Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
Отвара ви ја mjs.bg или ерор и кај вас покажува?
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Може некој да ми каже што е ок да се одговори на овие прашања на интервјуто ?

Дали имаш друго гражданство освен македонското?
Дали некој од твоето семејство има б'лгарско гражданство?
Каква полза имаш од б'лгарско гражданство?
интересно,,,,ме копка третото,,,мислам дека за третото некој неутрален одговор би било бобро!!НЕЗНАМ,,,ваше мислење?!?!??!?!?
 
Член од
7 мај 2014
Мислења
307
Поени од реакции
399
без заебанции,,но ај ако сакаш објасни ми го појасно,,интересна инфо..
Нема којзнае колку да се објаснува нажалост. Тоа е една намерно заборавена и контроверзна работа, но сепак законска и од денешен аспект. Треба голем интерес и публицитет за да се истера. За разлика од нас просечните апликанти, кои аплицираме за државјанства и се криеме ко глувци во дупка заради некакви наметнати "срамови" од јавно декларирање како Бугари.
 
Член од
17 август 2016
Мислења
506
Поени од реакции
580
Може некој да ми каже што е ок да се одговори на овие прашања на интервјуто ?

Дали имаш друго гражданство освен македонското?
Дали некој од твоето семејство има б'лгарско гражданство?
Каква полза имаш од б'лгарско гражданство?
Odi na stranica od 5 септември 2016 na forumov, ima kazano za intervjuto.
 
Член од
6 февруари 2015
Мислења
53
Поени од реакции
54
Нема којзнае колку да се објаснува нажалост. Тоа е една намерно заборавена и контроверзна работа, но сепак законска и од денешен аспект. Треба голем интерес и публицитет за да се истера. За разлика од нас просечните апликанти, кои аплицираме за државјанства и се криеме ко глувци во дупка заради некакви наметнати "срамови" од јавно декларирање како Бугари.
Поткрепи го тврдењето со линк или документ. Ако е законски зошто да не може да се искористи. Сепак треба законски доказ врз кој може да се повикаш. Сподели, мислам дека многу членови на форумот би имале корист. И да биде законски документ а не статија во весник, од портал и слично.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
62
Поени од реакции
27
Deneska se videv so mojta posreduvcka od bugarija i mi kaza deka nekoja si so bila vo ministerstvoto so ne gi potpisuvala ako se bez poteklo od najbliski veke ne raboti tamu..ovie 2 nedeli imalo 17 drzavjanstva iskoceni na luge so posreduvala ona.pa da se nadevame so pobrzo da iskoce drzavjanstvoto
 
Член од
8 февруари 2016
Мислења
400
Поени од реакции
396
Deneska se videv so mojta posreduvcka od bugarija i mi kaza deka nekoja si so bila vo ministerstvoto so ne gi potpisuvala ako se bez poteklo od najbliski veke ne raboti tamu..ovie 2 nedeli imalo 17 drzavjanstva iskoceni na luge so posreduvala ona.pa da se nadevame so pobrzo da iskoce drzavjanstvoto
:aplauz::bravobe::cuc:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom