Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 јуни 2015
Мислења
24
Поени од реакции
17
dali moze da se aktivira prekratena postapka povtorno so molba? Ve molam ako nekoj probal vo posledno vreme da objasni. Bidejki bese nevozmozno do pred 1 mesec
 
Член од
11 декември 2008
Мислења
395
Поени од реакции
207
Zdravo Prijatele mnogu ubavo ima objasneto na forumot od strana 953 do 959 vrati se malku nazad I citaj clenovite mnogu ubavo imaat objasneto kade shto kolku Koga ke go podigas ukazot sluzbenickata prasuva koja adresa ke prijavis sakas sluzbena Ili na rodnina Ili posrednik so tebe treba da imas 2 sliki I uplatnica od 30 leva drugo nishto ne ti treba nishto ne te prasuva ni za deca ni za rodnini Pozdrav[DOUBLEPOST=1471588046][/DOUBLEPOST]
Moja greska treba da Imas uplatnica od 50 leva za ukaz Za EGN e 30 leva Pozdrav
bas ovaa me zainreresira kolku sto slusnav za adresi poveke nemalo vo petric i okolnite gradovi blizu nasata granica sea uglavno navnatre bg gradovi idele lugevo da prijavat adresa e sea kako sto spomna sluzbenickata rekla koja adresa da se prijavi sluzbena ili na rodnina ako ja ima taa opcija rodnina vozmozno lie da prijavam adresa na moj rodnina toj ima adresa vo petric e sea imame razlicno prezime a e prv bratucet na tatkomi sestra-brat ?
 
Член од
16 август 2016
Мислења
23
Поени од реакции
32
Dobar den na site :) Me interesira dali nekoj e zapoznaen so postapkata na podiganje na ukazot i slikanjeto za licna karta i pasos,za lice koe poseduva vremena bugarska licna karta (razresenie za prebivavane). Pri postapkata za vadenje na vremenata l.k. imam izvadeno i adresa i EGN. Dali mi se tie priznaeni ili moram pak se od novo? Ako ima nekoj takvo iskustvo go zamoluvam da go spodeli. Pozdrav do site,imajte ubav den i mnooooogu odobreni ukazi :)
 
Член од
21 октомври 2015
Мислења
399
Поени од реакции
364
Dobar den na site :) Me interesira dali nekoj e zapoznaen so postapkata na podiganje na ukazot i slikanjeto za licna karta i pasos,za lice koe poseduva vremena bugarska licna karta (razresenie za prebivavane). Pri postapkata za vadenje na vremenata l.k. imam izvadeno i adresa i EGN. Dali mi se tie priznaeni ili moram pak se od novo? Ako ima nekoj takvo iskustvo go zamoluvam da go spodeli. Pozdrav do site,imajte ubav den i mnooooogu odobreni ukazi :)
EGN e ist do kraj na zivotot.znaci treba da ja odjavis licnata privremena karta i da izvadis nova predhodno izvadi list so egn od opstinata
 
Член од
19 мај 2016
Мислења
26
Поени од реакции
51
bas ovaa me zainreresira kolku sto slusnav za adresi poveke nemalo vo petric i okolnite gradovi blizu nasata granica sea uglavno navnatre bg gradovi idele lugevo da prijavat adresa e sea kako sto spomna sluzbenickata rekla koja adresa da se prijavi sluzbena ili na rodnina ako ja ima taa opcija rodnina vozmozno lie da prijavam adresa na moj rodnina toj ima adresa vo petric e sea imame razlicno prezime a e prv bratucet na tatkomi sestra-brat ?
Zdravo Jas ja prijaviv sluzbenata adresa Opstina Sredec Lege 6 i Jas imam bliski rodnini preku tatko vo Kustendil neja znaev procedurata za toa a i nemav vreme vo stranstvo sum i ja zemav sluzbenata ne sum zemal EGN broj toa ke zavrsam u Oktomvri Pozdrav
 
Член од
14 мај 2016
Мислења
10
Поени од реакции
6
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија
Ве молам да ми каже некој што значи ова?
 
Член од
21 октомври 2015
Мислења
399
Поени од реакции
364
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија
Ве молам да ми каже некој што значи ова?
Ti se zaebavas ili si igras so cuvstavata na onie koi ne uspeale?se znae sto znaci toa sto pisuva
 
Член од
14 мај 2016
Мислења
10
Поени од реакции
6
Ti se zaebavas ili si igras so cuvstavata na onie koi ne uspeale?se znae sto znaci toa sto pisuva
Јас навистина поим немам што значи ова. Прашувам за еден комшија, постар човек. И уште еднаш ве молам да ми кажете што значи ова, подетално. Фала
 
Член од
8 февруари 2016
Мислења
400
Поени од реакции
396
Јас навистина поим немам што значи ова. Прашувам за еден комшија, постар човек. И уште еднаш ве молам да ми кажете што значи ова, подетално. Фала
so sto dokumenti si pisi !
imas za chastenje, toa znachi[DOUBLEPOST=1471603905][/DOUBLEPOST]komsijata de....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom