Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
9 мај 2009
Мислења
4
Поени од реакции
0
Јас во принцип имам цврсти ставови во однос на ова и немам намера да ги променам без разлика на се.Само ме боли кога тој вели дека ме сака, а сепак ми предлага да имал секс со друга...,
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Јас во принцип имам цврсти ставови во однос на ова и немам намера да ги променам без разлика на се.Само ме боли кога тој вели дека ме сака, а сепак ми предлага да имал секс со друга...,
И за болење е работава. Чим ти спомнал дека сака да има секс со друга, т.е. не е спремен да те чека, то автоматски значит дек не те сакат, туку дека те сметат за јака пичка и сакат да те легнит само.
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Кога на машко ќе му го нахраниш егото, тој е твој.
зошто јас мислев дека е обратното :icon_eek:
колку повеќе го фалиш толку повеќе се оддалечува од тебе бидејќи му го храниш егото и му ја поткреваш ароганцијата а богами и цената и сликата што тој си ја имал во главата за себеси.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Со дечко ми одам кратко време.Тој инсистира да имаме секс.Премногу го сакам,но не можам да го направам тој чин.Едноставно не се чувствувам спремна, немам ни целосна доверба во него а и не го познавам толку добро за да го направам тоа за прв пат.Дискутиравме повеќе пати но ни тој ни јас не се откажуваме од ставовите...Интересно е што имаме многу заеднички мислења за многу работи, но тука не се совпаѓаме...Тој ми доаѓа со предлог да има секс со некоја друга,а во меѓувреме да е со мене...Знам дека пред мене имал секс и сега ми вели демек не можел да издржи...Многу ми е глупо да раскинам со него,кога гледам дека сме слични и дека си одговараме заради таква работа...Зар ако ме сака толку колку што вели, би си дозволил секс без љубов со друга?;

Би била благодарна ако некој од вас ми го каже вашето мислење, навистина ми е потребно...
Ти предлагам да му ставиш до знаење дека те разочарал и дека е едно типично ,,ебанка-мачо" дериште. Секс никако. Речиси сум сигурна дека откако ќе го добие, ќе те расшутира како колатерална штета. Ич да не ти биде глупо да раскинеш со него. Ти немаш исти потреби како него.Не ми е јасно што бараш со него во врска ако те компромитира и условува? Од каде знаеш дека уште вечерва не е со некоја за да си ја задоволи својата потреба? Не си ми јасна жено...:back:
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Јас во принцип имам цврсти ставови во однос на ова и немам намера да ги променам без разлика на се.Само ме боли кога тој вели дека ме сака, а сепак ми предлага да имал секс со друга...,
А колку време одите?
Иначе ова мене ми личи на блеф, демек ако не ми дадеш ти, ќе најдам некоја што ќе ми даде:P бедно од негова страна а ти поарно да му ставиш до знаење дека не си спремна
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Јас во принцип имам цврсти ставови во однос на ова и немам намера да ги променам без разлика на се.Само ме боли кога тој вели дека ме сака, а сепак ми предлага да имал секс со друга...,
Што точно те боли? Тоа што те сака, или што сака да има секс со друга?

Ако те сака, ќе те чека. Ако сака да има секс со друга, не те сака, туку само сака да те легне, за потоа да им се фали на другарчињата.
 

lo6ko piratot

безобразно реален
Член од
2 април 2009
Мислења
441
Поени од реакции
56
Абе малиов глуми луд или збунет? хихихи Абе ти девојко покажи малце цврстина и решителност, ако му ја исполниш желбава, тек после можам да замислам колку ќе те дрибла. Затоа мој совет ти е да си тркнеш ти до кај огледалцето да ти каже дека си ти најубава на свет, па може ќе ти влее малце самодоверба и ќе му дадеш после на знаење дека за љубов се потребни двајца, па ако сака да сте заедно, тогаш нека почне да си ги почитува и твојте ставови. А што се однесува до она секс со друга, да сум на твое место би му опалил една добра шамарчина :toe:
 

butterfly8

peperutce
Член од
17 март 2009
Мислења
96
Поени од реакции
5
А кој треба да поверува во ова дека он на 16 години постојано имал секс и сега не може да издржи 3 месеци. Тоа е глупост во која ние заљубените девојки слепо веруваме. Верувај зашто и јас еднаш наседнав на ваква финта. Не му дадов ама му одобрив да прави што сака. Не му траеше долго зашто го откачив одма штом ја најде првата. Ама како и да е не беше он крив туку јас испаднав гуска што му дозволив.
Мој совет ти е ако настојува на тоа да си се држиш подалеку од такви. Знам дека ако го сакаш те болат таквите изјави ама баш затоа треба да го откачиш зашто утре сигурно повеќе ќе те боли кога ќе дознаваш со која легнувал.
Сигурна си дека ќе сакаш со него да ти биде првиот пат???
Верувај дека правиот ќе те чека онолку колку што е потребно. Мојот на 19год. ме чекаше 1 година:pipi:. Ти имаш само 16 години а и врска од 3 месеци со некој што гледа само да те искористи.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
18
Поени од реакции
0
Moj sovet.Ako toj sega toa go pravi i misli,sto bi se slucilo ponataki???
Nisto.Masko ko masko gleda samo da te legni i posle ajt klocite,ako sakas da si ja cukas glata so nekoj a takva budala prodolzi da odis so nego.
ima mn podobri od nego i so ce ti go baknuva pato kaj so ce gazis.:)
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Moj sovet.Ako toj sega toa go pravi i misli,sto bi se slucilo ponataki???
Nisto.Masko ko masko gleda samo da te legni i posle ajt klocite,ako sakas da si ja cukas glata so nekoj a takva budala prodolzi da odis so nego.
ima mn podobri od nego i so ce ti go baknuva pato kaj so ce gazis.:)
Ко демек ние не сакаме некој да легниме, со сила имаме секс за него да го задоволиме.
Него, за постот погоре. Да беше малку поголема ке го оправдав него, пошо нема смисла на 19 20 години да се молите за секс, сепак нормално е да се има. Али во случајов мислам дека тој е детиште кое во главата му се врти само секс со тебе....и на крај ти ке бидеш повредената, зошто ке ти е прв пат и после тоа одма ке ти раскине. Друго е веке да си имала односи....
Пазете се...:helou:
 

kam

kamikaza
Член од
16 април 2009
Мислења
62
Поени од реакции
4
Машко ко машко сите ќе бараат секс без разлика на времетраењето на врската.
Се употребуваат еден куп на финти ВНИМАВАЈТЕ.

Еден совет ако сте немале однос Одете со партнерот барем 1 година и никако немојте да му давате да имате однос. Дадете му да ве фаќа од озгора до половина подолу никако. За тоа време од 1 година видете каков е отценете што сака тој да постигне(дали сака само однос или сака озбилна врска). Тие што ќе го издржат ова шансите за да ве зафркнат се многу мали но секогаш пости шанса да ве зафркне. Прво ако партнерот е на возраст од 15 до 19 оваа шанса да ве зафркне е поголема оти знај дека има време да најде друга но над 20 или 21 скоро секогаш ако го издржи онај период од 1 год па и подолго Вас ве сака и сака да има озбилна врска НО НИКОГАШ НИШТО НЕ Е СИГУРНО

Затоа пазете се! се зависи од тоа колку сте паметни или наивни
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
26
Поени од реакции
1
HELP
Имам дечко со кои имаме секс, но ми доцни, а во текот на месецот ни се нема случено незгода како на пример пукање на кондом, ниту пак е свршил во мене. Зошто ми доцни? Страв ми е :(
Btw слабо јадев месецов и доста се нервирав, можно ли е да е поради тоа? Ве молам за помош
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
HELP
Имам дечко со кои имаме секс, но ми доцни, а во текот на месецот ни се нема случено незгода како на пример пукање на кондом, ниту пак е свршил во мене. Зошто ми доцни? Страв ми е :(
Btw слабо јадев месецов и доста се нервирав, можно ли е да е поради тоа? Ве молам за помош
Можно е да ти доцни од промена на клима и од промена во исхраната. Ич гајле да немаш. Не се праи дете туку така.:back:
П.С. Заборави ги научно-фантастичните приказни од типот на: Он сврши кај мене на грб, ама спермата се разлеа и мислам дека стигна до мојата вагина, мислам дека сум трудна:). И гарант деновиве ќе добиеш, пошто си ствараш стрес моментално.
 
I

InF3cTeD

Гостин
HELP
Имам дечко со кои имаме секс, но ми доцни, а во текот на месецот ни се нема случено незгода како на пример пукање на кондом, ниту пак е свршил во мене. Зошто ми доцни? Страв ми е :(
Btw слабо јадев месецов и доста се нервирав, можно ли е да е поради тоа? Ве молам за помош
како прво прашај си го дечкото дали е он сигурен кај свршил па после нервозите...прво со него разговор ако е сигурен дека не е у натре тогаш нема место за паника можда е нешто сосема друго....ама ако не е сигурен кај свршил тогаш упати се на доктор....
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
26
Поени од реакции
1
Го прашав, рече дека не е во мене. Се надевам дека ќе добијам месечно у наредни 3 дена. Навистина ми е страв.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom