Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
23 јуни 2009
Мислења
10
Поени од реакции
0
Си кажаа погоре форумџиите само јас уште еднаш ќе ти кажам да не и кажуваш дека си побарал мислење на форум затоа што ќе се чувствува повредена дека си пренел инитимни работи од вашата врска(иако нема спомнато нејзино име),сепак незнам сега...ти си ја знаеш најдобро ама јас мислам дека ќе се подналути :wink:
Би бил во право кога се би било црно-бело во нашата врска, но сепак ние си се разбираме доста добро, не би требало да има проблем (сигурен сум затоа што она претходно побарала помош на форумот, ми кажа синоќа, но со многу оскудни информации и од ситуации од поодамна...), затоа ...
Сепак идентитетот ни доволно заштитен ...
Ќе бидам доволно внимателен околу пласирањето на информациите.
Ти благодарам за сваќањето и сериозноста од твоја страна.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
2.589
И јас би сакал да го прочитам вашето ценето мислење за мојата ситуација!...
Јас имам 17 години (и сум доста искусен) и сум во многу сериозна врска со девојче кое досега речиси и немала врска. Многу сме поврзани, се гледаме секојдневно, се согласуваме одлично, размислуваме на големо, се соочуваме со некои озборувања од минатото (за мојата претходна врска) но сепак ги решаваме, а недоразбирањата се само кризни моменти кај девојка ми. Но за овие 3 месеци, освен тоа што се бакнуваме немаме речиси ништо посериозно направено, но сепак имало некои страсни моменти за кои и таа вели дека и било многу посебно. Сепак проблемот е во тоа што не сака да имаме секс затоа што не е подготвена (а сепак се изразува дека ми верува, дека ме сака и дека чувствува голема страст и потреба). За ова се обидовме да најдеме заедничко решение но сепак единсвено според неа беше или да ја чекам безусловно или да раскинеме, а од моја страна беше да почниме полека, со некои поинтимни моменти и целиот чин да оде полека. Она не го прифаќаше тоа туку мислеше дека сексот треба да се случи наеднаш, без никаква „предигра„.
Ситуацијата е сепак поопширна- за сите прашања ве молам пишете ми?!
Би ценел кога би помогнале со своето мислење...
Речиси сите ја правите истата грешка, кога станува збор за секс со девојка ви, на која што треба да и биде прв пат...
Најголемата грешка што ја правите, е тоа што навалувате, во смисол демек, еве јас те сакам најмногу, ако ме сакаш ти зошто тогаш да немаме, не е ништо страшно,ќе бидам нежен ваму сум, таму сум.......
Со ова вие уште повеќе и влевате страв и несигурност на девојчето.Чак и да сака, почнува да се преиспитува, во стилот, чекај, овај чим навалува, изгледа само до секс му е дојдено и сл......Што значи со вакво понашање, тешко дека че го наквасите!!!:)

Е сега, тебе батка лично не можам да ти помогнам,пошто од старт си ја цапнал белешката.... а еве еден мој совет до другите, што утре другиден ќе си фатат девојка невина, и ке сакаат да споделат љубов со неа :)
Првиот муабет за секс,треба да биди сосем случаен, без никој да го наметни(нормално, машкото ќе го наметни ,ама ептен со помукает)...
Најбитно е, во муабетот, да му дајте дознаење на девојчето, дека ВИЕ не сакате сега за сега да имате секс со незе, бидејќи ке и биди прв пат, а за тоа да се случи треба прво ВИЕ да бидите сигурни во чуствата што ги имате према незе, бидејќи не сакате во иднина таја да биди повредена, и цел живот да ве памти како грешка,и да напомените дека тоа само ќе си дојди без претходни муабети......
Мислам дека овај е единствениот начин девојката да се почуствува сигурно со вас, и да свати дека вие сте со незе заради незе, а не заради сексот...
...А кога ќе се почуствува сигурна, тогаш е друго...
Е сега, по извесен период, најдете се во ситуација каде што ке бидите сами. Пуштете ENIGMA,или било што ке прави атмосвера..Бакнувајте се многу,галете се...полека слекувајте се...и при тоа, давајте дознаење (со зборови)дека НИШТО НЕ ПРАВИТЕ, И НИШТО НЕМА ДА СЕ СЛУЧИ,туку само се галите, и правите да ви биди убаво....а што има лошо во тоа да ви биде убаво :) и понатаму оставам на вашата креативност,меѓутоа не го заборавајте муабетот НИШТО НЕМА ДА СЕ СЛУЧИ, НЕ ПРАВИМЕ НИШТО.... јас мислам, дека кога ќе останите само по гаќички(или без нив) :) таа ќе ви речи, не вие незе :)

НАПОМЕНА:Ова го пишував само за заљубените момци :)
 
Член од
23 јуни 2009
Мислења
10
Поени од реакции
0
Во право си, би требало да биде така, така би требало да е најдобро...
Сепак, целта не ми беше да добијам совет околу тоа како да имаме секс, туку да се најде некое решение прифатливо за нас двајцата...
Немав намера да ја брзам кога знам дека воопшто нема познавање како да ја употребува страста, а не пак ....
Ти благодариме сите ние мажите за советот.
 

Orkad

The Master
Член од
5 октомври 2007
Мислења
1.010
Поени од реакции
10
Речиси сите ја правите истата грешка, кога станува збор за секс со девојка ви, на која што треба да и биде прв пат...
Најголемата грешка што ја правите, е тоа што навалувате, во смисол демек, еве јас те сакам најмногу, ако ме сакаш ти зошто тогаш да немаме, не е ништо страшно,ќе бидам нежен ваму сум, таму сум.......
Со ова вие уште повеќе и влевате страв и несигурност на девојчето.Чак и да сака, почнува да се преиспитува, во стилот, чекај, овај чим навалува, изгледа само до секс му е дојдено и сл......Што значи со вакво понашање, тешко дека че го наквасите!!!:)

Е сега, тебе батка лично не можам да ти помогнам,пошто од старт си ја цапнал белешката.... а еве еден мој совет до другите, што утре другиден ќе си фатат девојка невина, и ке сакаат да споделат љубов со неа :)
Првиот муабет за секс,треба да биди сосем случаен, без никој да го наметни(нормално, машкото ќе го наметни ,ама ептен со помукает)...
Најбитно е, во муабетот, да му дајте дознаење на девојчето, дека ВИЕ не сакате сега за сега да имате секс со незе, бидејќи ке и биди прв пат, а за тоа да се случи треба прво ВИЕ да бидите сигурни во чуствата што ги имате према незе, бидејќи не сакате во иднина таја да биди повредена, и цел живот да ве памти како грешка,и да напомените дека тоа само ќе си дојди без претходни муабети......
Мислам дека овај е единствениот начин девојката да се почуствува сигурно со вас, и да свати дека вие сте со незе заради незе, а не заради сексот...
...А кога ќе се почуствува сигурна, тогаш е друго...
Е сега, по извесен период, најдете се во ситуација каде што ке бидите сами. Пуштете ENIGMA,или било што ке прави атмосвера..Бакнувајте се многу,галете се...полека слекувајте се...и при тоа, давајте дознаење (со зборови)дека НИШТО НЕ ПРАВИТЕ, И НИШТО НЕМА ДА СЕ СЛУЧИ,туку само се галите, и правите да ви биди убаво....а што има лошо во тоа да ви биде убаво :) и понатаму оставам на вашата креативност,меѓутоа не го заборавајте муабетот НИШТО НЕМА ДА СЕ СЛУЧИ, НЕ ПРАВИМЕ НИШТО.... јас мислам, дека кога ќе останите само по гаќички(или без нив) :) таа ќе ви речи, не вие незе :)

НАПОМЕНА:Ова го пишував само за заљубените момци :)
Паметно кажано, само една забелешка околу напоменава :P

едит: НАПОМЕНА:Ова го пишував само за заљубените момци и оние кои глумат заљубени.
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Паметно кажано, само една забелешка околу напоменава :P

едит: НАПОМЕНА:Ова го пишував само за заљубените момци и оние кои глумат заљубени.

Тие кои глумат заљубени можат и по некоја курва да си најдат за да се испразнат или некоја таква девојка по спортот, а не да полу уништат нечиј живот нели? :wink:
Значи немора да уништиш нешто што е паметно и зрело напишано.

За дечкото погоре напишаното, секоја чест, свесно и зрело размислување, поубаво не можеше да го кажеш се тоа :smir:
 
Член од
23 јуни 2009
Мислења
10
Поени од реакции
0
Тие кои глумат заљубени можат и по некоја курва да си најдат за да се испразнат или некоја таква девојка по спортот, а не да полу уништат нечиј живот нели? :wink:
Значи немора да уништиш нешто што е паметно и зрело напишано.

За дечкото погоре напишаното, секоја чест, свесно и зрело размислување, поубаво не можеше да го кажеш се тоа :smir:

Ако е за мене- ти благодарам, многу ми значи пофалбата...
Сепак, и останатите форумџии овде заслужуваат пофалба (барем од моја страна) за сериозноста и свеста!

Ви благодарам, изненаден сум од тоа колку внимание доби мојот проблем...
 

Marshmallow

◦Kajganaholic◦
Член од
28 март 2009
Мислења
450
Поени од реакции
25
Прееееееееееемногу ми се свиѓа еден дечко и се ни е супер!!!Поминуваме мн убави моменти али сеа дознав нешо шо незнам како ке го пребродам...Типот ке иде да живее надвор од Македонија за 10 дена!! 70% е сигурно дека ке остане таму засекогаш...
Што да правам?!Уште од сега паѓам во депресии али никако неможам асално да се исплачам пошо ме држи помислата шо сум со него овој период...:nesum:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Прееееееееееемногу ми се свиѓа еден дечко и се ни е супер!!!Поминуваме мн убави моменти али сеа дознав нешо шо незнам како ке го пребродам...Типот ке иде да живее надвор од Македонија за 10 дена!! 70% е сигурно дека ке остане таму засекогаш...
Што да правам?!Уште од сега паѓам во депресии али никако неможам асално да се исплачам пошо ме држи помислата шо сум со него овој период...:nesum:
Искористете го времето што го имате преостанато за да бидете заедно. Кога ќе ти дојде тешко, ќе имаш на спомени што ќе те потсетуваат на убави моменти.
Ако прекинеш сега, за да се поштедиш од дополнителна болка, само ќе се прашуваш понатака “што би било кога би било“ и ќе ти биде криво.

После, со тек на време ќе ти мине. Како и се` во животот. :toe:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Прееееееееееемногу ми се свиѓа еден дечко и се ни е супер!!!Поминуваме мн убави моменти али сеа дознав нешо шо незнам како ке го пребродам...Типот ке иде да живее надвор од Македонија за 10 дена!! 70% е сигурно дека ке остане таму засекогаш...
Што да правам?!Уште од сега паѓам во депресии али никако неможам асално да се исплачам пошо ме држи помислата шо сум со него овој период...:nesum:
Што да правиш? хах. Па типот ако си оди надвор од Македонија и ако остане таму да живее а ти тука, па тогаш што може да правиш?

Нормално почнете да се разделувате, земи му разни срања што можеш да кумоницираш со него преку интернет и кога ке оди само ке си комуницирате, додека не ти помине болката што ке ја имаш ако си многу заљубена. Тоа е. :)
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
Прееееееееееемногу ми се свиѓа еден дечко и се ни е супер!!!Поминуваме мн убави моменти али сеа дознав нешо шо незнам како ке го пребродам...Типот ке иде да живее надвор од Македонија за 10 дена!! 70% е сигурно дека ке остане таму засекогаш...
Што да правам?!Уште од сега паѓам во депресии али никако неможам асално да се исплачам пошо ме држи помислата шо сум со него овој период...:nesum:
Иди бегалка...

нема што да правите, ке си поминете време заедно, поминете го најубаво, после секој на својот пат...малце ке плачеш по него, ама ке го заборавиш...тој ке ти биде само едно фраерче во твоите тинејџерски години....
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
Прееееееееееемногу ми се свиѓа еден дечко и се ни е супер!!!Поминуваме мн убави моменти али сеа дознав нешо шо незнам како ке го пребродам...Типот ке иде да живее надвор од Македонија за 10 дена!! 70% е сигурно дека ке остане таму засекогаш...
Што да правам?!Уште од сега паѓам во депресии али никако неможам асално да се исплачам пошо ме држи помислата шо сум со него овој период...:nesum:
Да, но тоа што со него го чувствуваш сега е еден вид на горчлио уживање, ако ме прашаш мене. Зашто, да бидеме реални, колку повеќе се зближиш со него пред да оди во странство, толку потешко ќе ти биде после тоа да се навикнеш на тоа дека си без него и да продолжиш понатаму. А ти, го сакаш тоа? Ако ме прашаш мене, најпаметно ќе е за останатиов период додека си со него да поставиш одредена граница до која ќе се зближиш со него, и полека да почнеш да размислуваш рационално, а не со срцето. Зашто ако постапиш така, и ќе си олесниш самата на себе, а и ако после тоа испаднат оние 30% дека ќе се врати во Македонија, пак ќе имаш шанса да продолжиш онаму кај што си застанала. Според мене, имаш избор со кој немаш што да изгубиш, само да придобиеш. Па, што и да биде, се' најдобро, и со среќа...:smir:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Прееееееееееемногу ми се свиѓа еден дечко и се ни е супер!!!Поминуваме мн убави моменти али сеа дознав нешо шо незнам како ке го пребродам...Типот ке иде да живее надвор од Македонија за 10 дена!! 70% е сигурно дека ке остане таму засекогаш...
Што да правам?!Уште од сега паѓам во депресии али никако неможам асално да се исплачам пошо ме држи помислата шо сум со него овој период...:nesum:
Да паѓаш во депресии на 14 години :nesvest: мало животот е пред тебе,искористи ги тие 10 дена и помини си убаво со детето,нека ти остане во добро сеќавање,којзнае животот можеби пак ќе ве спои :smir:
 
Член од
9 јануари 2008
Мислења
14
Поени од реакции
0
Прееееееееееемногу ми се свиѓа еден дечко и се ни е супер!!!Поминуваме мн убави моменти али сеа дознав нешо шо незнам како ке го пребродам...Типот ке иде да живее надвор од Македонија за 10 дена!! 70% е сигурно дека ке остане таму засекогаш...
Што да правам?!Уште од сега паѓам во депресии али никако неможам асално да се исплачам пошо ме држи помислата шо сум со него овој период...:nesum:
Znači vaka moj ličen primer, imav 16 godini koga se preseliv vo stranstvo i bev dobar mesec vo vrska so poranešnata devojka, jas doznav 2 nedeli pred da se preselam za toa deka idam i ostanuvam tamu. Taa mnogu teško go podnese toa i i beše mnogu krivo, no sepak vremeto go iskoristivme maksimalno iako i dvajcata nemavme pogled kon idninata. Toa za mene beše bolno no ne tolku mnogu zatoa što znam deka se trudevme, no za zal ne uspeavme.
Moj sovet: Vo pogled na godinite pretpostavuvam deka se toa posledni denovi od vašata vrska. Se sto možeš da napraviš e da go iskoristiš vremeto da si pomineš super i malku da plačeš :P bi ti predložil da mu podariš nešto za uspomen od tebe da te pameti po ubavo :) i za kraj da ne se sekiraš mnogu životot e pred tebe !!!
P.S Pišuvam od mobilen se izvinuvam za greskite. I sakam da ja pofalam temata.
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Прееееееееееемногу ми се свиѓа еден дечко и се ни е супер!!!Поминуваме мн убави моменти али сеа дознав нешо шо незнам како ке го пребродам...Типот ке иде да живее надвор од Македонија за 10 дена!! 70% е сигурно дека ке остане таму засекогаш...
Што да правам?!Уште од сега паѓам во депресии али никако неможам асално да се исплачам пошо ме држи помислата шо сум со него овој период...:nesum:
Тинејџерска слатка фаза еј...!! Најискрени емоции се тогаш. Ахх...било је то некад! Мала....ти препорачувам за тие 10 дена максимално да си се посветите. И да не се заборавите. Да продолжите да си контактирате. Како шо кажа Земзела...некад во животот може пак ке се видите. Инаку депресии мепресии....ништо не ти е....само ти е криво шо ќе си оди! Имаш 14 годинки....рано ти е за депресии.
Уживај и пливај....
Шмек....:smir:
 

Gabby^Death

The..DeathGirl
Член од
27 јуни 2009
Мислења
13
Поени од реакции
1
Прееееееееееемногу ми се свиѓа еден дечко и се ни е супер!!!Поминуваме мн убави моменти али сеа дознав нешо шо незнам како ке го пребродам...Типот ке иде да живее надвор од Македонија за 10 дена!! 70% е сигурно дека ке остане таму засекогаш...
Што да правам?!Уште од сега паѓам во депресии али никако неможам асално да се исплачам пошо ме држи помислата шо сум со него овој период...:nesum:
Како и да е поминете си најубави моменти заедно и никогаш не дозволувај да те заборави...Направи се што е во твоја моќ да бидете што повеќе време заедно,барем овие неколку дена поминете ги максимално:smir:Може ова што ти го доживеа е НЕОЧЕКУВАНО,али тоа е во животот има две нешта...ОЧЕКУВАНО И НЕОЧЕКУВАНО,а очекуваното едноставно испарува споредувајќи се со неочекуваното,затоа што неочекуваното ти го менува животот во неочекуван момент,не е во ред одма да паѓаш во депресии...Како што рекоа и другите...подари му нешто...нешто незаборавно !!!:wink:





А ако може и за мене еден совет...Вљубена сум во едно дете,значи да се рече дека сме Најдобри другари,ама има еден проблем...Има девојка која учеше со мене и него во одд...БОГ ДА ЈА ПРОСТИ...не не шала на страна...има девојка која ја мразам од дното на душава,не ради тоа што е со него,туку затоа што ни еден жив чоек НЕМОЖЕ ДА ЈА СВАРИ...толку антипатично девојче немам упознаено...но ај да не бегам од темата...значи...ја сум вљубена во него,тој има девојка...ШТО ДА ПРАВАМ САКАМ ДА ГО ЗАБОРАВАМ,а неможам сум се овидела неколку пати,но никако не ми успева,ја сакам да се дружам со него,но сакам да го сакам само како другар,зашто знам дека неам шанси кај него !!! HELP !!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom