Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Принцезичка

courage is contagious
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.556
Поени од реакции
348
..vo pocetokot toj mi kazuvase deka me saka ..a sega nekako se pravi mn laden kako da mu e strav da pokaze nekoi custva sprema mene i mi veli jas ne te sakam...a imame sex..da sakase da me iskoristese samo ke odese so mene 1 ned i tolku ...no mene sega mi e zosto taka postapuva zosto mu e strav da gi iskaze svoite custva ...inaku probav da go testiram si napraviv vo vrska na fb i toj polude...sega me interesira zosto e takov ?kako da izvlecam nekoi raboti od nego?
Откачи го . Тој не те гледа како човек туку како предмет и трофеј. На почетокот ти кажувал дека те сака за да има пристап до твојата вагина , потоа кога видел дека го сакаш не се ни трудел да те лаже за да те легне, полудува не дека те сака туку затоа што сака да ја задржи контролата врз тебе како предмет и пристапот до дупката твоја. Доколку те сакаше ќе идевте официјално и немаше да те третира како ѓубре. Не си врти филмови во главата дека има чуства , верувај ми ако имал чуства немаше да го пишуваш постов . Игнорирај ги останатите што те советуваат. Прекини , преболи и сврти нова страна. Сите останати игрички и глупости се губење време и единствениот будала и губитник ќе бидеш ти.
Верувај ми ти го кажувам ова како машко ние сме многу територијални :)

Нормално можеш да продолжиш да бидеш неговото верно куче/ играчка/дупка што и да претставуваш за него не неговата девојка :)
 

Принцезичка

courage is contagious
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.556
Поени од реакции
348
Toa e тоа,и јас кажав,нејзина грешка што била со негови другари ама и тој не требало да и раскинува прв...Од кај знаеш,можеби немало да дојде до тоа...:helou:
Нејзината грешка е што не научила да преболува брзо, и што легнала со него.

Зошто темава се вика љубовни проблеми кога слободно може да се прекрсти во „кажи си ја маката ние да ти се смееме“?
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.251
Поени од реакции
27.640
Luge pomognete mi na dnoto sum znaci vaka jas koga bev pomala t.e 8 odd se fativ so edno dete koe mi e vrsnik i ludo se vlubiv smrtno se zalubiv odevme 6 meseci toj trebase da otide da uci vo sk i mi raskina ne od pricini sto me izneveri tuku mn mu vlijaese loso novata sredina i integracijata vo samata nova sredina i mi napisa poraka kako posledno "ti gi znaes site moi slabi tocki"jas go prasuvav da mi ja desifrira porakata no bese se zaludno i bezuspesno.jas potoa go vidov pekolot znaci poloso vo zivotot ne mi e bilo posakuvav da se samoubijam..po raskinuvanjeto po 4 meseci toj pobara od mene da imame sex za edna ve4er jas prifativ go napravivme toa...potoa toj zboruvase za mene kakva sum bila vo krevetot...no odvreme navreme po toa mi pustase signali mi pisuvase na msn privremeno..potoa jas se fativ so edno dete od negovoto drustvo toj taa ve4er polude i i prati poraka na sestra mi istata ve4er deka toj saka da e so nea ..jas ne se voznemiriv mnogu od ova...potoa raskinav za brgu vreme so negoviot drugar bidejki ne go sakav ni malku ...potoa se oddelin recisi na celo od drustvoto na mojot ex...i se fativ so negoviot drugar koj isto taka ucese vo skopje i bea i 2 zaedno vo isto uciliste...jas so ova dete znaci odev 1 godina ama vrskata mi bese uzas poloso nemozese da bide ..i raskinav so nego ..i sega pred 5-6 meseci so ovoj mojot najsakan prviot decko se sretnavme vo edna kafana i se smeknavme povtorno eden na drug i odlucivme da odime povtorno no na crno jas se soglasiv...vo pocetokot toj mi kazuvase deka me saka ..a sega nekako se pravi mn laden kako da mu e strav da pokaze nekoi custva sprema mene i mi veli jas ne te sakam...a imame sex..da sakase da me iskoristese samo ke odese so mene 1 ned i tolku ...no mene sega mi e zosto taka postapuva zosto mu e strav da gi iskaze svoite custva ...inaku probav da go testiram si napraviv vo vrska na fb i toj polude...sega me interesira zosto e takov ?kako da izvlecam nekoi raboti od nego?
Стави му ја песнава на ѕид на фб и ќе полуди по тебе!
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Luge pomognete mi na dnoto sum znaci vaka jas koga bev pomala t.e 8 odd se fativ so edno dete koe mi e vrsnik i ludo se vlubiv smrtno se zalubiv odevme 6 meseci toj trebase da otide da uci vo sk i mi raskina ne od pricini sto me izneveri tuku mn mu vlijaese loso novata sredina i integracijata vo samata nova sredina i mi napisa poraka kako posledno "ti gi znaes site moi slabi tocki"jas go prasuvav da mi ja desifrira porakata no bese se zaludno i bezuspesno.jas potoa go vidov pekolot znaci poloso vo zivotot ne mi e bilo posakuvav da se samoubijam..po raskinuvanjeto po 4 meseci toj pobara od mene da imame sex za edna ve4er jas prifativ go napravivme toa...potoa toj zboruvase za mene kakva sum bila vo krevetot...no odvreme navreme po toa mi pustase signali mi pisuvase na msn privremeno..potoa jas se fativ so edno dete od negovoto drustvo toj taa ve4er polude i i prati poraka na sestra mi istata ve4er deka toj saka da e so nea ..jas ne se voznemiriv mnogu od ova...potoa raskinav za brgu vreme so negoviot drugar bidejki ne go sakav ni malku ...potoa se oddelin recisi na celo od drustvoto na mojot ex...i se fativ so negoviot drugar koj isto taka ucese vo skopje i bea i 2 zaedno vo isto uciliste...jas so ova dete znaci odev 1 godina ama vrskata mi bese uzas poloso nemozese da bide ..i raskinav so nego ..i sega pred 5-6 meseci so ovoj mojot najsakan prviot decko se sretnavme vo edna kafana i se smeknavme povtorno eden na drug i odlucivme da odime povtorno no na crno jas se soglasiv...vo pocetokot toj mi kazuvase deka me saka ..a sega nekako se pravi mn laden kako da mu e strav da pokaze nekoi custva sprema mene i mi veli jas ne te sakam...a imame sex..da sakase da me iskoristese samo ke odese so mene 1 ned i tolku ...no mene sega mi e zosto taka postapuva zosto mu e strav da gi iskaze svoite custva ...inaku probav da go testiram si napraviv vo vrska na fb i toj polude...sega me interesira zosto e takov ?kako da izvlecam nekoi raboti od nego?
Ич не си на дното, штом поради човекот што го „сакаш“ се муваш со други дечковци од неговото друштво. Има замена за него, очигледно, па нема потреба да се секираш - ќе бидеш подмирена. Плус тоа, за една година одење со друг другар на „најсаканиот“ да немаш секс ни со другарот е сосема доволна причина да ти било пекол - никој не сака да оди со која и да е, а да нема секс со неа. Претпоставувам дека ти другарот не си го сметала за дечко. А ако си го сметала за дечко, полудувал дека сте немале секс. А ако сте *имале* секс со другарот, твојот „најсакан“ со право полудува кога го сметаш него за дечко, зашто си имала секс со други негови другари и единствен начин тој да остане „кул“ меѓу нив е да не те смета за сериозно.

Сепак, во целата оваа приказна, тој ја има главната вина - не требало да ти раскине. Требало да се потруди да те задржи и требало да биде доволно маж за да се носи со фактот што ти му ги знаеш „слабите точки“ и дека му требаш. Целата негова фрустрација е поради тоа. Ќе мора да се помири со тоа, или ќе раскинете финално и трајно. Но тоа би било само негова загуба.
 
T

theTinule

Гостин
Luge pomognete mi na dnoto sum znaci vaka jas koga bev pomala t.e 8 odd se fativ so edno dete koe mi e vrsnik i ludo se vlubiv smrtno se zalubiv odevme 6 meseci toj trebase da otide da uci vo sk i mi raskina ne od pricini sto me izneveri tuku mn mu vlijaese loso novata sredina i integracijata vo samata nova sredina i mi napisa poraka kako posledno "ti gi znaes site moi slabi tocki"jas go prasuvav da mi ja desifrira porakata no bese se zaludno i bezuspesno.jas potoa go vidov pekolot znaci poloso vo zivotot ne mi e bilo posakuvav da se samoubijam..po raskinuvanjeto po 4 meseci toj pobara od mene da imame sex za edna ve4er jas prifativ go napravivme toa...potoa toj zboruvase za mene kakva sum bila vo krevetot...no odvreme navreme po toa mi pustase signali mi pisuvase na msn privremeno..potoa jas se fativ so edno dete od negovoto drustvo toj taa ve4er polude i i prati poraka na sestra mi istata ve4er deka toj saka da e so nea ..jas ne se voznemiriv mnogu od ova...potoa raskinav za brgu vreme so negoviot drugar bidejki ne go sakav ni malku ...potoa se oddelin recisi na celo od drustvoto na mojot ex...i se fativ so negoviot drugar koj isto taka ucese vo skopje i bea i 2 zaedno vo isto uciliste...jas so ova dete znaci odev 1 godina ama vrskata mi bese uzas poloso nemozese da bide ..i raskinav so nego ..i sega pred 5-6 meseci so ovoj mojot najsakan prviot decko se sretnavme vo edna kafana i se smeknavme povtorno eden na drug i odlucivme da odime povtorno no na crno jas se soglasiv...vo pocetokot toj mi kazuvase deka me saka ..a sega nekako se pravi mn laden kako da mu e strav da pokaze nekoi custva sprema mene i mi veli jas ne te sakam...a imame sex..da sakase da me iskoristese samo ke odese so mene 1 ned i tolku ...no mene sega mi e zosto taka postapuva zosto mu e strav da gi iskaze svoite custva ...inaku probav da go testiram si napraviv vo vrska na fb i toj polude...sega me interesira zosto e takov ?kako da izvlecam nekoi raboti od nego?
Nemozhesh prosto, da go prashash? ^.-
 
Член од
3 јануари 2011
Мислења
36
Поени од реакции
0
Kako prvo znaci da vi ja objasnam situacijatA so odenjeto na negovite drugari ...jas orviot seks go imav so nego ...a so negovite drgari odev za da go pravam ljubomoren i da bidam vo negova blizina ..a inaku za prasuvanje tesko da se izvadi od nego nesto sto ke mi bide od polza bidejki sekogas ima nekoi neutralni odgovori za se :/ znam mozebi vi zvuci seto ova malku vulgarno...no voopsto ne e taka..situacijava e zalna

--- надополнето ---

Ич не си на дното, штом поради човекот што го „сакаш“ се муваш со други дечковци од неговото друштво. Има замена за него, очигледно, па нема потреба да се секираш - ќе бидеш подмирена. Плус тоа, за една година одење со друг другар на „најсаканиот“ да немаш секс ни со другарот е сосема доволна причина да ти било пекол - никој не сака да оди со која и да е, а да нема секс со неа. Претпоставувам дека ти другарот не си го сметала за дечко. А ако си го сметала за дечко, полудувал дека сте немале секс. А ако сте *имале* секс со другарот, твојот „најсакан“ со право полудува кога го сметаш него за дечко, зашто си имала секс со други негови другари и единствен начин тој да остане „кул“ меѓу нив е да не те смета за сериозно.

Сепак, во целата оваа приказна, тој ја има главната вина - не требало да ти раскине. Требало да се потруди да те задржи и требало да биде доволно маж за да се носи со фактот што ти му ги знаеш „слабите точки“ и дека му требаш. Целата негова фрустрација е поради тоа. Ќе мора да се помири со тоа, или ќе раскинете финално и трајно. Но тоа би било само негова загуба.

da i jas mislam deka toa mu e furstracija toa sto jas mu znaev se znaev kako dise i nemase srce ni da me izneveri...ibas toa go bolese i ne saka sega od tie pricini da priznae nekoi raboti...kako da ima strav povtorno da ne manipuliram so nego...
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Kako prvo znaci da vi ja objasnam situacijatA so odenjeto na negovite drugari ...jas orviot seks go imav so nego ...a so negovite drgari odev za da go pravam ljubomoren i da bidam vo negova blizina ..a inaku za prasuvanje tesko da se izvadi od nego nesto sto ke mi bide od polza bidejki sekogas ima nekoi neutralni odgovori za se :/ znam mozebi vi zvuci seto ova malku vulgarno...no voopsto ne e taka..situacijava e zalna

--- надополнето ---




da i jas mislam deka toa mu e furstracija toa sto jas mu znaev se znaev kako dise i nemase srce ni da me izneveri...ibas toa go bolese i ne saka sega od tie pricini da priznae nekoi raboti...kako da ima strav povtorno da ne manipuliram so nego...
Ете, тој немал срце да те изневери, а ти си имала срце да го изневериш него. И после сакаш да ти се врати и да биде ист како порано? Па нема теорија да биде така.

Нема што да жалиш по ситуацијата. Двајцата сте виновни: тој што ти раскинал, ти што си го убила во поим преку неговите другари.

Според мене, оваа врска треба да се прекине и секој по својот пат. Но тоа е само мое мислење.
 

Comic

Syntarginaris
Член од
14 април 2010
Мислења
430
Поени од реакции
32
Kako prvo znaci da vi ja objasnam situacijatA so odenjeto na negovite drugari ...jas orviot seks go imav so nego ...a so negovite drgari odev za da go pravam ljubomoren i da bidam vo negova blizina ..a inaku za prasuvanje tesko da se izvadi od nego nesto sto ke mi bide od polza bidejki sekogas ima nekoi neutralni odgovori za se :/ znam mozebi vi zvuci seto ova malku vulgarno...no voopsto ne e taka..situacijava e zalna

--- надополнето ---




da i jas mislam deka toa mu e furstracija toa sto jas mu znaev se znaev kako dise i nemase srce ni da me izneveri...ibas toa go bolese i ne saka sega od tie pricini da priznae nekoi raboti...kako da ima strav povtorno da ne manipuliram so nego...

готово ти е тоа, и да го вратиш нема да чувствува тоа шо е чувствувал порано. Едноставно ни на тебе нема да ти биде од полза да бидеш со него, најди си друг... ваљда ке најдеш некој сличен на него што ке го сакаш како што си го сакала него.
 
Член од
30 март 2011
Мислења
117
Поени од реакции
12
Luge pomognete mi na dnoto sum znaci vaka jas koga bev pomala t.e 8 odd se fativ so edno dete koe mi e vrsnik i ludo se vlubiv smrtno se zalubiv odevme 6 meseci toj trebase da otide da uci vo sk i mi raskina ne od pricini sto me izneveri tuku mn mu vlijaese loso novata sredina i integracijata vo samata nova sredina i mi napisa poraka kako posledno "ti gi znaes site moi slabi tocki"jas go prasuvav da mi ja desifrira porakata no bese se zaludno i bezuspesno.jas potoa go vidov pekolot znaci poloso vo zivotot ne mi e bilo posakuvav da se samoubijam..po raskinuvanjeto po 4 meseci toj pobara od mene da imame sex za edna ve4er jas prifativ go napravivme toa...potoa toj zboruvase za mene kakva sum bila vo krevetot...no odvreme navreme po toa mi pustase signali mi pisuvase na msn privremeno..potoa jas se fativ so edno dete od negovoto drustvo toj taa ve4er polude i i prati poraka na sestra mi istata ve4er deka toj saka da e so nea ..jas ne se voznemiriv mnogu od ova...potoa raskinav za brgu vreme so negoviot drugar bidejki ne go sakav ni malku ...potoa se oddelin recisi na celo od drustvoto na mojot ex...i se fativ so negoviot drugar koj isto taka ucese vo skopje i bea i 2 zaedno vo isto uciliste...jas so ova dete znaci odev 1 godina ama vrskata mi bese uzas poloso nemozese da bide ..i raskinav so nego ..i sega pred 5-6 meseci so ovoj mojot najsakan prviot decko se sretnavme vo edna kafana i se smeknavme povtorno eden na drug i odlucivme da odime povtorno no na crno jas se soglasiv...vo pocetokot toj mi kazuvase deka me saka ..a sega nekako se pravi mn laden kako da mu e strav da pokaze nekoi custva sprema mene i mi veli jas ne te sakam...a imame sex..da sakase da me iskoristese samo ke odese so mene 1 ned i tolku ...no mene sega mi e zosto taka postapuva zosto mu e strav da gi iskaze svoite custva ...inaku probav da go testiram si napraviv vo vrska na fb i toj polude...sega me interesira zosto e takov ?kako da izvlecam nekoi raboti od nego?
Девојче сладок е сексот не поминува мерак за една недела али уживај ке ти каже ....хаха

Абе вие децава сте стварно неарни ,просто човек да разлисли дали да сака да има дете (коа ке дое време нормално) за да не испадне некоја ороспија :nesvest:....
Ти си се смувала со цело негово друштво и тој не покажувал емоции е значи стварно е емоционално ѓубре ,раскиниму не те заслужува хахаха

--- надополнето ---

WTF?девојко бре,не си уништувај животот,очигледно е дека е со тебе од корист.(Се надевам дека грешам)Најди си некој кој ке те цени...

А сеа озбилно,какво е тоа одење на црно?:icon_eek:
Ова е у стилот женами само со мене води љубов со другите се плеска онака без емоции ....е така изгледа прават и овие двајца( нормално на црно) хахаа

--- надополнето ---

ajde maski sovet sakam ...sto da pravam ?

Плеснете се уште еднаш, for old times' sake хаха
 
Член од
8 април 2011
Мислења
2
Поени од реакции
0
Колку време можи да и касни(знаете на што мислам нели) на една цура ?
 
Член од
13 мај 2010
Мислења
569
Поени од реакции
437
Колку време можи да и касни(знаете на што мислам нели) на една цура ?
Нема правило. Може да касни една недела, но може и месец-два...
Најдобро е да купиш еден тест за бременост од аптека :)
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Ми треба помош,или некој совет,а најмногу би ми помогнало некој од искуство ако ми одговори.
23год сум имам 5 годишна врска,девојчето е прва лига таква каква од стално што сум мечтаел да имам покрај мене.Врска како врска со убави моменти со проблеми со се,али засега ништо сериозно.Но имам една мана...сум имал чести излети настрана.Проблемот е во тоа што со таа што сум бил последниот пат,веќе 4 месеци се гледаме.Таа сега си фати дечко,не и сметаше да продолжиме да се гледаме но почнав да чуствувам љубомора(и претходно чуствував но овој пат некако сериозно).Одлучив да ставам крај,но ете веќе неколку дена ми е тешко,претешко на душата немам никаков мир,мислите ми се кaј неа,голема грутка чуствувам на грлото,не знам како да си помогнам.Не доаѓа во предвид да раскинам со девојка ми,но не знам што да превземам во врска со тоа што во моментот го осеќам.
А зошто идеш со девојка ти кога очигледно ни ја сакаш, ни си и верен, ни ја заслужуваш? Озбилно прашувам.

--- надополнето ---

Девојче, ти знаеш дека веридба/брак значи со некој цел живот заедно да бидеш? Па ти еден бакнеж со него не можеш да издржиш, а ваму планираш да спиеш со него цел живот. Ти кажаа сите што треба да правиш, џабе веќе пишуваш тука. Ако немаш муда да раскинеш ќе жалиш цел живот. Ама ја ипак мислам дека чим ќе му раскинеш ќе се затрескаш во него. Женска работа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom