Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
:) ova seto mnogu fino zvuci
no :toe:vi kazav kako mi e situacijata doma :nesvest:
pa iskreno i mene malku mi e tesko
jas porano imav seriozna i znam kolku ubavi nesta moze da ti donese toa
pa mozebi i toa ima vlijanie
no eve cekam cekam pojke od godina i ne mozam da docekam:kesa:
dali do mene ? ili kojznae
А наместо да чекаш да почнеш да бараш?И какви се тие другарки кој те оставаат дома сама,а они фатиле дечко.Нели тој нивен дечко има другари,па нивни другари и слично да те запознаат,да те дружат.Сигурно сама нема да испаднеш за да го бараш,но запомни сурија жени (многу жени) нема да ти донесе ништо оддалеку личи како глутница,ќе ги исплашиш удварачите :)
И кажи им на твоите дома да не те притискаат оти ќе си фатиш женска наместо дечко.Ќе олабават :wink:
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
хахаааа,браво за песнава,абе ја и викам ај смири се малце молим те ова она не глеаш ли дека не си у право...она пак упорна(будала ме праиш,не сум болна па да се смирам...)али кога тогаш ке сфати дека не е во право...ептен љубоморна е,кога бев у охрид и се јавувам ми вика не искачај вечер !:pos2:...мора некако да се смири девојчево иначе незнам што ке се праи,се надевам утре ке сфати !фала на совет позз:wink::smir:
Леле брат ќе се убијам.отерај ја у пичку матер,ти сите нишани ако му ги годиш неа,ти кажвам си наебал.НА прашањето шо треба/ше да прајш , да бидиш маж ебате чоеко ебате.
 
O

Out Boy

Гостин
ne mozam da si fatam decko :icon_redf:icon_redf:icon_redf ili nekoj saka da me muva:nesum: ili nisto nejki :nenene:
a site drugarki imaat deckovci ,jas nemam so koj da izleguvam noke :toe:
a od doma ocekuvaat da se mazam :vozbud:
i sto da pravAM :kesa:
Аааааа... море девојче, колку години си ти? Имаш барем 20?
Што треба да правиш? Ништо посебно. Продолжи да излегуваш со другарките, дружи се, имај почит спрема себе и не паѓај на ниски понуди само заради надеж дека ќе биде нешто посериозно.

Ако учиш или студираш, посвети се на тоа, ама не го заборавај излегувањето. Обрнувај внимание на себе, посебно на твоето духовно усовршување. Не се замарај со тоа што твоите другарки имаат, а ти немаш дечко. Почитувај се себе си, твојата самопочит и сигурност во себе, издигни ги на едно скалило погоре. Не се замарај што твоите чекаат за некој ден да се мажиш. Аман, како може да мислите дека треба да се брзате и да си скратите од нормалното време кое ви е потребно, за да направите или успеете во нешто? Ќе се мажиш дури кога ќе си фатиш дечко, па ќе треба да помине добар период во сериозна врска, па дури тоагаш мажачка...

Со еден збор: работи на себе, на тоа што си, или што сакаш да бидеш.

Многу лошо е да седиш и да чекаш дека нешто ќе се случи, оти чекањето убива.

Ама и немој па да сфатиш буквално дека не треба да се прибираш дома.

Биди тоа што си. Твојата среќа, никој нема да ти ја земе. И не се брзај!!!

хахаааа,браво за песнава,абе ја и викам ај смири се малце молим те ова она не глеаш ли дека не си у право...она пак упорна(будала ме праиш,не сум болна па да се смирам...)али кога тогаш ке сфати дека не е во право...ептен љубоморна е,кога бев у охрид и се јавувам ми вика не искачај вечер !:pos2:...мора некако да се смири девојчево иначе незнам што ке се праи,се надевам утре ке сфати !фала на совет позз:wink::smir:
Зошто ми е познато од некаде ова напишаново? Хм...
Љубомората е нормална појава во љубовта. Таа покажува дали ја има, или ја нема љубовта во врската. Нормално е што таа се плаши дека поради нешто може да те изгуби, па поради тоа сака да те контролира, што само создава контраефект.

Прво: зборувај со неа! Само зборувањето, муабетот, дискусијата, ги решава проблемите. Сексот само може привидно да ги реши, за да по извесно време, тиа пак се појават. Прашај ја што и’ смета во твоето однесување. Ако се знаете подолго време, дали ти верува.

Е сега, и ти ќе мора малку да поработиш на тоа да не ја провоцираш нејзината љубомора. Нормално е кога си во врска, да не оставаш двосмислени коментари по Фејсбук, заедно да тргнете на одмор (тоа, сепак, зависи од годините ваши)...

Ама ако сепак забележиш дека нејзината љубомора не може да се контролира, дека се граничи со, или е опсесивност, тогаш брат -БЕГАЈ!
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Аман бе, на 23 години од дома ти вршат притисок да се омажиш? Па цел живот е пред тебе, на тие години се венчаваат тие кои случајно или не направиле бебе :)
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
a be 23 sum, ali sepak mozi treba da napisam oglas :kesa:
хахаа...леле девојче незнам што да ти кажам,има некои на 30 години си фаќаат дечко и се мажат,нема потреба да се возбудуваш,се ке си дојде во свое време,стварно е рано за вакви очајничи испади(оглас):uvo:..ај не се секирај ке дојде и твојот принц :smir:
што бидна со младинава...одма за мажење еј:uvo: позз...


иначе што се однесува до мојот проблем...попушти девојчето откако зборевме,али ми рече ке пишувала и она коментари на машки за да ми било криво :pos:..фала на советите,ако прави пак такви љубоморни сцени се знае...иде у пм(пиринска македонија)..позз
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
2.589
хахаааа,браво за песнава,абе ја и викам ај смири се малце молим те ова она не глеаш ли дека не си у право...она пак упорна(будала ме праиш,не сум болна па да се смирам...)али кога тогаш ке сфати дека не е во право...ептен љубоморна е,кога бев у охрид и се јавувам ми вика не искачај вечер !:pos2:...мора некако да се смири девојчево иначе незнам што ке се праи,се надевам утре ке сфати !фала на совет позз:wink::smir:
Друже, батко да ти кажи еден муабет. Со жените, или прости, или пресечи...НЕ СЕ ОБЈАСНУВАЈ!
Грешката ти е во муабетот: Смири се молимте,не си во право, ова она...
Наместо тоа, треба да и речиш: Оди лечи се! Ако за ова креваш толку голема фама, тебе ти треба доктор, не јас!
И со тек на време ке свати дека до незе е проблемот, и ке се сменат работите, верувај....:smir:
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Forza...ме мрзи да праам мулти-цитат, ама алал да ти е како ја трпиш...ја би ја мењал без размислување после она не излагај вечер.
Чим дечково навива за Милан, спремен е на секоја болка и патење :)
мала шала.
Он Топик: Ете, чиста вистина да ти било.
 

AdRi*

Obscenely Delicious
Член од
10 декември 2007
Мислења
651
Поени од реакции
41
a be 23 sum, ali sepak mozi treba da napisam oglas :kesa:
Абе ајде не си ти крива,еве и на тв кажуваат дека има дефицит на машки:pos2:
Озбилно,сфакам те како ти е,тешко е денеска да најдеш нормален дечко.
Ако ти е утеха,не си само ти,имам еден куп другарки нон стоп што ми се жалат дека неможат да си најдат дечко,ке одат во манастир и слично.
А баш симпатични и паметни девојчиња,значи не е до тебе:):)
...иако најверојатно не е до тебе:),сепак размисли дали им даваш шанса на машките да ти пријдат,на пример можеби си срамежлива или слично.
Или пак одбери си некој што ти се допаѓа и направи стратегија како да го освоеш:)
Или едноставно не се замарај:smir:
 

alek34

Многу искусен форумџија
Член од
23 јуни 2009
Мислења
451
Поени од реакции
25
a be 23 sum, ali sepak mozi treba da napisam oglas :kesa:

треба да ги послушаш твоите и да се мажиш. најдобро време за мажење е 23 до 25 години.

имам еден шофер има 32 години сака да се жени, а не може да најде жена. да не сакаш да ве запознаам? може малку е постар (малку повеќе), ама тоа е јас што „имам на лагер“ од мажи за женење :)

многу е добар, а мажите се како виното, колку се постари, толку се поискусни=подобри (се додека не се скиселат, на 50тина години?, па им треба после плаво апче)
 

zbuneta

момиче
Член од
17 август 2009
Мислења
4
Поени од реакции
0
треба да ги послушаш твоите и да се мажиш. најдобро време за мажење е 23 до 25 години.

имам еден шофер има 32 години сака да се жени, а не може да најде жена. да не сакаш да ве запознаам? може малку е постар (малку повеќе), ама тоа е јас што „имам на лагер“ од мажи за женење :)

многу е добар, а мажите се како виното, колку се постари, толку се поискусни=подобри (се додека не се скиселат, на 50тина години?, па им треба после плаво апче)
ами одговара ако не пушти му абер!:costumed2
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
хахахахахахахахххахаха

Озбилна си ?!
 

Cruela DeVill

THE BEST DAMN THING
Член од
15 август 2008
Мислења
222
Поени од реакции
14
Problemov sto go imam moze ke vi zvuci smesen ali...imam vrska od eve skoro 6 meseci, no kako sto minuva vremeto kaj mene pocna da se javuva nekoja paranoja (osobeno sega po letnite odmori, kade odevme oddeleno) deka moze da mu zdosadam. toj ne kazal nesto takvo dosega ama jas imam nekoj feeling ... moze e glupost nz. kako i da e bi sakala nekoja ideja kako da se zacvrsti vrskata, kako da se prodlaboci ( a toa da ne e sex) i da se napravi pointeresna...cekam tips :pipi:
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Problemov sto go imam moze ke vi zvuci smesen ali...imam vrska od eve skoro 6 meseci, no kako sto minuva vremeto kaj mene pocna da se javuva nekoja paranoja (osobeno sega po letnite odmori, kade odevme oddeleno) deka moze da mu zdosadam. toj ne kazal nesto takvo dosega ama jas imam nekoj feeling ... moze e glupost nz. kako i da e bi sakala nekoja ideja kako da se zacvrsti vrskata, kako da se prodlaboci ( a toa da ne e sex) i da se napravi pointeresna...cekam tips :pipi:
Во секоја врска се појавува еден период во кој партнерите почнуваат да се чувствуаат малку оддалечени еден од друг.
Најпаметно е да седнеш и да разговараш со него. Кажи му како се чувствуваш. На тој начин ќе сфати дека ти си спремна твоите лични проблеми да му ги довериш на нему со што се добива некоја врска на малку повисоко ниво. Ова би требало да ги зацврсти, според тебе распуштените односи:)
Со среќа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom