Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
17 февруари 2010
Мислења
32
Поени од реакции
1
Има и друг совет што жените во Македонија го користат со огромен процент.Наместо беби пилули и кондом,нека се мие со сода бикарбона и нема да затрудне :wink:
Степенот на развиток ни е огромен,зарем не :icon_lol:
Сода ... ама тоа наместо ова :P после водењето љубов нека се истуширка и мислам доволно ке е иначе фала
Па, затоа постои татко ти. По правило, тој треба да биде личноста што треба да ти даде совет по ова прашање. Тој те правел... Ти текнува?:wink:

Има едно правило, а тоа е дека ако сакаш да дознаеш нешто како што треба, тогаш дознај го од изворот на информацијата. Мора ли се да објаснувам...

btw. Какви дефекти?:pos2:
Значи брат ја со тебе со согласувам само едино нешто е сто немозам да му кажам за тоа како што... а тоа дефекти мислев на инфицирање инфекции и компликации :Р
Аурора Борелис,


Секс и лав,

Кондом задолжително - дури и понатаму во врската!:smir:

Убави мигови и многу љубов од се срце ви посакувам!:back:
Фала да ти се врати²

Секс енд лав,

Значи после секс истуширајте се двајцата ... не мора да се премива со кантарион или сл. (туширањето може да ви стане навика-што е добро):back:
Исто така убаво е да си измиен и пред секс - освен кога е набрзака:pos2:
Опуштете се, Дурекс - кондом е сосема доволно
И не му ја мисли многу ... водењето љубов е прекрасна работа и ќе ви биде убаво 100%
Позз:smir:
За убаво тоа го знаеме ама дека е прв пат и затоа сме малце збунети не знаеме сто да правиме ... фала ви мн :smir:
 

Heartbreaker

The Real ROCKNROLLA
Член од
6 декември 2009
Мислења
276
Поени од реакции
28
Значи брат ја со тебе со согласувам само едино нешто е сто немозам да му кажам за тоа како што... а тоа дефекти мислев на инфицирање инфекции и компликации :Р
Епа, тогаш, ако е таква ситуацијата и јас ќе ти понудам еден совет, па ти самиот одлучи:).
1. Ако ти е страв од сексуално преносливи болести=>Користи кондом;
2. Ако не сакаш да станеш татко на млади години(претпоставувам дека си млад)=>Користи кондом;
3. Ако сакаш да бидеш прав јебиветар и сексот да ти биде права ствар(без адитиви)=>НЕ користи кондом.

Тие ти се можностите. Па, сега ти одлучи:wink:
 
Член од
17 февруари 2010
Мислења
32
Поени од реакции
1
Епа, тогаш, ако е таква ситуацијата и јас ќе ти понудам еден совет, па ти самиот одлучи:).
1. Ако ти е страв од сексуално преносливи болести=>Користи кондом;
2. Ако не сакаш да станеш татко на млади години(претпоставувам дека си млад)=>Користи кондом;
3. Ако сакаш да бидеш прав јебиветар и сексот да ти биде права ствар(без адитиви)=>НЕ користи кондом.

Тие ти се можностите. Па, сега ти одлучи:wink:
znaci obavezno ke koristam kondom zajebi ti toa prava stvar nego mene mi e dali moze nesto da nastane preku kondomot ... toa me kopka :( da ne slucajno moze nesto preku kondomot da se inficira ... itn. Inace sakam da ne mislam na ova ama malku sum vo neizvesnost:pipi::kesa:
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.749
Поени од реакции
4.999
znaci obavezno ke koristam kondom zajebi ti toa prava stvar nego mene mi e dali moze nesto da nastane preku kondomot ... toa me kopka :( da ne slucajno moze nesto preku kondomot da se inficira ... itn. Inace sakam da ne mislam na ova ama malku sum vo neizvesnost:pipi::kesa:
Не се замарај , иди јеби , колку повеќе се сумњаш - толку повеќе паника и одложување , да не биде касно после =)))
 

Heartbreaker

The Real ROCKNROLLA
Член од
6 декември 2009
Мислења
276
Поени од реакции
28
znaci obavezno ke koristam kondom zajebi ti toa prava stvar nego mene mi e dali moze nesto da nastane preku kondomot ... toa me kopka :( da ne slucajno moze nesto preku kondomot da se inficira ... itn. Inace sakam da ne mislam na ova ama malku sum vo neizvesnost:pipi::kesa:
Математички гледано, за се постои веројатност:pos2:.
Се согласувам со Манга, ич не се замарај. Оди кај малата и заврши си дужност:salut:. Поздрав
 

Вилинско коњче

It is my party :))
Член од
31 декември 2009
Мислења
550
Поени од реакции
62
znaci obavezno ke koristam kondom zajebi ti toa prava stvar nego mene mi e dali moze nesto da nastane preku kondomot ... toa me kopka :( da ne slucajno moze nesto preku kondomot da se inficira ... itn. Inace sakam da ne mislam na ova ama malku sum vo neizvesnost:pipi::kesa:
Преку кондом шансите да се пренесе инфекција се 0.1%
Ваљда не си толкав баксуз
Позз:smir:
 
В

викацот

Гостин
драги кајганаџии.Ми треба совет.Кажете ми што да и купам на мојата љубена
Деновиве ке се видиме по подолго време и баш сакам да ја израдувам
 

Heartbreaker

The Real ROCKNROLLA
Член од
6 декември 2009
Мислења
276
Поени од реакции
28
драги кајганаџии.Ми треба совет.Кажете ми што да и купам на мојата љубена
Деновиве ке се видиме по подолго време и баш сакам да ја израдувам
Многу лесно. Купи и фигура на која има двајца вљубени - момче и девојка. Кога ќе и ја подариш ќе и кажеш дека си ја избрал оваа фигура, бидејќи таа е симбол, што каде и да оди, ќе ја посетува на вашата љубов...на тоа дека ти и таа ќе бидете секогаш заедно.:)
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
драги кајганаџии.Ми треба совет.Кажете ми што да и купам на мојата љубена
Деновиве ке се видиме по подолго време и баш сакам да ја израдувам
злато,сребро... накит другар! тогаш ќе те памти. по можност сваровски нешто... да не се лажеме. немој мечиња и такви глупости.
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
драги кајганаџии.Ми треба совет.Кажете ми што да и купам на мојата љубена
Деновиве ке се видиме по подолго време и баш сакам да ја израдувам
По кој повод ?(по кој повод и да е никако скап подарок).
 
В

викацот

Гостин
По кој повод ?(по кој повод и да е никако скап подарок).
абе брат нема повод
онака сакам да и подарам нешто
незнам така ми текна и затоа
иначе се немаме видено околу две недел
и утре ке се видиме конечно
 

Kajgana Shop

На врв Bottom