Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

H

HITCH

Гостин
хах ма немој :smir: ај врати филм и повтори си у себе колку пати си дозволил да те повредат луѓе кои не заслужуваат да ги погледнеш и си им дал уште шанси. Има куп такви нели?! Им дозволуваш да те цедат без збор да им гукнеш, а после некое време ти се стемнува и ги шутираш, ама дур да дојде тој момент...
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
хах ма немој :smir: ај врати филм и повтори си у себе колку пати си дозволил да те повредат луѓе кои не заслужуваат да ги погледнеш и си им дал уште шанси. Има куп такви нели?! Им дозволуваш да те цедат без збор да им гукнеш, а после некое време ти се стемнува и ги шутираш, ама дур да дојде тој момент...
Точно сум дозволил, минато свршено време! Ама не било од мазохизам туку од неискуство, наивност и глупост :).

Освен тоа било па прошло, сеа која/кој проба да заебава добива клоца без многу колебање, така да не пецкај коа знаеш дека не си у право :).
 

Buji Buton

Manijak :P
Член од
4 мај 2010
Мислења
929
Поени од реакции
228
Fala mnogu za sovetite...mi gi otvorivte ocite...odnosno jas razmisluvav dosta za da i raskinam no nemav sila zatoa sto premnogu ja sakam i bed mi e...ama ednostavno mora da bide taka.A i dovolno napraviv za ovaa vrska poveke nemozam nisto da prevzemam.Blagodaram uste ednas.

--- надополнето ---

Veruvajte mi deka ne se lazam.Navistina ja sakam!! I raskinav inace,staviv kraj na se. Fala za sovetuvanjeto.

batko ic da ne mu ja mislis dobro si napravil i jas pominuvav niz mnogu slicna vrska samo jas sto idev godina i osum meseci i ja sakav premnogu i od ko i raskinav mislev deka nemozam da bidam so druga ama fala mu na boga sea imam devojka 5 pati pojaka od bivsava :D
 
Член од
25 јуни 2010
Мислења
6
Поени од реакции
1
batko ic da ne mu ja mislis dobro si napravil i jas pominuvav niz mnogu slicna vrska samo jas sto idev godina i osum meseci i ja sakav premnogu i od ko i raskinav mislev deka nemozam da bidam so druga ama fala mu na boga sea imam devojka 5 pati pojaka od bivsava :D
Ne mi e jasno sto ima loso vo toa dvajca luge da se sakaat,i da ne igraat nikakvi igri tuku da si ugoduvaat za se i da se pravat srekjni.Bas bi sakal da imam devojka koja i pokraj toa sto ke i pokazam deka mi e slabost ke ostane dobra so mene,i pokraj toa sto ke i ugoduvam i ke ja sakam,ke pravam se za nea i ke ja cuvam kako moite oci da mi vrati so dobro,so ljubov i so vnimanie.Mene iskreno strav mi e povtorno da se zaljubam,zatoa sto koga ke se zaljubam sakam celosno da se prepustam na zadovolstvata i da bidam siguren deka nema da bidam povreden,a ne da se plasam da izrazam ljubov ili da igram nekakvi igri za da imam mok nad nea.Toa e navistina idiotski. Ima li nekoj od tuka koj e NAVISTINA sreken vo vrska?
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.103
Ne mi e jasno sto ima loso vo toa dvajca luge da se sakaat,i da ne igraat nikakvi igri tuku da si ugoduvaat za se i da se pravat srekjni.Bas bi sakal da imam devojka koja i pokraj toa sto ke i pokazam deka mi e slabost ke ostane dobra so mene,i pokraj toa sto ke i ugoduvam i ke ja sakam,ke pravam se za nea i ke ja cuvam kako moite oci da mi vrati so dobro,so ljubov i so vnimanie.Mene iskreno strav mi e povtorno da se zaljubam,zatoa sto koga ke se zaljubam sakam celosno da se prepustam na zadovolstvata i da bidam siguren deka nema da bidam povreden,a ne da se plasam da izrazam ljubov ili da igram nekakvi igri za da imam mok nad nea.Toa e navistina idiotski. Ima li nekoj od tuka koj e NAVISTINA sreken vo vrska?
Јас бе брате ти се фалам дека сум :) Дали сум имал среќа да ја погодам таква, или пак ме бива за одбирање :)
Ама ко шо гледам многумина не размислуваат од к**от подалеку. Битно да се е*и нешто, а какво суштество ќе биди, дали садистичко некое, тоа ич не е битно... важно да се има газ, цицки и п**ка на дофат на рака, чунки десанка е грев да се чепка :)
Епа сеа трпете таквите и шамари и понижувања и омаловажувања, кој ви е крив?
 
Член од
25 јуни 2010
Мислења
6
Поени од реакции
1
Јас бе брате ти се фалам дека сум :) Дали сум имал среќа да ја погодам таква, или пак ме бива за одбирање :)
Ама ко шо гледам многумина не размислуваат од к**от подалеку. Битно да се е*и нешто, а какво суштество ќе биди, дали садистичко некое, тоа ич не е битно... важно да се има газ, цицки и п**ка на дофат на рака, чунки десанка е грев да се чепка :)
Епа сеа трпете таквите и шамари и понижувања и омаловажувања, кој ви е крив?
znaci voopsto ne sum takov...jas ne sum imal nitu odnos so nea,pogresno si me razbral brat,devojceto go sakam najiskreno,najzrelo i najvistinski.Sreken si so tvojata devojka zatoa sto siguren sum deka taa e pametna i zrela licnost,a ne dete kako vo mojot slucaj.Mislam i jas sum dete ali toa ne me sprecuva da sakam.Ne bev so nea poradi fizickata privlecnost,tuku poradi LJUBOVTA.
 
Член од
5 ноември 2009
Мислења
18
Поени од реакции
3
VIdete ovaka...gledam tuka lugevo pishuvaat za strashni problemi a moeto ne e i nekoj problem pa duri se mislev dali i da pisham da ne ve davam samo...Edno devojce mi se sviga mnogu pa sakam da najdam nekoj nachin da i ja iskazam mojata ljubov(da bide inpresionirana) i da svati deka ne mi e na zafrkancija tuku deka sakam da imam seriozna vrska so nea...Kje bide dobrodojdena sekakva pomosh a posebno od devojcinja :) Pozdrav i fala odnapred
 

Ada?

мјаууууу
Член од
4 април 2009
Мислења
490
Поени од реакции
54
VIdete ovaka...gledam tuka lugevo pishuvaat za strashni problemi a moeto ne e i nekoj problem pa duri se mislev dali i da pisham da ne ve davam samo...Edno devojce mi se sviga mnogu pa sakam da najdam nekoj nachin da i ja iskazam mojata ljubov(da bide inpresionirana) i da svati deka ne mi e na zafrkancija tuku deka sakam da imam seriozna vrska so nea...Kje bide dobrodojdena sekakva pomosh a posebno od devojcinja :) Pozdrav i fala odnapred
Па би можел да ја повикаш на прошетка на некое убаво и тивко место да си позборувате некој интересен муабет биди забавен насмеј ја, кажи и колку е убава кога се смее дека многу ти се допаѓа и дека би сакал да имате нешто посебно и убаво, сериозна врска и дека не би зажалил и секоја секунда да ја поминеш со неа. Пробај да ја импресионираш со зборови, гледај ја во очи и биди искрен, тоа би требало да запали. Нема потреба од којзнае какви импресионирачки дела.. после мака ќе ти биде ако ти е џабе. Гуд лак.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
znaci voopsto ne sum takov...jas ne sum imal nitu odnos so nea,pogresno si me razbral brat,devojceto go sakam najiskreno,najzrelo i najvistinski.Sreken si so tvojata devojka zatoa sto siguren sum deka taa e pametna i zrela licnost,a ne dete kako vo mojot slucaj.Mislam i jas sum dete ali toa ne me sprecuva da sakam.Ne bev so nea poradi fizickata privlecnost,tuku poradi LJUBOVTA.
Не дека ти кршам филм.... ама едно е сакањето, а друго е реалноста. Најчесто ваквите “слепци“ во кои се вбројувам и јас (нажалост или за среќа незнам) се последната дупка на свиралото па се дешаваат тон работи во позадина, и стандардно последни дознаваат за тоа... За да се каже некој дека е зрела личност, не само што треба години (мислам старост) туку треба и да знаеш како размислува. Со оглед дека тука станува муабет за жена, тоа секогаш ќе ти остане мистерија и никогаш нема да ја сватиш логиката, така да не се труди ни да ја бараш.

Уживај во она што го имаш, бидејќи се тече се се менува. Каква и да е мометалната ситуација, таа со тек на време ќе се промени...
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Ne mi e jasno sto ima loso vo toa dvajca luge da se sakaat,i da ne igraat nikakvi igri tuku da si ugoduvaat za se i da se pravat srekjni.Bas bi sakal da imam devojka koja i pokraj toa sto ke i pokazam deka mi e slabost ke ostane dobra so mene,i pokraj toa sto ke i ugoduvam i ke ja sakam,ke pravam se za nea i ke ja cuvam kako moite oci da mi vrati so dobro,so ljubov i so vnimanie.Mene iskreno strav mi e povtorno da se zaljubam,zatoa sto koga ke se zaljubam sakam celosno da se prepustam na zadovolstvata i da bidam siguren deka nema da bidam povreden,a ne da se plasam da izrazam ljubov ili da igram nekakvi igri za da imam mok nad nea.Toa e navistina idiotski. Ima li nekoj od tuka koj e NAVISTINA sreken vo vrska?
Тоа што ти го бараш во реалноста најчесто го нема. Ако го најдеш е ептен ретко така да подобро и не барај туку прилагоди се на моменталната ситуација.

1. Не можеш да угодуваш за сѐ, невозможно е а и штетно. Едниот ќе почне да биде незадоволен. Освен тоа и на дете не можеш да му удоволиш за се а камо ли на партнер. Има ситуации кога за заедничко добро мораш да кажеш НЕ.

2. Второто ти е пат кон пропаст во (скоро)секоја врска на почеток. Слабоста остави ја на други, женска мора да знае дека и без неа ќе функционираш исправно а не дека една караница или раскин ќе те изремети. Дури и да не е така ќе глумиш дека е, барем да се тренираш како треба.

3. Не можеш целосно да се препуштиш на задоволствата, тоа само во рај коа ќе стигнеш таму :) или ако си шеик па си направиш харем. Инаку нема шанси и ќе се зезнеш а ти веќе си се зезнал од таков став.

4. Во љубов нема сигурност впрочем како и во други области од животот. Секој и секоја па и најголема љубов може да те зезне и да пропадне. Впрочем тие што премногу се опуштаат обично го кркаат, мала резерва како самозаштита ќе си имаш стално. Колку битки се загубени затоа што стражарот заспал? Не барај сигурност нема да ја добиеш туку научи се да бидеш среќен и со несигурноста, така и повеќе ќе ги цениш среќните моменти коа знаеш дека не ти се можеби вечно дадени.

5. Ако немаш моќ над неа ќе има она над тебе ама некој ќе има. А равноправност со женска и слични работи ми се веќе смешни. Сакај ја, цени ја, глеај ја ко сонце ама ти си машко а не она. Освен ако нејќеш ти да бидеш у подредена улога како што си бил до сега.

Ти со твојата многу си чекал и со такво понашање од твоја страна шо не си поставил граници на време си ја заебал и неа а и себе. Памет за друг пат.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
54
Поени од реакции
1
Jas sum najlosata licnost...go povrediv toj sto najmnogu go sakam a ne go svativ toa se dodeka ne se sluci toa:( me boli dusava veke znam deka nikogas nema da bidam so nego a tolku go sakam.
 
T

Tetro

Гостин
Jas sum najlosata licnost...go povrediv toj sto najmnogu go sakam a ne go svativ toa se dodeka ne se sluci toa:( me boli dusava veke znam deka nikogas nema da bidam so nego a tolku go sakam.
Ти верувам дека си најлошата личност. Искреноста е најбитна.
Е, сега. Доколку го сакаш, јави се, каши му дека сакаш да го видиш и ако и тој те сака, ќе се смирите :)
Ако не иде натаму, собери се, и разбери дека не сте еден за друг.

Работата ти е, или џа или бу. Бидејќи се пожали тука, мислам дека ти требаше совет. Ако ти треба уште еден, пп. :smir:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Jas sum najlosata licnost...go povrediv toj sto najmnogu go sakam a ne go svativ toa se dodeka ne se sluci toa:( me boli dusava veke znam deka nikogas nema da bidam so nego a tolku go sakam.
Битно е да сватиш шо сакаш... мада некогаш касно. Како и да е, треба да бидиме свесни и одговорни за нашите постапки и последиците од нив (иако некогаш не сме). Ако бива да се смирите, ќе се смирите. Ако не, како што кажа колегата погоре, времето е лек за се. Небило за да биди... животот продолжува понатаму, главата горе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom