Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
7 јуни 2009
Мислења
72
Поени од реакции
1
здраво, иам еден проблем незнаам што да правам и како понатака.. стигнав до едно ниво, како последен склек да е и да неможам да го направам до горе.. значи со женската имав неколку шанси за да ја легнам,беа 50% неуспешни со тоа што не бев спремен на тоа и немав кондом :) ,ми дава се онака да ја фаќам се ова она како што си иде тоа,сеа никако неможам да ја доведам до секс, иако и неам многу време кога сме сами,ама незнам закочив до тоа тука и сеа се мислам ако чекам да дојде само по себе ќе треба да чекам многу, дали да и прозборам нешто муабет да направиме? идам со нејзе 6месеци дајте некој совет ве молам.. мора да биде само ми треба совет од некој искусен :) фала ви!:smir:
 
P

Princ

Гостин
Ако одите 6 месеци и си стигнал до тоа ниво, и чекаш она да ти пријде... можеби врската ќе почне да пати. Затоа мој предлог би било да почекаш колку-толку совршен момент (запомни, совршените моменти не постојат, ние ги правиме некои моменти да станат совршени) и ти да и пријдеш. Сепак си машко, тоа и се очекува од тебе.

Оваа моја препорака важи само доколку и двајцата сте постари од 18 години. Јас сум бааги по стар од таа возраст па доколку имате помалку од 18, може некој друг ќе успее да ти даде подобар предлог, бидејќи на таа возраст поинаку функционираат некои работи.
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
593
Поени од реакции
28
Хммм штом те одбива значи уште не е спремна на тоа,а поготово ако не е скината.За твое добро ако ја сакаш и ако сакаш да ја задржиш не навалувај.Кога ќе дојде време за тоа верувај дека сама ќе побара.Јас имав двегодишна врска и сакаш верувај сакаш не девојката сама побара пред мене кога најмалце очекував тогаш се деси тоа.Ако ти значи таа нешто не и навалувај остави и само од себе ќе си дојде.Исто така нормално е па и таа да не претерува ептен.6 месеци не многу ама не се ни малце.Почекај уште малце стрпи се и ако нема абер од неа пробај ти пак.
 
Член од
7 јуни 2009
Мислења
72
Поени од реакции
1
аха, абе друже не е скината тоа е и проблемот нели.. ама не е загрижена за тоа многу како што проценив.. јас ја сакам и сакам да ја задржам ама на начинот со муабетот да ја кренеме врската на повисоко ниво да пробаме ова она дали ке упали што мислите?

п.с. секоја прилика кога сме сами започнуваме со тоа но незнам страв ми е да продолжам да не дојде до негативни резултати.. не ми се верува да ке ме одбие ама нејќам да ја ставам во непријатна ситуација, но незнам дали муабет би бил правилен избор?
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
593
Поени од реакции
28
Тоа е најголемиот проблем што не е.
п.с. секоја прилика кога сме сами започнуваме со тоа
Кога ќе започнете процени како реагира.Ако не избегава продолжи,а ако видиш дека почиња да цепа некој бош муабети или избегава повлечи се.До сега од сите пати што си пробал те одбила ли?
 
Член од
7 јуни 2009
Мислења
72
Поени од реакции
1
Тоа е најголемиот проблем што не е.

Кога ќе започнете процени како реагира.Ако не избегава продолжи,а ако видиш дека почиња да цепа некој бош муабети или избегава повлечи се.До сега од сите пати што си пробал те одбила ли?
сите пати што сум пробал ниеднаш не ме одбила.. незнам ама се дешава ке ми заѕвони телефон нешто глупости онака се се случува на крај или немам храброст да и пријдам на тоа да преминам незнам, еднаш само ми рече не сум баш спремна по првиот пат, одма после тој ден другиот ден истото се деси ништо не ми рече, цело лето се случи по првиот пат уште 3-4 пати тоа ама никако да го замрсам :) а и немав кондом спремно, е сега тешко ми е да вратам на тоа до кај што стигнав летото па се мислам со муабет нешто а ?
т.е. по првите неколку пати малце го мењаше расположението после тоа,ама еве сеа приметувам дека коа и да се деси тоа после тоа се однесува нормално како да е се зелено :)
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
593
Поени од реакции
28
Епа брат штом не те одбива тоа е добар знак дека сака.Кога ќе бидеш сам викни си ја и спреми си кондомче ако нејќеш на голо да идеш.Прво почни со предигра галење бацување па после тоа дел по дел соблекувај ја од горе надоле се разбира:)Направи да се осеќа лабаво да не биде стегната.
Ајде сеа кажувај кога си сам и ќе ја наредиме работата не се секирај.
 
Член од
7 јуни 2009
Мислења
72
Поени од реакции
1
епа глеј сеа тоа е проблемот што многу малце време сум сам дома :S нонстоп има некој дома, а плус она се срами од моите ххх летово се деси еднаш тоа кај мене дома гледавме филм и онака нешто и здосади од филмот и наеднаш ми се фрли знаеш само дома беа моите па ми беше малце страв да не влезат и прекинавме.. од тогаш се нема поозбилно нешто случено..
се мислам онака да и зборам да и речам сакам да идеме понатака дали си спремна да имаме ова она ама па глупо би изгледало тоа кога е нешто планирано по напната е ситуацијата.. едноставно сакам да се деси тоа ненадејно ама немам место каде што можам да го реализирам тоа..
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
593
Поени од реакции
28
Ахххх па твојте кога се на работа или нешто слично.На гости кога ќе отидат направи некоја комбинација.Мораш нешто да наравиш,смисли.
Нема што да и збориш муабети од типот "јас те сакам па спремна ли си за..."
Доволно е тоа штом не те одбива значи дека сака да биде со тебе.А ти мораш да направиш нешто за да останеш сам дома барем на саат време.
 
Член од
7 јуни 2009
Мислења
72
Поени од реакции
1
Ахххх па твојте кога се на работа или нешто слично.На гости кога ќе отидат направи некоја комбинација.Мораш нешто да наравиш,смисли.
Нема што да и збориш муабети од типот "јас те сакам па спремна ли си за..."
Доволно е тоа штом не те одбива значи дека сака да биде со тебе.А ти мораш да направиш нешто за да останеш сам дома барем на саат време.
тачно, ќе се потрудам нешто ако не со татко ми да зборам :) срам ми е ептен со татко ми да му кажам ама коа се работи за тоа ќе морам изгледа хихи, мора значи тоа да смислам некој петок,сабота да ги избркам моиве од дома на 1-2 саати барем..
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
593
Поени од реакции
28
Ако можеш да збориш со татко ти кажи му нема што да се срамиш и он бил на твоја возраст,сваќа некој работи.Мене кога ќе ми згуснеше ќе му кажев на татко ми и одма вадеше се од дома ама тоа беше само 1 еднаш.
 
Член од
7 јуни 2009
Мислења
72
Поени од реакции
1
Ако можеш да збориш со татко ти кажи му нема што да се срамиш и он бил на твоја возраст,сваќа некој работи.Мене кога ќе ми згуснеше ќе му кажев на татко ми и одма вадеше се од дома ама тоа беше само 1 еднаш.
се немам отворено пред татко ми до сеа.. лошото е што живеам со бабами и дедоми.. они не искачаат многу често иначе за другиве лесна работа
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
593
Поени од реакции
28
ОООО па требаше да кажеш уште одма.А има ли шанси да се деси тоа кај неа кога она ќе биде сама?
 
Член од
7 јуни 2009
Мислења
72
Поени од реакции
1
ОООО па требаше да кажеш уште одма.А има ли шанси да се деси тоа кај неа кога она ќе биде сама?
мислам дека има ама не се 100%, негде 60% одприлика :) се има нешто десено слично и кај нејзе дома ама незнам некако не ми е сигурно :jaj:
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
593
Поени од реакции
28
Е да,имаш шраво.Друго е кога си дома,ама гледаш дека слаби ти се шансите да се деси кај тебе.Кога нејзините ќе излетам одма ти цртај се,ама тука треба и нејзина попош малце,да ти каже кога ќе излагаат за да знаеш да идеш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom