Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Denes mi e potpisan ukazot.
T.e. denes mi se smeni statusot.
:cuc:
Vi posakuvam na site sto cekate da si zemete.
Inace od 2013 sum bez nikakvi dopolnitelni dok za dokazuvanje poteklo.
е сега се изнервирав,или е лага или вистина,се повеке и повеке слушам добив без НИКАКВИ ДОПОЛНИТЕЛНИ ДОКУМЕНТИ,,ај ако сакаш објасни пријателе,,твоите што се по националност како ти завршува презимето на (ски или ов) потврди или стари док..немаш ништо поднесено от тоа...МИСЛАМ АКО САКАШ..инаку со среќа
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
Вчера бев да се сликам за пасош во софија.Првиов пат може во која сакаш полиција да се сликаш мислам само за тое што се на државна адреса.

Ti trazea li izvod od rodeni da pokazes ili vencanica ???
 
Член од
20 февруари 2015
Мислења
92
Поени од реакции
79
И мене ме интересира да ли треба изводи и за невенчана супруга и деца или само мој ? Какви документи још треба за ЕГН ?
 
Член од
21 октомври 2015
Мислења
399
Поени од реакции
364
ne treba izvod od FYROM da mu se pluknam.Si odis so ukazot opstina si cekas 10dena egn i sotoj list pravac na slikanje v policija
 
Член од
29 декември 2015
Мислења
119
Поени од реакции
176
Ke ve molam za lik ako moze nekoj da mi prati za zakazuvanje na termin za zemanje na udostoverenie za grazdanstvo
 
Член од
1 јуни 2016
Мислења
43
Поени од реакции
48
vcera mi se smeni statusot,segacekam na potpis.od 2013 sum so sveditelstvo od roditel i potvrda od mladenov
 
Член од
16 септември 2010
Мислења
34
Поени од реакции
32
е сега се изнервирав,или е лага или вистина,се повеке и повеке слушам добив без НИКАКВИ ДОПОЛНИТЕЛНИ ДОКУМЕНТИ,,ај ако сакаш објасни пријателе,,твоите што се по националност како ти завршува презимето на (ски или ов) потврди или стари док..немаш ништо поднесено от тоа...МИСЛАМ АКО САКАШ..инаку со среќа
Како што имам слушано а и прочитано, некои велат дека е важно и како се однесуваш на интервјуто... мој другар(влав, ПРЕЗИМЕ НА -ЕВ) без дополнителни ќе земе пасош, тој дури крена раце од целата процедура ама си имаше среќа, тоа е тоа, некој со стари документи се вратени некој со својата среќа.
Имам пријател кој првиот пат бил одбиен поради неадекватни одговори на интервјуто и покрај тоа што цела негова фамилија(татко,мајка,брат) имаат бугарски пасоши. На второто аплицирање помина.
Мое лично мислење :
Ако веќе давате дополнителни документи , дадете ги преку МБП или БКК, тоа се сепак бугарски организации, ке дадете некој денар повеќе, сигурно имаат некоја мала предност во Бугарија, јас сум жив пример дадов повеќе пари преку МБП за документи од прв братучед, мој пријател во исто време исти документи даде преку посредник, јас ќе земам пасош до нова година, а пријателот е вратен пак на дополнителна. Не дека посредниците лажат, ама сепак овие би требало да имаат некоја привилегија повеќе, сигурно некој стои позади нив (СЕ Е ЗА ПАРИ)
 
Член од
14 април 2015
Мислења
110
Поени од реакции
67
Образувана преписка N:113xx/2013/12.08.2013 г. Вашата преписка е вклјучена в Указ 99 от 2016 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација so dokumenti od prv bratuced i potvrda od lazar mladenov
 

Pat Bateman

Oh Africa, brave Africa
Член од
7 февруари 2009
Мислења
1.908
Поени од реакции
1.867
Вчера бев да се сликам за пасош во софија.Првиов пат може во која сакаш полиција да се сликаш мислам само за тое што се на државна адреса.
што документи подаде за сликање?
 
Член од
13 мај 2016
Мислења
33
Поени од реакции
36
Konecno promena i kaj mene, Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија, posle 3 meseci finalna, so dokumenti od prv bratucet, molba 5***/2013, broj od intervru 12***/2013.
 
Член од
7 октомври 2016
Мислења
6
Поени од реакции
0
е сега се изнервирав,или е лага или вистина,се повеке и повеке слушам добив без НИКАКВИ ДОПОЛНИТЕЛНИ ДОКУМЕНТИ,,ај ако сакаш објасни пријателе,,твоите што се по националност како ти завршува презимето на (ски или ов) потврди или стари док..немаш ништо поднесено от тоа...МИСЛАМ АКО САКАШ..инаку со среќа
Dali znae nekoj do koj broj se stignati vo 2013?
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
736
Поени од реакции
452
AJ mala pomos na prijatel dedomu sluzel bugarska vojska no nema nikakov dokument izguben e vajda ima li sansi negde da se izvadi takov dokument vo nekoja arhiva
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom