Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
20 април 2009
Мислења
992
Поени од реакции
944
Бившиот....? Не знам што требаше да направам повеќе за да свати дека ја сакам.... Сум бил и во други многу подолги врски, а во оваа вложив многу повеќе од што вложив во сите нив заедно... Се прашувам можеби да не е притисокот од нејзините, бидејќи таа се плашеше долго време да не дознаат дека е во врска....Но зарем е толкав притисокот за да ја прекине врската, кога и таа самата кажува дека ме сака... ?
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Се прашувам можеби да не е притисокот од нејзините, бидејќи таа се плашеше долго време да не дознаат дека е во врска....Но зарем е толкав притисокот за да ја прекине врската, кога и таа самата кажува дека ме сака... ?
Не верувај толку во зборови,делата покажуваат колку те сака.
И зошто би имала притисок од своите?Да не те бие случајно лош глас па да не и дозволуваат да биде со тебе па затоа да се крие.
Моја претпоставка е дека постои друга личност во нејзиниот живот па затоа ова се случило преку нок.
Дај боже да грешам.
И не се прашувај до кого е грешката,едноставно тоа е губење време.
Времето ке покаже дали сте еден за друг.
Пушти ја,ако се врати значи е твоја ако не значи никогаш и не била :toe:
 
Член од
20 април 2009
Мислења
992
Поени од реакции
944
знаете...благодарам на советите... Читајќи ги вашите мислења кои ги ценам, се присетив на еден мал детал...една вечер пред сево ова во еден неврзан разговор ме праша дали би и простил неверство? Прашањето излезе од никаде... Кога и кажав дека не можам да простам таква работа...се смени погледот во нејзините очи.... Случајно или не не знам......
 
Член од
9 јануари 2010
Мислења
155
Поени од реакции
10
знаете...благодарам на советите... Читајќи ги вашите мислења кои ги ценам, се присетив на еден мал детал...една вечер пред сево ова во еден неврзан разговор ме праша дали би и простил неверство? Прашањето излезе од никаде... Кога и кажав дека не можам да простам таква работа...се смени погледот во нејзините очи.... Случајно или не не знам......
Ете кај лежи зајакот :)
 
Член од
9 јануари 2008
Мислења
99
Поени од реакции
1
HEEEEELP!!!!!!

So deckoto sme skoro dve godini,i imam eden gooooolem problem sto sigurno i na durgi barem ednas im smetalo.Sekogas koga ke izlezeme so deckoto ke mi kazuva kolku me saka i kolku sum mu vazna i se se dodeka pokraj nas ne pomine nekoe zensko a on da ne go izmerkani.Sme razgovarale 10000000 pati za ovoj problem i stalno mi veli nema da se povtori no se povtoruva :( Ne znam koja e potrebata toa da go pravi i kako moze da prestane?Sum go prasala zosto mi pravi taka i ke mi odgovori ne znam masko sum :S

SOS!!!!!
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
HEEEEELP!!!!!!

So deckoto sme skoro dve godini,i imam eden gooooolem problem sto sigurno i na durgi barem ednas im smetalo.Sekogas koga ke izlezeme so deckoto ke mi kazuva kolku me saka i kolku sum mu vazna i se se dodeka pokraj nas ne pomine nekoe zensko a on da ne go izmerkani.Sme razgovarale 10000000 pati za ovoj problem i stalno mi veli nema da se povtori no se povtoruva :( Ne znam koja e potrebata toa da go pravi i kako moze da prestane?Sum go prasala zosto mi pravi taka i ke mi odgovori ne znam masko sum :S

SOS!!!!!
Купи му ланец и врзи го. И на секое прекршување на твоите правила и наредби тепај го со камшик. Гарант ќе научи кога тогаш кога веќе не се разбира со збор. Или пак извади му едно око...

Шо се дешава со младината бре? Гооооолем проблем? И шо ако гледа некое девојче? На сите нешто ни го привлекува вниманието. Како издржал 2 години со тебе е прашање...
 
T

Tetro

Гостин
HEEEEELP!!!!!!

So deckoto sme skoro dve godini,i imam eden gooooolem problem sto sigurno i na durgi barem ednas im smetalo.Sekogas koga ke izlezeme so deckoto ke mi kazuva kolku me saka i kolku sum mu vazna i se se dodeka pokraj nas ne pomine nekoe zensko a on da ne go izmerkani.Sme razgovarale 10000000 pati za ovoj problem i stalno mi veli nema da se povtori no se povtoruva :( Ne znam koja e potrebata toa da go pravi i kako moze da prestane?Sum go prasala zosto mi pravi taka i ke mi odgovori ne znam masko sum :S

SOS!!!!!
ко шо вика Џиш:

Купи му ланец и врзи го. И на секое прекршување на твоите правила и наредби тепај го со камшик. Гарант ќе научи кога тогаш кога веќе не се разбира со збор. Или пак извади му едно око...

Шо се дешава со младината бре? Гооооолем проблем? И шо ако гледа некое девојче? На сите нешто ни го привлекува вниманието. Како издржал 2 години со тебе е прашање...
Ќе гледа, зошто да не гледа? Ти гледаш по луѓе? Па ќе гледаш, нормално. Се` е нормално, нормално е и да бидеш љубоморна.
ВРСКА се вика појавата кога треба да му докажеш на партнерот дека го разбираш. Секое добро и намали малце со обвинувањата према партнерот.
 
Член од
9 јануари 2008
Мислења
99
Поени од реакции
1
ко шо вика Џиш:



Ќе гледа, зошто да не гледа? Ти гледаш по луѓе? Па ќе гледаш, нормално. Се` е нормално, нормално е и да бидеш љубоморна.
ВРСКА се вика појавата кога треба да му докажеш на партнерот дека го разбираш. Секое добро и намали малце со обвинувањата према партнерот.
А што е со тоа што го прекршуе секое ветување,и зошто ми спушта ѕвезди ако погледот му шара на друга страна?

Ја не смеем на школски здраво да кажем,одма сум на испит кој ти е овој што ти е,да те именува со не знам какви имиња за филм некој негов?А он може да зјапа а ја да останем рамнодушна.
Јако
 
T

Tetro

Гостин
А што е со тоа што го прекршуе секое ветување,и зошто ми спушта ѕвезди ако погледот му шара на друга страна?
Нормален дечко нормално е да гледа. Ако не гледа, тогаш значи дека има проблем... Фати си геј за да не гледа по жени :)
 

Џ.

Ќутам на различни теми!
Член од
14 јули 2007
Мислења
868
Поени од реакции
183
А што е со тоа што го прекршуе секое ветување,и зошто ми спушта ѕвезди ако погледот му шара на друга страна?

Ја не смеем на школски здраво да кажем,одма сум на испит кој ти е овој што ти е,да те именува со не знам какви имиња за филм некој негов?А он може да зјапа а ја да останем рамнодушна.
Јако
Епа ако толку ти смета неговото однесување и не ти одговара како личности зошто уште си со него ?
Која е поентата да се биде во врска во која нема разбирање и не можиш да ги прифатиш неговита "маани" ?
 
Член од
9 јануари 2008
Мислења
99
Поени од реакции
1
Нормален дечко нормално е да гледа. Ако не гледа, тогаш значи дека има проблем... Фати си геј за да не гледа по жени :)
Како би ти било жена ти да гледа други додека е излезена со тебе?Ако имаш некакви чувства спрема неа?Би и простил?
 
T

Tetro

Гостин
Што е важно колку год. имам.Се пронајде себе си или пак нешто те погоди со прашањето? Не е сеедно?
Нит ме погодило, нит се пронајдов. Не сум женет и не е сеедно. Сакав да кажам дека размислуваш како типична малолетничка која му дала на некој и сега се плаши да не го изгуби. Гледал тој по друѓи или не гледал, гледај да биде задоволен од тебе за да гледа кај друѓи, а да го добива тоа што му е потребно само од тебе.
 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.508
Поени од реакции
5.821
Не е лошо ако машкото или женското "само" погледне, лошо е ако направи нешто. Јас му се лутев на дечкото зашто се загледува во други, ама и јас се загледувам :) , мислам нема ни машко или женско што се во врска да немаат погледнато други.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom