Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 јануари 2013
Мислења
198
Поени од реакции
143
кај некој со ваков статус да не му се има променето во некој друг статус!

Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка, за да представите документ, удостоверјавашт наличието на в'зходјашт б'лгарин, с'гласно изискването на § 2, т. 1 от Доп'лнителните разпоредби на Закона за б'лгарското гражданство.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

den

Член од
31 мај 2016
Мислења
118
Поени од реакции
36
IMA li nekoj so potvrda od Petar Kolev pominat od 2013 ?????????
nie sme so petar kolev i uste na doplnitelna[DOUBLEPOST=1471426857][/DOUBLEPOST]
кај некој со ваков статус да не му се има променето во некој друг статус!

Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка, за да представите документ, удостоверјавашт наличието на в'зходјашт б'лгарин, с'гласно изискването на § 2, т. 1 от Доп'лнителните разпоредби на Закона за б'лгарското гражданство.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
ne istoto veke 2 ipol 3 meseci stoi
 
Последно уредено:
Член од
21 октомври 2015
Мислења
402
Поени од реакции
367
za den:mnogu e jasno kaj tebe ako ne odneses dopolnitelen dokument za poteklo ili potvrda barem od BKKS ce bides nabrzo otfrlen zatoa pobrzaj prijatele i neznam sto cekas do sega brzo nosi potvrda
 
Член од
8 февруари 2016
Мислења
400
Поени од реакции
396
Kaj mene promena na status denes ,, С'вет'т по гражданство не е уважил молбата С'гласно представеното становиште № 0*-14-*****-7/**.**.201* г. на Председателја на ДАБЧ к'м удостоверение № 014************* данните в представените документи не са достат'чни, за да се установи по категоричен начин б'лгарскијат произход на зајавителја.,,
Od 2013 g. sum, so poteklo od vujko i potvrda od BKK :place::facepalm:
E sega pa tvoevo ic ne mi e jasno??? Tuka eden kup se pofalija so vujkovci + potvrda. Da ne e nekoja greska? Ili da ne ne si se povrzal do tebe so izvodi? Aman bre, ova ti pisuva kako da nema dovolno podatoci vo dadenite dokumenti i ne se dovolni. Ili pak da ne si i ti od Kosovo kako eden clen vcera sto se pozali i kaza deka 5-6 luge se odbieni?
 
Член од
18 ноември 2015
Мислења
44
Поени од реакции
32
E sega pa tvoevo ic ne mi e jasno??? Tuka eden kup se pofalija so vujkovci + potvrda. Da ne e nekoja greska? Ili da ne ne si se povrzal do tebe so izvodi? Aman bre, ova ti pisuva kako da nema dovolno podatoci vo dadenite dokumenti i ne se dovolni. Ili pak da ne si i ti od Kosovo kako eden clen vcera sto se pozali i kaza deka 5-6 luge se odbieni?

Ne sum od Kosovo, od Mk sum, ete toj e mojot status, krajno sum razocarana, ne znam dali ima nadez i ne znam sto ponatamu
 
Член од
8 февруари 2016
Мислења
400
Поени од реакции
396
Ne sum od Kosovo, od Mk sum, ete toj e mojot status, krajno sum razocarana, ne znam dali ima nadez i ne znam sto ponatamu
Daj odi proveri da ne e nekoja greska, zosto objasnuvanjeto e kako da ti falat dokumenti, a ako si so vujko+potvrda neznam zosto "bi falele dokumenti".
 
Член од
9 октомври 2015
Мислења
378
Поени од реакции
464
Kaj mene promena na status denes ,, С'вет'т по гражданство не е уважил молбата С'гласно представеното становиште № 0*-14-*****-7/**.**.201* г. на Председателја на ДАБЧ к'м удостоверение № 014************* данните в представените документи не са достат'чни, за да се установи по категоричен начин б'лгарскијат произход на зајавителја.,,
Od 2013 g. sum, so poteklo od vujko i potvrda od BKK :place::facepalm:
Procitaj ubo @Pepibe!!!!
 
Член од
5 јануари 2015
Мислења
773
Поени од реакции
1.643
Еве штo ми oдгoвoри јулијaн aнгелoв нa прашање зa проблемите oкoлу грaждaнствoПрегледај го приврзокот 152626
Еве дa ги пoтсетaм oние кoи не верувaa и дa се oкурaжиме декa рaбoтaтa тргна..и тие прекрaтените можат пoвтoрнo дa аплицираат.не се демoтивирaјте.и ние штo чекaме ништo не ни е сигурно.
 
Член од
23 јануари 2015
Мислења
114
Поени од реакции
143
Na intervju besr vo skopje ili sofija ? I okolu 7000 brojce si ili ? Posto ja bev na intervju oktomvri 2015 so drzavjanstvo od roditel i nema promena za toa me cudi. So sreka btw
Во Софија, бројче 77xx. Сега ги прочитав последните 20 страници од форумот, гледам многу позитивни работи, јас мислев само јас ќе си се пофалам хахаха. Се шалам дечки, мило ми е што ви ги уважиле молбите, со среќа понатаму, а за тие одбиените/прекратените нека одат директно да си прашаат таму - секогаш постои место за грешка. Поздрав
 
Член од
16 февруари 2016
Мислења
85
Поени од реакции
56
Во Софија, бројче 77xx. Сега ги прочитав последните 20 страници од форумот, гледам многу позитивни работи, јас мислев само јас ќе си се пофалам хахаха. Се шалам дечки, мило ми е што ви ги уважиле молбите, со среќа понатаму, а за тие одбиените/прекратените нека одат директно да си прашаат таму - секогаш постои место за грешка. Поздрав
77xx ja 8xxx malite broevi,ke bide za kratko ... vreme ajde za ubavo zaarno neka e !!! Sekoja nedela vaka radosna da e.
 
Член од
23 февруари 2016
Мислења
415
Поени од реакции
581
Kaj mene promena na status denes ,, С'вет'т по гражданство не е уважил молбата С'гласно представеното становиште № 0*-14-*****-7/**.**.201* г. на Председателја на ДАБЧ к'м удостоверение № 014************* данните в представените документи не са достат'чни, за да се установи по категоричен начин б'лгарскијат произход на зајавителја.,,
Od 2013 g. sum, so poteklo od vujko i potvrda od BKK :place::facepalm:
од кога ти е произходот? вујко ти на кој начин има добиено? да не имаш српско презиме?
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.012
Поени од реакции
867
Koj od prekratenite ima nervi povtorno da aplicira??? Jas sum od 2012 prekraten znaci 4 godini cekanje. I sega treba da apliciram povtorno i da cekam uste nekolku godini??? Da receme i da se tri godini cekanje,koj ti garantira deka ke nema do togas da dojde nekoja druga vlada i deka nema da se smeni procedurata???
Еве дa ги пoтсетaм oние кoи не верувaa и дa се oкурaжиме декa рaбoтaтa тргна..и тие прекрaтените можат пoвтoрнo дa аплицираат.не се демoтивирaјте.и ние штo чекaме ништo не ни е сигурно.
Еве дa ги пoтсетaм oние кoи не верувaa и дa се oкурaжиме декa рaбoтaтa тргна..и тие прекрaтените можат пoвтoрнo дa аплицираат.не се демoтивирaјте.и ние штo чекaме ништo не ни е сигурно.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom