Студентски домови

Член од
9 септември 2016
Мислења
4
Поени од реакции
0
Па што друго би требало, доколку поднесуваш за да те примат му пишуваш да ги разгледаат твоите податоци повторно поради Х причини, ти податоците за тебе веќе ги имаш доставено, само наведи на приговорот твое Име, Презиме, факултет, Адреса и тел број.
Доколку сакаш да те ослободат од плаќање иста приказна, наведи причина зошто, а тие ќе си проверат понатаму.
Јас не знам зошто ве замараат да носите податоци за приходи, кога пастиров знае и каков леб сте купиле денес и дали јадете грав со сланина или ребро.
педерска држава а дали знаеш за колку време ке одговорат зошто на правен сум а утре поцнуваме[DOUBLEPOST=1473580999][/DOUBLEPOST]
Па што друго би требало, доколку поднесуваш за да те примат му пишуваш да ги разгледаат твоите податоци повторно поради Х причини, ти податоците за тебе веќе ги имаш доставено, само наведи на приговорот твое Име, Презиме, факултет, Адреса и тел број.
Доколку сакаш да те ослободат од плаќање иста приказна, наведи причина зошто, а тие ќе си проверат понатаму.
Јас не знам зошто ве замараат да носите податоци за приходи, кога пастиров знае и каков леб сте купиле денес и дали јадете грав со сланина или ребро.
педерска држава а дали знаеш за колку време ке одговорат зошто на правен сум а утре почнуваме
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.612
Поени од реакции
34.840
педерска држава а дали знаеш за колку време ке одговорат зошто на правен сум а утре поцнуваме[DOUBLEPOST=1473580999][/DOUBLEPOST]
педерска држава а дали знаеш за колку време ке одговорат зошто на правен сум а утре почнуваме
Не знам за колку време враќаат одговор.
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
педерска држава а дали знаеш за колку време ке одговорат зошто на правен сум а утре почнуваме
Не се знае ни дали ќе одговорат, а и кога одговараат во над 95% од случаите е негативно, така да барај си чаре.
 
Член од
12 јуни 2016
Мислења
34
Поени од реакции
0
Дали некој знае колку е износот на уолатницата за електронска картичка ? Конкретно за гоце доколку е различно?
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
Вчера бев во Гоце внука ми се сместуваше, се кладам дека условите за живот во Идризово се далеку подобри.
Прав хорор, да ти се мочам у државата скапана.
 
Член од
6 јуни 2016
Мислења
24
Поени од реакции
1
Здраво
сакам да прашам сега примен во Стив Наумов прва и втора зграда како студент бруцош...
па сакам да прашам какви се условите сега во Стив .....
имам информации дека биле реновирани и зградите и бараките па за тоа и пишам овде .......
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
189
Поени од реакции
17
Здраво
сакам да прашам сега примен во Стив Наумов прва и втора зграда како студент бруцош...
па сакам да прашам какви се условите сега во Стив .....
имам информации дека биле реновирани и зградите и бараките па за тоа и пишам овде .......
Бараките се "реновирани",изгледаат убаво на око ама ѕидовите ти се фактички картон и ако кивнеш цела барака ќе те разбере а и мораш да шепотиш наместо да зборуваш оти сите комшии муабетот ќе ти го разберат :D .Што се однесува до прва зграда за минатава година можам да ти кажам дека поголемиот дел ( ако не и цела зграда) немаше топла вода и многу често се случуваше од прва зграда да дојдат во трета зграда да се бањаат.А во втора зграда пак немаа парно.Исто така лани јадењето беше катастрофа,во бонската немаше ништо цела година(освен еднаш два пати ги прелажаа со салами и сокови ),и во јадењето се случуваше често да начекаат бубачки,инсекти итн итн.Сума сумарум за забави,дружби е супер,али за престојување е катастрофа,и незнам кој те излажал за прва и втора дека се реновирани кога не се чепнати од пред 5-6 години тука негде,ако не и повеќе,испокршени се целите.

Prepare for survival buddy :D
 
Член од
6 декември 2014
Мислења
97
Поени од реакции
6
се пријавувам за вториот рок за сместување во домовите па дали повторно ќе треба да ги извадам документите-уверение за положени испити и потврдите за плати на родителите пошто ќе ме кошта 600 ден
 

WeAreWhoWeAre

Mia san mia
Член од
12 јули 2015
Мислења
244
Поени од реакции
511



Ja видов сликата на фб, а и тоа што кажуваа станари ова е вечерата. За неупатените боновите се укинати за менза и ги следуваат студентите 2 оброка во определени периоди и се зима со електронска картичка.

Кампања за здрава храна продолжува :D
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
Зависи за кој блок во гоце зборуваш,во Б е супер бар според мене;)
Освен Б, дека е реновиран, другите се хорор.[DOUBLEPOST=1474394234][/DOUBLEPOST]



Ja видов сликата на фб, а и тоа што кажуваа станари ова е вечерата. За неупатените боновите се укинати за менза и ги следуваат студентите 2 оброка во определени периоди и се зима со електронска картичка.

Кампања за здрава храна продолжува :D
Појадок нема, ручекот е од 11-16, а од 16-19 вечера. Кој јадел јадел, кој не утре ќе јаде.
Нај педерска работа е што на пример ако студенот денеска не јаде, отишол за викенд или празник дома, му пропаѓаат не искористените оброци, а си плаќа месечно полн износ.[DOUBLEPOST=1474394560][/DOUBLEPOST]
Освен Б, дека е реновиран, другите се хорор.[DOUBLEPOST=1474394234][/DOUBLEPOST]
Појадок нема, ручекот е од 11-16, а од 16-19 вечера. Кој јадел јадел, кој не утре ќе јаде.
Нај педерска работа е што на пример ако студенот денеска не јаде, отишол за викенд или празник дома, му пропаѓаат не искористените оброци, а си плаќа месечно полн износ.
Интернет има само Б блок, од другите блокови одат таму со лаптопи или кај другари, кој како се снајде, а па и тој интернет во Б блок е го има ама исто како да го нема, на еден рутер се испозакачени милијон луге. Джаво, државоооо во кој век живееме.
 
Последно уредено:
Член од
25 јули 2015
Мислења
243
Поени од реакции
95
Освен Б, дека е реновиран, другите се хорор.[DOUBLEPOST=1474394234][/DOUBLEPOST]
Појадок нема, ручекот е од 11-16, а од 16-19 вечера. Кој јадел јадел, кој не утре ќе јаде.
Нај педерска работа е што на пример ако студенот денеска не јаде, отишол за викенд или празник дома, му пропаѓаат не искористените оброци, а си плаќа месечно полн износ.[DOUBLEPOST=1474394560][/DOUBLEPOST]
Интернет има само Б блок, од другите блокови одат таму со лаптопи или кај другари, кој како се снајде, а па и тој интернет во Б блок е го има ама исто како да го нема, на еден рутер се испозакачени милијон луге. Джаво, државоооо во кој век живееме.
поарно затвор да бев во некоја европска држава него нашиве студентски домови, ке бев најаден барем
 

Kajgana Shop

На врв Bottom