Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 август 2016
Мислења
21
Поени од реакции
10
Jas, veke mesec dena
Mene veke 2 meseci mi e toj status. Nekoj ako ima nekoe info neka spodeli...[DOUBLEPOST=1471469995][/DOUBLEPOST]Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка, Преписката е предоставена на ДАБЧ за изготвјане на мотивирано становиште к'м издаденото удостоверение за б'лгарски произ. Vaka e mesec i pol. Ako imate info spodelete....2013. 79##
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
[DOUBLEPOST=1471406747][/DOUBLEPOST]
DOBRO UTRO I OD MENE,84XX/2013,NA FINALNA OD 15 APRIL SAMO SO POTVRDA OD BKSS I KAJ MENE ISTATA PROMENA NA STATUS KAKO I KAJ TEBE,SE NADEVAM DEKA AGONIJATA ZAVRSI,SO SRECA NA SITE OD FAMOZNATA 2013,ISTO I NA SITE OSTANATI!!!!!POZDRAV OD OHRID,KOJ PRESTOJUVA VO OHRID ILI STRUGA NEKA PISI DA NAZDRAVIME,NI PRETSTOI USTE 4 GOD.REHABILITACIJA ZA IZGUBENIOT TRUD,VREME,NEPRESPIENI NOCI,SREDSTVA,KVAZIPOSREDNICI ITN!!!!!!!!!
честито,со среќа,кој ти е посредник,и каде амбасада или софијата?[DOUBLEPOST=1471470480][/DOUBLEPOST]
IMA li nekoj so potvrda od Petar Kolev pominat od 2013 ?????????
:D:P:LOL::ROFLMAO:е изгледа ЊАМА момче ЊАМА ни да има.................................................................................................................................................................................................................................................[DOUBLEPOST=1471471129][/DOUBLEPOST]
неможе,,,има нешто што не кажуваш,,,,или не си наш или имаш однесено циркуз/смешни документи,АМАН ОЧИ ИМАШ валда читај наназад 50 души се добитници со ПОТВРДА(БККС) и ДОКУМЕНТ ОТ ВУЈКО(ма да немие јасно што документ од вујко никој не потенцира но како и да е)има нешто?!?!??![DOUBLEPOST=1471471273][/DOUBLEPOST]
Еве дa ги пoтсетaм oние кoи не верувaa и дa се oкурaжиме декa рaбoтaтa тргна..и тие прекрaтените можат пoвтoрнo дa аплицираат.не се демoтивирaјте.и ние штo чекaме ништo не ни е сигурно.
мислиш да подадат молба(ПРЕКРАТЕНИТЕ)?!??!?!
 
Последно уредено:
Член од
17 август 2016
Мислења
55
Поени од реакции
97
Немам попаметна работа па ајде ќе ве лажам.Најискрено прашав очекував и таков одговор.Божеее колку негативни особи има.
Бројот ми е 110**/2013,заедно со мм подадовме документи.После се случи све што се случи почнаа да бараат дополнителни док,па се блокира све.Кога ни излезе статус за достава на дополнителни док,маж ми достави од прв братучед,а јас ништо не доставив бидејќи немав.Оставивме така да течат работите со мисла тој да земе па јас отпосле да доставам докуметација за сопруга негова.(откако ќе земе бугарско државјанство)
Се прашувам дали е добро или лошо бидејќи се чудев како може да ни пишува на двајцата исто а тој има доставено док од прв братучед а јас немав ништо.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Член од
17 август 2016
Мислења
55
Поени од реакции
97
Немам попаметна работа па ајде ќе ве лажам.Најискрено прашав очекував и таков одговор.Божеее колку негативни особи има.
Бројот ми е 110**/2013,заедно со мм подадовме документи.После се случи све што се случи почнаа да бараат дополнителни док,па се блокира све.Кога ни излезе статус за достава на дополнителни док,маж ми достави од прв братучед,а јас ништо не доставив бидејќи немав.Оставивме така да течат работите со мисла тој да земе па јас отпосле да доставам докуметација за сопруга негова.(откако ќе земе бугарско државјанство)
Се прашувам дали е добро или лошо бидејќи се чудев како може да ни пишува на двајцата исто а тој има доставено док од прв братучед а јас немав ништо.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Koj od prekratenite ima nervi povtorno da aplicira??? Jas sum od 2012 prekraten znaci 4 godini cekanje. I sega treba da apliciram povtorno i da cekam uste nekolku godini??? Da receme i da se tri godini cekanje,koj ti garantira deka ke nema do togas da dojde nekoja druga vlada i deka nema da se smeni procedurata???
ДЕ БРЕ петпати напишав треба да ви црта човек,,иди можеш да подадеш молба ако си ПРЕКРАТЕН за да се вратиш во игра во мегувреме ако имаш 20 год,имаш време НЕ АПЛИЦИРАЈ (забавувај се пи и боцкај) но ако имаш 30 НЕ ГУБИ ВРЕМЕ АПЛИЦИРАЈ като мен,,етети опции не досадувај веке со исто прашање,,јас ке одам да подадам молба за старата процедура за месец два....поз....
 

den

Член од
31 мај 2016
Мислења
118
Поени од реакции
36
Ajde ne se sekirajte nisto nema da bidi.Se slusnav so posrednikot rece deka sega se vrvi so potvrdi(za BKK e 100% siguren) i so prvo koleno i prv braced.Mladenov ja dobil preku sudski spor bitkata za postoeckio zakon i poveke nemalo da se mesa MP vo proishodite.
a nie so sme so potvrvri od kolev
da vadime i od bkk
 
Член од
17 август 2016
Мислења
55
Поени од реакции
97
Nemam popametna rabota vo zivotov pa ajde ke ve lazam.Najiskreno prasav I takov odgovor I ocekuvav.Bozeee kolku negativni osobi ima.Brojot mi e 110**2013.Zaedno so maz mi podadovme za bugarski pasosi,ama se sluci sto se sluci pocnaa da baraat plus dokumentacija,pa potoa cel zastoj....Koga ni pobaraa da dostavime plus dok maz mi dostavi od prv pratuced a jas ne dostaviv nisto bidejki nemav nikogo.I.ostavivme rabotite taka da tecat so nadez deka toj ke zeme pa jas ke dostavam dok kako sopruga negova.Ova me iznenadi kako grom od vedro nebo.Zatoa I prasav dali e dobro ili e loso.Bidejki toj ima dostaveno dok od prv bratuced a jas nisto a na dvajcata ist satus.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Major Sem vo pravo si, edna stranica porano "Nikola" vika "razocarana" , masko - zensko???
Vo pravo si, nesto muljatori... a tebe Mrmi sram da ti e. Nie barame odgovor zosto si vo takva situacija , a ti ustvari ne lazes nesto.
абе а дане е ТРАНСЕКСУАЛЕЦ!?!?!o_O:cautious:не обичаат такива хора??!!
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Кoј рoд си?еве тукa пaк женски рoд Никoлa??[DOUBLEPOST=1471441872][/DOUBLEPOST]

Еве зoштo си врaтен[a] никола. Убaвo пишувa нa 13.04.2016 те инфoрмирaле дa дoнесеш oфицијaлни дoкументи издадени oд мк. Тукa ти е прoблемoт пoштo пишувa преписката е нередoвнa. Пишивaш декa си oднелa oд втoр брaтучед,a сегa кaжувaш сo вујкo??немoј дa шириш дезинформации. Или си мaшкo или женскo.или си сo втoр братучед или си вујкo. Немoј те мoлaм пa тукa дoктoрирaвме нa oвaa темa и ништo не прoaѓa туку тaкa.
БРАТУ не се лути но АЛАЛ да ти е ко биро за информации си(РАДАР),,ЊАМА шала сас теб....[DOUBLEPOST=1471472828][/DOUBLEPOST]
Ajde ne se sekirajte nisto nema da bidi.Se slusnav so posrednikot rece deka sega se vrvi so potvrdi(za BKK e 100% siguren) i so prvo koleno i prv braced.Mladenov ja dobil preku sudski spor bitkata za postoeckio zakon i poveke nemalo da se mesa MP vo proishodite.
па пред недела две истово го пишав:cautious:[DOUBLEPOST=1471473173][/DOUBLEPOST]
Sto e toa BKK i kako se vadi?
ОД АПТЕКА[DOUBLEPOST=1471473447][/DOUBLEPOST]
a nie so sme so potvrvri od kolev
da vadime i od bkk
НЕ Е така едноставно таму НЕ НЕ НЕ даваат секому потврди,јависе или оди во канцелароја ке те проверат па ке ти кажат убаво...................
 
Последно уредено:
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
БРАТУ не се лути но АЛАЛ да ти е ко биро за информации си(РАДАР),,ЊАМА шала сас теб....[DOUBLEPOST=1471472828][/DOUBLEPOST]
па пред недела две истово го пишав:cautious:[DOUBLEPOST=1471473173][/DOUBLEPOST]
ОД АПТЕКА[DOUBLEPOST=1471473447][/DOUBLEPOST]
НЕ Е така едноставно таму НЕ НЕ НЕ даваат секому потврди,јависе или оди во канцелароја ке те проверат па ке ти кажат убаво...................
Ако одговараш одговарај како што треба, не изигравај кловн.
 
Член од
8 февруари 2016
Мислења
400
Поени од реакции
396
Mene veke 2 meseci mi e toj status. Nekoj ako ima nekoe info neka spodeli...[DOUBLEPOST=1471469995][/DOUBLEPOST]Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка, Преписката е предоставена на ДАБЧ за изготвјане на мотивирано становиште к'м издаденото удостоверение за б'лгарски произ. Vaka e mesec i pol. Ako imate info spodelete....2013. 79##
Objasni poubavo so sto dokumenti si, toa e najvazno ako sakas nekoj da se obide da objasni ili spodeli iskustvo
 
Член од
8 декември 2015
Мислења
33
Поени од реакции
34
Молбата ви е разгледана со положително становиште.предстои издавање на указ.Ајде на арно нека е ,бројче 96**/2013 со вујко доп.док
На мајка ми прв братучед со бугарски пасош
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom