Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 јануари 2013
Мислења
197
Поени од реакции
143
И јас така знаев ама денеска го разбрав тоа што го напишав.

Еве што пишува на сајтот на мвр


Евентуално ако ни ги вратат оригиналните документи. Таму има се. Ако некој заврши работа деновиве нека кажи.
документи не враќаат единствено само ако си го побараш оригиналнио бугарски документ и ти даваат едно ливче да потполниш дека си го земаш и шо документ е друго од страна на документи не даваат

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 
Член од
20 август 2016
Мислења
36
Поени од реакции
12
Koga mozes da pobaras da ti bide vraten originalniot dokument? Pri podavanje na dokumenti za proishod vo ambasada moze li, ili pak koga?
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
Da.i od 16.08 si cekam potpis i ce bide vo petok da znaete[DOUBLEPOST=1474132965][/DOUBLEPOST]
Da.i od 16.08 si cekam potpis i ce bide vo petok da znaete
Da samo koj petok ce bide :pos:[DOUBLEPOST=1474222476][/DOUBLEPOST]
Da.i od 16.08 si cekam potpis i ce bide vo petok da znaete[DOUBLEPOST=1474132965][/DOUBLEPOST]
Da.i od 16.08 si cekam potpis i ce bide vo petok da znaete
Da samo koj petok ce bide :pos:
 
Член од
27 јули 2015
Мислења
134
Поени од реакции
285
Добро бе луѓе, како се снаоѓате со проклетиот договор за наем шо го бараат? Оние со виза D ве прашувам. Како е можно да очекуваат да сум склучил договор за наем на 1 година, кога уште немам право да престојувам во Бугарија толку долго време?
Ti sklucuvas dogovor za naem za 1,2,3 godini kaj notar,plakjas nagrada na sopstvenikot na stanot,plakjas taksa na notarot i zavrsena prikaska.Nikogo ne mu e gajle dali ti mozes,smees da zivees tamu tolku a bez viza.Toa e samo formalno za da ispolnis uslovi za viza D a podocna za licna karta za postojano ziveenje...Ne misli mnogu tuku najdi saglam adresa i brkaj rabota....
 

Последниот Мохиканец

Командат -ај лав ју
Член од
3 февруари 2007
Мислења
294
Поени од реакции
61
Вашето удостоверение е изпратено в консулска служба Битолја-Македонија. При получаване на удостоверението следва да зајавите адрес за регистрација в Република Б'лгарија, както и да представите 2 бр. актуални снимки паспортен формат.
Еве како ми излезе преку амбасада државјанството и морам да аплицирам преку нив за понатаму има некој кој го има подигнато од амбасада и после сам да си ја заврши постапката?
 
Член од
5 јануари 2015
Мислења
93
Поени од реакции
83
Od 20.07 - mi stoi - По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство. Dali nekoj znajt kolku vreme se cekat ?
 
Член од
1 февруари 2016
Мислења
107
Поени од реакции
107
Od 20.07 - mi stoi - По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство. Dali nekoj znajt kolku vreme se cekat ?
Jas brat 4 i pol meseci cekav
 
Член од
21 февруари 2016
Мислења
53
Поени од реакции
46
Od 20.07 - mi stoi - По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство. Dali nekoj znajt kolku vreme se cekat ?
3do4 meseci najmalku
 
Член од
23 октомври 2014
Мислења
84
Поени од реакции
38
Dali nekoj znae kolku vreme se ceka za promena. Jas cekam veke 3 meseci ?
koj status ti bese prethodno?[DOUBLEPOST=1474289049][/DOUBLEPOST]
Od 20.07 - mi stoi - По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство. Dali nekoj znajt kolku vreme se cekat ?
Koe brojce si drugar?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom