Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Koj e problemot so tie vo dabc saka da zakazam za podavanje dokumenti za prosihod ne I funkcionira online zapisvanjeto ne digaat na telefon ne znam sakam sama da si ja postapkata pocnam od lazni nespossobni posreduvaci podaleku.
Kako sto ima guzva ke cekase mnogu. Odi preku ambasada. Togas koga jas pocnqv 13ti noemvri 2015 luge zakazuvaa za vo dabc veke za sredina na 2016. Znaci jas veke tanu zavrsiv rabota a tie uste nemaat otideno. Cekav do Mart 2016 za da dobijam proizhod[DOUBLEPOST=1473084612][/DOUBLEPOST]
Koj e problemot so tie vo dabc saka da zakazam za podavanje dokumenti za prosihod ne I funkcionira online zapisvanjeto ne digaat na telefon ne znam sakam sama da si ja postapkata pocnam od lazni nespossobni posreduvaci podaleku.
Kako sto ima guzva ke cekase mnogu. Odi preku ambasada. Togas koga jas pocnqv 13ti noemvri 2015 luge zakazuvaa za vo dabc veke za sredina na 2016. Znaci jas veke tanu zavrsiv rabota a tie uste nemaat otideno. Cekav do Mart 2016 za da dobijam proizhod
 
Член од
21 јули 2010
Мислења
227
Поени од реакции
135
Kako sto ima guzva ke cekase mnogu. Odi preku ambasada. Togas koga jas pocnqv 13ti noemvri 2015 luge zakazuvaa za vo dabc veke za sredina na 2016. Znaci jas veke tanu zavrsiv rabota a tie uste nemaat otideno. Cekav do Mart 2016 za da dobijam proizhod[DOUBLEPOST=1473084612][/DOUBLEPOST]
Kako sto ima guzva ke cekase mnogu. Odi preku ambasada. Togas koga jas pocnqv 13ti noemvri 2015 luge zakazuvaa za vo dabc veke za sredina na 2016. Znaci jas veke tanu zavrsiv rabota a tie uste nemaat otideno. Cekav do Mart 2016 za da dobijam proizhod
Intervju koga imas,ambasada ili sofija?
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
12
Поени од реакции
1
Da prasam na koj broj (dabc) treba da se javam za da mi kazat koe mi e brojceto za proveruvanje proizhod preku internet, preku ambasada sum ako pravi toa razlika?

Blagodaram odnapred.
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Eve lista na preveduvaci IMG_20160905_183630.jpg [DOUBLEPOST=1473106618][/DOUBLEPOST]Gospogata Kamelija koja e strasno drska na telefon ja nema na spisokot ovlasteni preveduvaci za ambasadite taka da ne odete kaj nea[DOUBLEPOST=1473106759][/DOUBLEPOST]Isto ja nema i Dobrina ama taa sorabotuva so Asja koja poveke ne raboti tukam Taka da taa e sigurna. Pecatot e na Asja
 
Последно уредено:
Член од
16 јануари 2016
Мислења
122
Поени од реакции
31
Kakp da proveram do kade sum stiggnar na mestoto kaj sto e pernumer mi e so 5 cifri i od pozadi pin so 6 cifri go pisuvam nastranicava i mi pisuva lipsvat dani znae li nekoj kako da proveram
 
Член од
8 февруари 2016
Мислења
400
Поени од реакции
396
Ima li nekoj od 2016 da se pofali na finalen??? ili uste daleku e toa, posto nekako mi ja ubrzaa 2015, pa da ne pocnale ? Nesto citav deka brojot se ogranicuva na aplikantite na godisno nivo za da gi resat pobrzo vo rok od 1 godina.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom