Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Вилинско коњче

It is my party :))
Член од
31 декември 2009
Мислења
550
Поени од реакции
62
Slicer,

веројатноста да ја оплодиш е мала ... но сепак ... постои можност да заостанале сперматоизоиди и во предсеменста течност и во твоите мочни канали (исти се) ... во иднина внимавајте ...

Позз и уживајте

--- надополнето ---

На крајот на краиштата Маријана,

треба да правиш како што инстинктот ти говори - срцето - а не разумот - зошто тие никогаш нема да те изневерат ...
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
На крајот на краиштата Маријана,

треба да правиш како што инстинктот ти говори - срцето - а не разумот - зошто тие никогаш нема да те изневерат ...
Само жена може да даде ваков совет.
Ужасно лош совет.
Затоа и го сркнувате, пошо мислите дека емоциите, инстинктот, "срцето" нема да ве изневерат.
Што, е, прилично смешно.
 
Член од
28 јули 2010
Мислења
10
Поени од реакции
1
Gotovo e, razgovarav so deckoto, i se otkaza od taa idea, i mi rece deka zaedno ke ja gradime idninata :)))! Kakvo olesnuvanje!...Fala na iskrenite soveti! Pozdrav i se najdobro!
 
H

HITCH

Гостин
Gotovo e, razgovarav so deckoto, i se otkaza od taa idea, i mi rece deka zaedno ke ja gradime idninata :)))! Kakvo olesnuvanje!...Fala na iskrenite soveti! Pozdrav i se najdobro!
Ееееееех убаво што си разговарала со дечкото и што се средиле работите, АМА не сте сами на овој свет. Сега иде потешкиот дел Meet the parents :) Знам дека за љубов сте најважни вие двајца, ама во твојот случај и твоите имаат право да ја знаат вистината. Колку што разбрав, а и колку што го памтам твојот проблем, твоите не знаат дека зетот им е муслим. Сега почни да се спремаш за нивната реакција. На почетокот, а Бога ми и подоцна нема да им биде сеедно, ќе им биде мачен период :smir: Немој да се лажеш дека во животот можеш да функционираш без твоето семејство. Тие се најважни, тие се дел од тебе, тие се се`она што си ти!

Секоја птица во свое јато!
 

CF.REAL MADRID

ЦЕВКА
Член од
9 септември 2009
Мислења
335
Поени од реакции
9
На една девојка на фб и пишав дека ми се свиѓа,а и навистина ми се свиѓа.И сеа она мене не ме познава а ја нејзе ја знам.....И пишав уште нешто и толку...Е сеа како да одам понатаму шо да и пишам или па да и речам да испаднеме некаде....А ако ме одбие..Ај пишете нешто од искуство...Оти оваа ми е втора и е многу различна од првата и не сакам да ја оплескам работава....
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
На една девојка на фб и пишав дека ми се свиѓа,а и навистина ми се свиѓа.И сеа она мене не ме познава а ја нејзе ја знам.....И пишав уште нешто и толку...Е сеа како да одам понатаму шо да и пишам или па да и речам да испаднеме некаде....А ако ме одбие..Ај пишете нешто од искуство...Оти оваа ми е втора и е многу различна од првата и не сакам да ја оплескам работава....
Братче дај заеби фејсбуци,месенџери,скајпови, смс пораки.Кажи и во четири очи и гледај реакција.
Излезете некаде и кажи и што чуствуваш.Лесно е преку монитор да и кажеш.Така можат и најсрамежливите,верувај.
И ако те одбие големо чудо,не е ни прва ни последна,има и други.:smir:
 

Koko Roko

Oh Mr. Topper!!!!!!
Член од
21 јуни 2010
Мислења
623
Поени од реакции
563
Братче дај заеби фејсбуци,месенџери,скајпови, смс пораки.Кажи и во четири очи и гледај реакција.
Излезете некаде и кажи и што чуствуваш.Лесно е преку монитор да и кажеш.Така можат и најсрамежливите,верувај.
И ако те одбие големо чудо,не е ни прва ни последна,има и други.:smir:
E сега глупо е малце да и пријдеш и да и кажеш: Еј здраво јас сум од Facebook ме памтиш?
А ако го прескокне тоа, како ќе почне?
Мене би ми се исплеткал јазикот како да сум бил на Вотка 2 дена во ваква ситуација.
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
E сега глупо е малце да и пријдеш и да и кажеш: Еј здраво јас сум од Facebook ме памтиш?
А ако го прескокне тоа, како ќе почне?
Мене би ми се исплеткал јазикот како да сум бил на Вотка 2 дена во ваква ситуација.
Абе не мора веднаш да и признае.Потребно е најпрвин да стекне некое пријателство зошто во секој случај е подобро отколку да ти пиша некој/а дека те сака преку фејсбук...Од kaj ке знаеш дали ја зборува вистината или се потсмева.Ете јас ако ти кажам:Те сакам вака преку форум,мсн што и да е ке ми веруваш ли:smir:
 

Koko Roko

Oh Mr. Topper!!!!!!
Член од
21 јуни 2010
Мислења
623
Поени од реакции
563
Абе не мора веднаш да и признае.Потребно е најпрвин да стекне некое пријателство зошто во секој случај е подобро отколку да ти пиша некој/а дека те сака преку фејсбук...Од kaj ке знаеш дали ја зборува вистината или се потсмева.Ете јас ако ти кажам:Те сакам вака преку форум,мсн што и да е ке ми веруваш ли:smir:
Eпа малце касно зашто веќе и пишал.
А тебе зашто на пр. не би ти поверувал?
Еве одма те земам за жена :)
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Eпа малце касно зашто веќе и пишал.
А тебе зашто на пр. не би ти поверувал?
Еве одма те земам за жена :)
Зошто имало и слични проблеми овде на темава кои се спомнуваат фејсбуци,месенџери бла бла бла....
Не е финтата да кажеш преку такви друштвени страници,туку catch the moment :pipi:и очи во очи ( :
И нема да ми веруваш зошто ко прво не знаеш каква сум личност:)и дали навистина го мислам тоа.
 

Koko Roko

Oh Mr. Topper!!!!!!
Член од
21 јуни 2010
Мислења
623
Поени од реакции
563
Зошто имало и слични проблеми овде на темава кои се спомнуваат фејсбуци,месенџери бла бла бла....
Не е финтата да кажеш преку такви друштвени страници,туку catch the moment :pipi:и очи во очи ( :
И нема да ми веруваш зошто ко прво не знаеш каква сум личност:)и дали навистина го мислам тоа.
Точно дека не е финта, какви се исходите од додворување од овој тип не ги знам лично пошто не сум пробал (освен она малце погоре)
ама не се сите храбри да се изјаснат лично, а доколку соберат доволно храброст сигурно нема да биде исто како на оние тинејџерски филмови,
ќе погрешиш нешто и отиде прв впечаток.
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Точно дека не е финта, какви се исходите од додворување од овој тип не ги знам лично пошто не сум пробал (освен она малце погоре)
ама не се сите храбри да се изјаснат лично, а доколку соберат доволно храброст сигурно нема да биде исто како на оние тинејџерски филмови,
ќе погрешиш нешто и отиде прв впечаток.
Пробај и ке видиш дека не е препорачливо.Секој би го кажал истото.
И aко нема храброст како ке успее. ( :
Ke погреши,од возбуда...па тогаш нека вежба пред огледало говор.: )
 

Koko Roko

Oh Mr. Topper!!!!!!
Член од
21 јуни 2010
Мислења
623
Поени од реакции
563
Пробај и ке видиш дека не е препорачливо.Секој би го кажал истото.
И aко нема храброст како ке успее. ( :
Ke погреши,од возбуда...па тогаш нека вежба пред огледало говор.: )
Не верувам дека би сакал пошто тогаш би морал да правам фејсбук, па мсн, па скајп итн. незнам само како не ме мрзело да се зачленам на форумов. Кога сме кај говорот, колку пати си замислувала, планирала да му кажеш нешто на некого, а кога ќе дојде време се осеќеаш како да имаш нешто чудно во грлото? Главниот проблем е да ја викнеш личноста да излезете, другото е малце полесно.
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
На една девојка на фб и пишав дека ми се свиѓа,а и навистина ми се свиѓа.И сеа она мене не ме познава а ја нејзе ја знам.....И пишав уште нешто и толку...Е сеа како да одам понатаму шо да и пишам или па да и речам да испаднеме некаде....А ако ме одбие..Ај пишете нешто од искуство...Оти оваа ми е втора и е многу различна од првата и не сакам да ја оплескам работава....
Пер што можеш да очекуваш од девојка,која не ја ни знаеш,а и она не те знае,само преку фб сте контактирале?
Може и тука ти е грешката,прво треба да ја запознаеш девојката,па после да и речеш вакво нешто.
Незнам што ке биде,али среќно,јас не сум имал вакво искуство до сега,па се надевам твоево ке биде позитивно.
Поздрав:smir:
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Не верувам дека би сакал пошто тогаш би морал да правам фејсбук, па мсн, па скајп итн. незнам само како не ме мрзело да се зачленам на форумов. Кога сме кај говорот, колку пати си замислувала, планирала да му кажеш нешто на некого, а кога ќе дојде време се осеќеаш како да имаш нешто чудно во грлото? Главниот проблем е да ја викнеш личноста да излезете, другото е малце полесно.
Некако мора да се обиде нели,зошто за проба не се плака:wink:Нека ја викне и потоа самото по себе се ке си дојде.
А ако нема храброст се ке оплеска.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom