Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
30 ноември 2007
Мислења
145
Поени од реакции
5
Идеме со девојката околу месец и пол и на почеток беше се океј,али после некое време се сменија работите..Комуникацијата ни е на пониско ниво и ја мислев дека тоа е ради губење интерес од нејзина страна.Но праевме муабет и не било тоа проблемот.Е сеа како да ја оживеам поранешната комуникација...??
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Идеме со девојката околу месец и пол и на почеток беше се океј,али после некое време се сменија работите..Комуникацијата ни е на пониско ниво и ја мислев дека тоа е ради губење интерес од нејзина страна.Но праевме муабет и не било тоа проблемот.Е сеа како да ја оживеам поранешната комуникација...??
Со муабет :icon_lol:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Идеме со девојката околу месец и пол и на почеток беше се океј,али после некое време се сменија работите..Комуникацијата ни е на пониско ниво и ја мислев дека тоа е ради губење интерес од нејзина страна.Но праевме муабет и не било тоа проблемот.Е сеа како да ја оживеам поранешната комуникација...??
А што бил проблемот? И го изела мачка јазикот или тебе ти падна тенџере на глава па го загуби сеќавањето. Секако дека загубен интерес е проблемот. Не знам кој и што излажал, ама интересот се губи порано или подоцна. Компатибилноста на карактерите ќе ве одржи ако навистина сакате да бидете еден за друг. Сакам да кажам, не се оптеретувај ако ја снемало комуникацијата. Доколку премногу ти пречи тоа, остави ја со време пред да биде доцна. Комуникацијата тешко дека ќе се подобри, освен ако не се случи нешто спектакуларно во вашите животи кое ќе промени многу работи на секое поле. Али за тоа треба да си 25+ најчесто.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
145
Поени од реакции
5
Компатибилноста на карактерите ќе ве одржи ако навистина сакате да бидете еден за друг.
Мислам дека карактерите и ставовите ни се доста слични,единствен проблем ми е со комуникацијава.Можеби ни е потребно време за да стекнеме доверба еден во друг..
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.715
Поени од реакции
19.847
Мислам дека карактерите и ставовите ни се доста слични,единствен проблем ми е со комуникацијава.Можеби ни е потребно време за да стекнеме доверба еден во друг..

Вежбај дома пред огледало со неа дека разговараш може ќе ти се отвори и некој скриен осет за комуникација, некоја идеја како да ја размуабетиш, е сеа ако е таа со пипер вуста незнам што да ти кажам, но чеј што годиште сте двајцата??? :pipi:
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
145
Поени од реакции
5
Вежбај дома пред огледало со неа дека разговараш може ќе ти се отвори и некој скриен осет за комуникација, некоја идеја како да ја размуабетиш, е сеа ако е таа со пипер вуста незнам што да ти кажам, но чеј што годиште сте двајцата??? :pipi:
18/17 :)...Иначе еве денес супер ни одеше комуникацијата..Али као на периоди ни е се.Некад е океј некад па неиде ама баш ич ич
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.673
Поени од реакции
13.263
Не е крај на светот. Искрено со годините ќе сфатиш дека не треба премногу притресување за тоа зошто таа не сакала да комуницира. Совет, остај сеа до каде што сте, прави муабет ако имаш некоја тема со неа да ја разглабате и ако нормално ако таа сака (инаку премногу сличности како и тотални спротивности се крајно непродуктивни у врската). И не форсирај/не отварај едни те исти теми на разговор - ова директно оди кон пропаст во врската.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
18/17 :)...Иначе еве денес супер ни одеше комуникацијата..Али као на периоди ни е се.Некад е океј некад па неиде ама баш ич ич
А чекај, што значи тоа “не ни оди комуникацијата“? Немате тема за муабет или се карате? Ај детализирај ми го тоа малку...
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
145
Поени од реакции
5
А чекај, што значи тоа “не ни оди комуникацијата“? Немате тема за муабет или се карате? Ај детализирај ми го тоа малку...
Па не не се караме,туку у последно време осиромашена ни е комуникацијата.Некако поинтересна ни беше на почетокот.Сеа некако спласна...Може и нормално е ова ?
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Па не не се караме,туку у последно време осиромашена ни е комуникацијата.Некако поинтересна ни беше на почетокот.Сеа некако спласна...Може и нормално е ова ?
Мирка гостуваше вчера кај Јанко-Јади Бурек, ете ви тема на муабет.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Па не не се караме,туку у последно време осиромашена ни е комуникацијата.Некако поинтересна ни беше на почетокот.Сеа некако спласна...Може и нормално е ова ?
Немаш ти никаков проблем со девојката ниту таа со тебе. Имаш проблем со себе. Имаш потреба од проблем. Дефектен си коа се работи за девојки. Жал ми е.
 
Член од
18 март 2006
Мислења
35
Поени од реакции
1
НЕ ЗНАМ како да се "пуштам" на девојки т.е. како да ги ќарам.
Некоја надеж има за мене?
 
Член од
8 ноември 2010
Мислења
6
Поени од реакции
0
Nacini na Raskinuvanje :S

Vaka: Idam so decko mi 8 meseci ...no pred dva meseci zapoznav eden decko koj preterano mn.mi se zasviga(a 8 meseci mi se nema deseno drug da mi se zasviga) Mu se zasvigav i jas na deckoto i pocnavme da se dopisuvame i do sega se imame videno 3 pati .....znaci deckoto ima ist karakter ko mojot i nenormalno mnogu me privlekuva ...Na pocetokot mislev da go otrgnam od mislite no nikako ne mi odese ....toa e se okey .....No ima eden problem ...IMAM DECKO ,koj go sakam(no mislam deka go odsakuvam) on me saka premnogu (a ne ni zasluzuvam) se znaeme 5 godini(drugari na vremeto) ...i sakam posle vrskava da ostaneme drugari....no mislam deka ako prekineme ke go izgubam kako drugar i poradi toa go odlozuvam raskinuvanjevo :S Znam deka ke pati i nejkam da go povredam .....

Ve molam kazete mi kako da ja prekinam vrskava i idei za najbezbolno raskinuvanje zs nesakam da go povredam .....:nesum::se_ molam:icon_frow
 
L

Liberation

Гостин
Епа сестро, не иде то тако.
Сакаш еден, ама некој друг ти се засвиѓал, па сега ќе оставиш некој кој те сака за да пробаш (врска) со друг.

Нема безболен начин на раскинување. Секое раскинување боли, посебно ако некој те сака вистински. А на тој што си оди, секогаш му е полесно.

Ризикувај, кажи му дека си спремна да ја отфрлиш неговата љубов за некој си таму со ист карактер кој ненормално многу те привлекува.

И немој после кога првиот ќе те отпише од листа на живи, а вториот тебе ќе ти раскине, да си шепотиш “Леле леле, што си направив“.

Болеста на 21 век се вика “халуциноген агол“. Се манифестира со илузија дека на аголот од другата улица не чека некој ’подобар’ со кој сите наши копнежи и желби ќе бидат остварени... А никој не се запрашува себе си дали барем малку го заслужил тоа што го има во моментот.
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Кажи му дека си промискуитетна(дека неможеш да бидеш со еден)....и дека кога тогаш колку и да го сакаш дека ќе го изневериш...кажи му дека идол ти е Бранко Ѓеровски,дека навиваш за Шкендија,дека коа спиеш се мочаш у кревет...и мислам дека тој ќе почне да те отсакува!:tapp:


п.с нормално дека во животот може да ти се појави некој што ќе ти се засфиѓа,ама незначи дека со тој истиот треба и 3 пати на само да излезеш!!!:tv:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom