Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

A

Auditore

Гостин
сакав да прашам, кога се појавуваат (месец) првите симптоми на бременост во кој месец? и кој се првите симптоми што се појавуваат ? ај пишете ако може. фала поз
Не знам кога точно али мислам дека у следните 2-3 дена ќе почне да чувствуваш вртоглавица, немање апетит и најпознатиот симптом да паднеш у несвест.
Ако веќе чувствуваш нешто од тоа иди до најблиската аптека има тестови купи и провери се бидејќи немора да значи дека си бремена ако имаш вртоглавица и неапетит.
 

WildGirl

Lost in the forest ...
Член од
28 јуни 2008
Мислења
636
Поени од реакции
93
сакав да прашам, кога се појавуваат (месец) првите симптоми на бременост во кој месец? и кој се првите симптоми што се појавуваат ? ај пишете ако може. фала поз
Ако имаш редовен циклус и во последно ако ти каснит неколку дена тогаш постојт голема веројатност да си бремена. Сите немет исти симптоми зависит од организмот ама сепак најчесто се јавуват замор, болка и осетливост во градите, вртоглавица и зголемен апетит. Паметно ти е да одиш и да разговараш со професионалец.:smir:
Се најубо.
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
369
Поени од реакции
700
^ Wman е машко, кој очигледно сеуште не знае како се користи кондом.
 

Miss Right

happiness machine
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.308
Поени од реакции
142
Не знам кога точно али мислам дека у следните 2-3 дена ќе почне да чувствуваш вртоглавица, немање апетит и најпознатиот симптом да паднеш у несвест.
Ако веќе чувствуваш нешто од тоа иди до најблиската аптека има тестови купи и провери се бидејќи немора да значи дека си бремена ако имаш вртоглавица и неапетит.
- 2-3 дена е прерано за било какви симптоми, мислам дека дури и неможи да се потврди бременоста толку рано. Некаде после 28 дена беше...или тука некаде...
- трудниците јадат за двајца, значи немање апетит е сосем спротивно.
- да паднеш во несвест...мање-више вистинито ама нејчесто во филм.
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
402
Поени од реакции
51
- трудниците јадат за двајца, значи немање апетит е сосем спротивно.
- да паднеш во несвест...мање-више вистинито ама нејчесто во филм.
Погрешно ! Немање апетит е типично за првите 2-3 месеци од бременоста, проследено со гадење , повраќање, а оттаму пак, заради недоволно внесување на јаглехидрати се јавуваат вртоглавици, па дури и филмски несвестици. Додека после првото тромесечје апетитот се номализира ( или оди над нормалата ), па трудниците почнуваат да јадат " за двајца " :)
 
Член од
11 јуни 2008
Мислења
217
Поени од реакции
11
Здраво , ве молам за еден совет...во врска сум година и пол скоро со дечкото и се е прекрасно...океј сега има и ситни караници ама сепак се се разрешува со разговор...пред некој ден беше роденденот на неговата сестра(21 година што значи е поголема скоро 2 години од нас)(со која имав некои проблемчиња која таа ги правеше,знаете на почетокот беше супер,фина и добордушна,но подоцна почна да си го покажува лицето...ми се потсмеваше,ме исмејуваше но не само мене туку и брат и пред другите,па потоа велеше леле немој да ме сфаќаш сериозно јас само се шалам и што уште да не набројувам..но сепак јас бев онаа која за се најдуваше решение и секогаш знаев да комуницирам малку потешко со неа,и секогаш кога ќе ме навредеше јас и попуштав и не се спуштав на нејзино ниво,се што и требаше од Орифлејм за порачки секогаш од кај мене порачуваше.ќе излезеше нов каталог, специјална понуда јас одма неа,ќе порача ќе и дадев по набавна на неколку пати,ама изгледа сум била глупава..летово додека бевме на 1 ден Охрид,се сместивме кај нив (таа и нејзиниот дечко) и ми помогна кога не ми беше добро ( имав симптоми на вирус) лично му се забалгодарив за тоа што се грижеа за нас и кога стасвме дома и пратив порака но не добив ни еден сигнал дека ја прими и прочита пораката...а мојов постојано “Таа ми е сестра јас ништо не можам тука,тоа е карактер“ )
Сега да преминам на тоа што треба...значи и беше пред некој ден роденден,па дента кога и беше мојов ми вели “Сестра ми вечер ќе ти прати порака за да дојдиш кај неа на роденден“ и јас ОКеј добро чекам јас..и не прати порака..наредниот ден ми вика “Дада ми рече да дојдиш кај нас на торта за роденденот“...толку сум се нанервирала значи... му викам ОКеј ќе видам дали ќе дојдам оти можи да не бидам слободна и сношти настана караницата...
Тој:“Дада ми да знаеш ти се лути оти не дојде“ хммм а таа ме покани мене?? му објаснив дека не е убаво така да се прави да покануваш некого преку некој друг,особено ако е некој поблизок..а тој почна одма во одбрана на сестра си при што ги изговори следниве реченици “Ти си разгалена..многу те разгалиле од дома,што сакаш ти?да ти пратат покана за на роденден?или во живо да те поканат? "ти ја мразиш сестра ми,не ја почитуваш , после ќе и го кажам тоа“ ...и следуваше шокантната реченица “Сестра ми ти има повеќе помогнато тебе отколку ти неа“ молам???? тоа се мери???
а јас само му кажав дека луѓето ги почитувам онолку колку што тие ме почитуваат мене...Тој:Ќе и речам да ти прати порака вечер за да дојдиш“
Jac:Не,благодарам...а зошто кога требаше не ми прати порака?
Тој:Па знаеш немала кредит,а за на фб или мсн не седи на компјутер оти на работа е до 8 навечер
хахха АКо некој сака да те покани ќе најде начин му реков..

НЕ знам што да правам...дали да појдам на роденден или не? дали згрешив така што изреагирав пред него?дали правилно постапив се што му изнареков??
Остај роденденот , вистина ми изгледаш на разгалена и многу навлегвиш во небитни ситници ...мислиш дека се се решава со вооолку муабет ?
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
сакав да прашам, кога се појавуваат (месец) првите симптоми на бременост во кој месец? и кој се првите симптоми што се појавуваат ? ај пишете ако може. фала поз
60 denari test sho treba da go izmockash. Vo site apteki.

--- надополнето ---

I sega sto da pravam?
Дај му да те плеска, и ќе биде со тебе засекгоаш* се додека не најде поуба од тебе која ќе ја плеска, а тебе ќе те откачи од првобитната причина.
 

CF.REAL MADRID

ЦЕВКА
Член од
9 септември 2009
Мислења
335
Поени од реакции
9
Значи ја сум истиот шо го дрвев во претходните постови....И сеа со таа девојка шо ме мачеше вчера и пишав и ми врати,а порано не ми враќаше......И сеа пред малце па и пишав и се нормално ја прашам и ми одговара...И и викам да се видиме вика не сакала и праќа смајли само може преку 10 испрати...Шо ќе да е тоа,да не ме заебава нешто.....Дај кажете имате искуство со овие работи...Само чудно ми е шо почна да враќа а порано не враќаше...
 
T

Tetro

Гостин
Значи ја сум истиот шо го дрвев во претходните постови....И сеа со таа девојка шо ме мачеше вчера и пишав и ми врати,а порано не ми враќаше......И сеа пред малце па и пишав и се нормално ја прашам и ми одговара...И и викам да се видиме вика не сакала и праќа смајли само може преку 10 испрати...Шо ќе да е тоа,да не ме заебава нешто.....Дај кажете имате искуство со овие работи...Само чудно ми е шо почна да враќа а порано не враќаше...
Мали, абе заеби пишење и глупости. Ако можеш, договори ја да излезете надвор, да се видите и напрај муабет. Ако бидува, арно. Ако не бидува, бркај друга. Па не е таа последна на светот, ебаго. Шмизли такви колку сакаш, ти си запнал само за една. Пиши деновиве :helou:
 

CF.REAL MADRID

ЦЕВКА
Член од
9 септември 2009
Мислења
335
Поени од реакции
9
Мали, абе заеби пишење и глупости. Ако можеш, договори ја да излезете надвор, да се видите и напрај муабет. Ако бидува, арно. Ако не бидува, бркај друга. Па не е таа последна на светот, ебаго. Шмизли такви колку сакаш, ти си запнал само за една. Пиши деновиве :helou:
Епа не сака како да ја убедам ебаго?
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
Епа не сака како да ја убедам ебаго?
Сакаш некад да се видиме?
ако рече незнам/не/можеби/шознам- бркај друга
ако рече да - договорете точен датум - ако не договорите точен датум - бркај друга
 
Член од
20 април 2009
Мислења
992
Поени од реакции
944
Проблемот е следен.... Во врска сум веќе два месеци, се беше супер можам да кажам дека на еден начин ми се исполни сонот. Знаете еден од оние сништа кога сонувате за некоја која не ве ни познава, а другиот ден сте со неа... Меѓу нас немаше, а и нема една кавга, ниту пак сомнеж. Значи никаква причина за крај.. Но, еден ден пишува дека мора да размисли.... а следниот ден кажува дека мора да се разделиме... преку ноќ. Иако настојував да ја дознаам причината, не успеав добивав само одговори од типот - МОРА ДА БИДЕ ТАКА... За да биде ситуацијата уште полоша таа сака на денот кога за првпат излеговме, на тој ден и да се разделиме... Кажува дека ме сака, и дека и е тешко... но јас се прашувам зошто сета оваа збрка од никаде... Имам стотици прашања кои ми се нејасни... а што е полошо изгледа никогаш нема ни да дознаам зошто?? Затоа ве молам за совет... Веќе не знам што да правам....
 
T

Tetro

Гостин
Проблемот е следен.... Во врска сум веќе два месеци, се беше супер можам да кажам дека на еден начин ми се исполни сонот. Знаете еден од оние сништа кога сонувате за некоја која не ве ни познава, а другиот ден сте со неа... Меѓу нас немаше, а и нема една кавга, ниту пак сомнеж. Значи никаква причина за крај.. Но, еден ден пишува дека мора да размисли.... а следниот ден кажува дека мора да се разделиме... преку ноќ. Иако настојував да ја дознаам причината, не успеав добивав само одговори од типот - МОРА ДА БИДЕ ТАКА... За да биде ситуацијата уште полоша таа сака на денот кога за првпат излеговме, на тој ден и да се разделиме... Кажува дека ме сака, и дека и е тешко... но јас се прашувам зошто сета оваа збрка од никаде... Имам стотици прашања кои ми се нејасни... а што е полошо изгледа никогаш нема ни да дознаам зошто?? Затоа ве молам за совет... Веќе не знам што да правам....
И таа не е крива, се вратил бившиот. Требало да ја освоиш за тие два месеци, а сега касно е.
 
Член од
9 јануари 2010
Мислења
155
Поени од реакции
10
Проблемот е следен.... Во врска сум веќе два месеци, се беше супер можам да кажам дека на еден начин ми се исполни сонот. Знаете еден од оние сништа кога сонувате за некоја која не ве ни познава, а другиот ден сте со неа... Меѓу нас немаше, а и нема една кавга, ниту пак сомнеж. Значи никаква причина за крај.. Но, еден ден пишува дека мора да размисли.... а следниот ден кажува дека мора да се разделиме... преку ноќ. Иако настојував да ја дознаам причината, не успеав добивав само одговори од типот - МОРА ДА БИДЕ ТАКА... За да биде ситуацијата уште полоша таа сака на денот кога за првпат излеговме, на тој ден и да се разделиме... Кажува дека ме сака, и дека и е тешко... но јас се прашувам зошто сета оваа збрка од никаде... Имам стотици прашања кои ми се нејасни... а што е полошо изгледа никогаш нема ни да дознаам зошто?? Затоа ве молам за совет... Веќе не знам што да правам....
Мој совет ти е да си почекаш и да не настојуваш да дознаеш што била причината затоа што многу брзо ќе излезе на виделина зашто испаднало се така. Сигуро постои нешто, поточно некој, штом се премислила преку ноќ
 

Kajgana Shop

На врв Bottom