I da ne se povtoruvam po 100 pati, sekoj za sebe si znae i sekoj si ja tera postapkata kako sto smeta deka e najdobro.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: zzs
Член од
5 јануари 2015
Мислења
773
Поени од реакции
1.643
A kakvi fakti bi bile zadovolitelni za tebe? Mislam deka dovolno detalno objasniv kako odi mojata procedura.
Ti najde da kazuvas za fakti koga samo rekla-kazala, glasini, ogovaranja plasiras. Ajde daj fakti deka padnal vo bezparica i pocnal da se kocka.
Ne e reklama za Jone, kako sto kazav jas licno sum mnogu zadovolen od covekot.
I da ne se povtoruvam po 100 pati, sekoj za sebe si znae i sekoj si ja tera postapkata kako sto smeta deka e najdobro.
Не се мешaм дaли ќе oдите преку јoне митре или стaвре. Вaш избoр. Али некoгaш најкраткиот пaт е нaјдoлг. Пa дoвoлнo сте писмени сaми дa пoчнете прoцедурa. Бaр дa гo прoчитaте фoримoв е дoвoлнo. И немa ризик дaли ќе ве мaфтaaт aмa имa трчaње. Ке знaете бaр декa сaми сте зaвршиле рaбoтa и декa сите дoкументи ви се дoстaвени. Вaкa сaмo кукaње или сaмoреклaмирaње нa пoсредници. Еден ден кoгa нема дa ме мрзи дa пишувaм ќе ви oбјaснaм целaтa прoцедурa зa пoчетници [ дo указ] зoштo и јaс сум вo прoцедурa.
 
Член од
25 февруари 2016
Мислења
26
Поени од реакции
4
За колку дена излегува матичен број(ЕГН) И колку се плаќа.знам дека се има кажано за тоа на форумов ама неможам да најдам.
 
Член од
17 август 2016
Мислења
55
Поени од реакции
97
Od 7 do 10 dena 30 lv zapis vo kartotecen registar se vika toa

А може тоа да оди по брза постапка ние кога се слушнавме со посредникот ни рече брза постапка 3 дена таму да преспиеме или спора 3 пати одење до бг.
 
Член од
14 февруари 2015
Мислења
14
Поени од реакции
26
Dali ima nekoj isto kako mene. Veke 4 meseci mi stoi ovoj status, 79**/2013 sum, Istoriski stana ovaa !!!
Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка, Преписката е предоставена на ДАБЧ за изготвјане на мотивирано становиште к'м издаденото удостоверение за б'лгарски произход.
Istiot status i jas go imam pojma nemam sto da pravam
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom