Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
ajde sovet : od edna strana ima mnogu vrakjanja , razlicnosti, nesoglasuvanja ne iskrenost ne veruvanje i kazuvam prijatno a od druga strana ako kazam prijatno mi e krivo poso sakam da bidam so nego i go sakam. sto da pravam ??? i so nego i bez nego nemozam da ziveam :(( sovet
Мора да одбереш едно...ако толку ти значи дај си/му уште една шанса...ако не иде мислам дека ќе треба да свртиш нов лист во животот,со среќа :smir:
 
Член од
10 септември 2009
Мислења
142
Поени од реакции
14
Ајде ако може да ми одговорите на едно прашање... Што ако во една врска и двајцата партнери се сакаат ама едниот партнер е премногу љубоморен и посесивен и тоа без никаков повод...и тоа ја уништува врската... дали може да се излечи посесивноста и љубомората?
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Ајде ако може да ми одговорите на едно прашање... Што ако во една врска и двајцата партнери се сакаат ама едниот партнер е премногу љубоморен и посесивен и тоа без никаков повод...и тоа ја уништува врската... дали може да се излечи посесивноста и љубомората?
Не може. (Има и тема ваква на форумот, се вика “Дали љубомората е болст“)
Посесивност и љубомора се вградени карактеристики на еден карактер, и речиси невозможно е да се отстранат ако веќе партнерот ги има. Ти, треба да одлучиш дали тоа ти пречи премногу или не. Ако е првото, си одиш и не го гледаш веќе. Simple as that.

Има и други поводи да се појават посесивност и љубомора, ама тоа не те засега тебе :wink:
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Ајде ако може да ми одговорите на едно прашање... Што ако во една врска и двајцата партнери се сакаат ама едниот партнер е премногу љубоморен и посесивен и тоа без никаков повод...и тоа ја уништува врската... дали може да се излечи посесивноста и љубомората?
Може.
Со закана.
Му кажуваш:
-Немаш потреба да бидеш љубоморен, те сакам само тебе и никој друг. Ако уше еднаш напраиш љубоморен испад, толку од нас.

И тоа е тоа, ќе си се држиш до зборовите.
 
S

smart ass

Гостин
Ајде ако може да ми одговорите на едно прашање... Што ако во една врска и двајцата партнери се сакаат ама едниот партнер е премногу љубоморен и посесивен и тоа без никаков повод...и тоа ја уништува врската... дали може да се излечи посесивноста и љубомората?
Вистинската женка го прави мажјакот да биде јак како волк пред другите,а кога се заедно да биде како маче...мјауу

Пробај така,може ќе успееш.
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
епа глеј сеа тоа е проблемот што многу малце време сум сам дома :S нонстоп има некој дома, а плус она се срами од моите ххх летово се деси еднаш тоа кај мене дома гледавме филм и онака нешто и здосади од филмот и наеднаш ми се фрли знаеш само дома беа моите па ми беше малце страв да не влезат и прекинавме.. од тогаш се нема поозбилно нешто случено..
се мислам онака да и зборам да и речам сакам да идеме понатака дали си спремна да имаме ова она ама па глупо би изгледало тоа кога е нешто планирано по напната е ситуацијата.. едноставно сакам да се деси тоа ненадејно ама немам место каде што можам да го реализирам тоа..
Си требал да и го бапнеш па да слушнат и комшиите а не татко ти и мајка ти, зарем се толку глупави твоите родители кога слушаат дека некоја стенка како парна локомотива да ти влезат во соба?!
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
Ајде ако може да ми одговорите на едно прашање... Што ако во една врска и двајцата партнери се сакаат ама едниот партнер е премногу љубоморен и посесивен и тоа без никаков повод...и тоа ја уништува врската... дали може да се излечи посесивноста и љубомората?
од искуство ти кажувам дека не може... тој едноставно е таков и никогаш нема да се смени, барем не со тебе...
јас заради таа причина ракинав мнооогу долга врска, а едно две години го чекав да се ,,смени"... љубовта ја имаше ама за врска да функционира не е потребна само љубов има и други нешта што имаат удел во сето тоа...
мој совет продолжи со животот без него, бидејќи со него ќе ти биде само патење, без разлика колку и да е голема љубовта, на крај посесивниот/љубоморниот партнер ќе ја уништи...
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
593
Поени од реакции
28
А ти гледаш ли дека таа се срами и се плаши да не улета некој кај него во соба?Лесно е за нас машките,ама за женските не е.
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Ајде ако може да ми одговорите на едно прашање... Што ако во една врска и двајцата партнери се сакаат ама едниот партнер е премногу љубоморен и посесивен и тоа без никаков повод...и тоа ја уништува врската... дали може да се излечи посесивноста и љубомората?
Може, само ако си најдеш друг партнер? :back:
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
593
Поени од реакции
28
Љубомората е лоша работа и тоа многу.Претпоставувам дека ти си во оваа ситуација.Немој да бидеш љуморна,тоа е знак дека не му веруваш на дечкото и ствара работи што не се пријатни во врската.Ако има нешто што ти е сумливо разговарајте.Не дозволувај заради една глупава љубомора да се уништи врската.
 
Член од
23 август 2009
Мислења
7
Поени од реакции
0
Pomossss

odam so de4ko tri god i vo tie godini imavme mnogu karanici skar-smir no sepak ostanavme zaedno nekako.premnogu problemi imavme i sega vo posledno vreme toj cudno se odnesuva so mene,ne se trudi kako porano za nasava vrska,porano sme razgovarale za nekoja tema so uzivajne a sega samo na kratko nesto povrsno,go rasuvam sto mu e a toj vika da ne se sekiram ne prestanal da me saka ama mu bili zdosadeno od tolku karanici i zatoa prestanal da bide kako porano,mnogu pati imame praveno muabet za toa a toj vika deka ne bilo nisto strasno samo ne mozel povejke za nisto da se kara,ne mozel da bide tolku ljubomoren kako porano,a nie bevme epten povrzani,nemavme nekoja si sloboda,toj vi posledno vreme cudno se ponasa vika deka povejke ne mozel so mene da bide bidejki premnogu se karame,deka non stop samo doma bil i zborel po celo vreme so mene na tel,takvi nekoi izgovori,i se napravivme lom pred nekoj den,mi re4e kraj,definitivno demek zasekogas,ama mi re4e demek pak da razmislel,i mu dadov sansa mi re4e deka saka da ostane so mene ama da se smenele mn raboti,da ne sme se karale povejke i ako sme videle deka ne odi da sme se skarale,jas se soglasiv,no pak nesto me ma4i,toj ne e kako porano,kako da ja nema onaa zar sto gorese nekogas vo nego,ne se interesira za mene kako porano,a vika deka me saka,deka ne me izneveruva,i nemam dokaz deka me lazi za nesto,samo tesko mi e bidejki se plasam da ne zavrsi se,prv mi e,odime 3 god,imam 16god.a toj 21,se imam praveno za nego,premnogu bevme povrzani,izdrzavme sekakvi problemi,no sega nekako e smenet,zaedno sme no cuden e,se si mislam deka e odvaj so mene,ne e istiot,moze nekoj da me upati da mi kaze vo sto e problemot,kako da postapam bidejki se isturiv od solzi,premnogu sum slaba i emotivna,ne znam ni sama sto mi e,po celi denovi samo mislam na nego i druga rabota kako da nemam,zapostaviv se zardi nego,kako da bidam samouverena,kako da imam svoe jas,kako da ne patam povejke i da ne bidam slaba i emotivna,kako da napravam pak nasata vrska da bide strasna i polna so ljubov kako porano,ne znam sto mu e,imam zboruvano so nego mn pati vika deka se e ok kaj nego samo nemal zelba da se kara i premnogu dosaduva kako porano,ne znam sto mu e,pomognete mi,bidejki vaka po4nuvam da se custvuvam kako nesakana,sto e problemot ako moze nekoj da mi kaze,sto da pravam pomossss plsssss
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
803
Поени од реакции
32
До негде читав...и доволно беше,јасно е се.
ТОЈ или има друга или планира нешто такво.
Биди своја и ти раскини му,АМА пред тој тебе да те шутне!
И не му се враќај.Плус имаш 16 години и искрено си во години каде си сеуште зеленко.Оди уживај во животот,не ги сваќај врските толку сериозно.
Се во свое време:wink:!
 
D

devojcence

Гостин
:kako da zaboravam eden decko ?? nemozam cel mesec da go izvadam od pamet :(( samo mu pisuvam i ne mi vrakja :(a mu raskionav odma posle eden den posto ne mi e siguren i iskren.ama go sakam. ama mu kazuvav deka go sakam mu se izvinuvvav mu objasnuvav go molev me ignorira mu ja kazav i vistinata na kraj deka sakav da mu vratam i deka imam decko celo vreme ama deka nego go sakam. i nisto :( sto da pravam ve molam daj te mi sovet :(( kako da ne se brukam :( se poniziv maksimalno za deckovo :( nikoj go neam moleno ni sakano vaka :( mnogu mi e tesko.ve molam sovet kako da prestanam da mu pisuvam i da ne go mislsam i sakam :(( sovet :(
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
:kako da zaboravam eden decko ?? nemozam cel mesec da go izvadam od pamet :(( samo mu pisuvam i ne mi vrakja :(a mu raskionav odma posle eden den posto ne mi e siguren i iskren.ama go sakam. ama mu kazuvav deka go sakam mu se izvinuvvav mu objasnuvav go molev me ignorira mu ja kazav i vistinata na kraj deka sakav da mu vratam i deka imam decko celo vreme ama deka nego go sakam. i nisto :( sto da pravam ve molam daj te mi sovet :(( kako da ne se brukam :( se poniziv maksimalno za deckovo :( nikoj go neam moleno ni sakano vaka :( mnogu mi e tesko.ve molam sovet kako da prestanam da mu pisuvam i da ne go mislsam i sakam :(( sovet :(
Молиш машко.
Тактички сасвим погрешно.
Мене колку поише ме молат толку по одбивни ми се. [едит: не мислев да се курчам, безразлика за шо ме молат, коа ме моли девојче ме иритира -.-]
Така да, опуштено, биди разумна, Разговарај, немој да молиш туку дискутрај, ако нема спас, нема спас, прифати си го тоа така, продолжи со животот, има уште јагули у морето :)
Ако ти прости, ако се фатите, не моли, не кенкај, не пекај, биди среќна, прави го среќен, тој, верувам, ќе ти врати.. :)




p.s: Немораше постот да ми го избришете, незнам кој кур ви е.
 
D

devojcence

Гостин
epa nesaka da razgovara me ignorira ?? mu vikam kazi mi kjuti celo vreme> i pak pisuvam neznam zasto toa kjutenje me tera uste povekje da pisuvam i zainteresiranost. trebase na pocetok da mi kaze. i kjuti celo vreme. i od koga mu kazav toa za vrakjanjeto i za deckoto me izbrisa. :( i neznam vise sto da pravam :(epten mi e tesko. nikoj vaka ne sum mu pisuvala i molele i izvinuvala i sakala :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom