Телма Телевизија

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
@DIJAMANTE Во „едноумието“ растев со оваа серија...


Ферарија, пи**и, скапи куќи, јахти...ама народот да ти барал турски и индиски серии. Да му се изнае**м на народот и на шител и анал 5 што му „исполнуваат такви желби“.

Телма не е добра телевизија стварно, ама кои го**а ти ги фалиш, би скокнал од негде повисоко да сум на твое место.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Да не ситничариме, може нема филмови на Сител ама затоа има на Сител 3. Зимоска SWAT го даваа три дена со ред, мислев дека е некоја наградна игра и треба напамет да го научиме.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.059
Поени од реакции
57.305
Од каде се рејтинзиве? Кога веќе табелава ја приложуваш како доказ, барем наведи од каде ја копираш.
Oд ексел јa кoпирa[DOUBLEPOST=1469466679][/DOUBLEPOST]
Да не ситничариме, може нема филмови на Сител ама затоа има на Сител 3. Зимоска SWAT го даваа три дена со ред, мислев дека е некоја наградна игра и треба напамет да го научиме.
Спaјдермен
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Што толку ве погоди кажаното? Треба да ве погоди повеќе фактот што народот сака да гледа турски серии, вести и српски шоу програми.

Сител освен репризи на тие емисии, дава и премиерни турски серии, премиерна италијанска серија, премиерна португалска серија, премиерни цртани серии, премиерна американска серија Ханибал. Алфа исто, премиерни викенд филмови, премиерни турска, индиска, српска серија, премиерни забавни домашни емисии. Канал 5, премиерни турски серии. Не зборувам за квалитет на истите, зборувам премиери / репризи и концепт на телевизија.
Телма во моментов не дава премиерни серии - по трет пат ги репризира Мускетарите, по трет пат се репризираат Френдс, по трет пат се репризира Борген, по трет пат се репризира Fawlty towers, по втор пат реприза на Чесна жена. И сето тоа трае од април.
Френдс по 67ми пат>премиерна индиска/турска серија.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Што толку ве погоди кажаното? Треба да ве погоди повеќе фактот што народот сака да гледа турски серии, вести и српски шоу програми.

Сител освен репризи на тие емисии, дава и премиерни турски серии, премиерна италијанска серија, премиерна португалска серија, премиерни цртани серии, премиерна американска серија Ханибал. Алфа исто, премиерни викенд филмови, премиерни турска, индиска, српска серија, премиерни забавни домашни емисии. Канал 5, премиерни турски серии. Не зборувам за квалитет на истите, зборувам премиери / репризи и концепт на телевизија.
Телма во моментов не дава премиерни серии - по трет пат ги репризира Мускетарите, по трет пат се репризираат Френдс, по трет пат се репризира Борген, по трет пат се репризира Fawlty towers, по втор пат реприза на Чесна жена. И сето тоа трае од април.[DOUBLEPOST=1469463119][/DOUBLEPOST]

Доволно е?

Каролина што ти е бе? Што е ова жити се? Премиерни турски серии ми вика, српски, индиски, цртани. :pos:
Филмови вика на Алфа се давале и тоа викенд, па што не кажеш кога се даваат на Телма филмови. Сакаш да ти кажам јас? Секоја вечер од 20:00 до 02:00. Провери ако сакаш бидејќи гледам добро ги владееш статистикиве.
На Канал 5, Алфа, Сител, во работен ден после 23:00 знаеш што има? Реприза на турците, индијците, португалците, Миленко, Лила, и останати премиерни емисии и серии. :pos:
Сител и Канал 5 ми ги брани, бог да чува, слепа при очи се прави. Уствари ако стварно работиш таму тогаш оправдано е, треба да сте пикнати во шупакот на Латас, не се знае каде почнувате вие а каде тој.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Ај бе не се глупирај со сила. Ако некоја телевизија репризира серии тоа е баш Сител. По цели денови гледаме турски серии и ти ќе ми кажуваш дека програмата не им се сведувала на репризирање. Ако си паметна толку ај кажи кои серии ги репризира Телма? Бог да чува што народ живее тука, ненормална работа.[DOUBLEPOST=1469458497][/DOUBLEPOST]
А во Германија какви телевизии има? Задоволен си?
Постојано сум во движење па немам време да гледам
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Смири се :pos:
Не сум крива јас што народот не гледа Телма.
 
Член од
17 јули 2014
Мислења
67
Поени од реакции
41
Што толку ве погоди кажаното? Треба да ве погоди повеќе фактот што народот сака да гледа турски серии, вести и српски шоу програми.

Сител освен репризи на тие емисии, дава и премиерни турски серии, премиерна италијанска серија, премиерна португалска серија, премиерни цртани серии, премиерна американска серија Ханибал. Алфа исто, премиерни викенд филмови, премиерни турска, индиска, српска серија, премиерни забавни домашни емисии. Канал 5, премиерни турски серии. Не зборувам за квалитет на истите, зборувам премиери / репризи и концепт на телевизија.
Телма во моментов не дава премиерни серии - по трет пат ги репризира Мускетарите, по трет пат се репризираат Френдс, по трет пат се репризира Борген, по трет пат се репризира Fawlty towers, по втор пат реприза на Чесна жена. И сето тоа трае од април.[DOUBLEPOST=1469463119][/DOUBLEPOST]

Доволно е?

Ова сигурно излегло од штабот на дпмне... ИРИ правеше анкета во јуни еве ги резултатите:
 

Attachments

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.604
Поени од реакции
81.267
Алфа давале премиери... Да ете досега едно 10 пати ги репризираа партизанските филмови со Бата Живојновиќ, за Сител 3 да не збориме веќе. Сител секоја ден давале премиери? Браво, турско-индиски серии кои ни во матичните земји не ги гледаат. Канал 5 цело време се со Гранд шоуана мртвила... И уште некои ќе зборат како Телма по 3-ти пат ги репризирала Пријатели?

Чао немате право да ја критикувате телевизијава, а при тоа ги величите другите шлајм "телевизии"
 
Член од
17 јули 2014
Мислења
67
Поени од реакции
41
Смири се :pos:
Не сум крива јас што народот не гледа Телма.
Не шири од болната фашистичка пропаганда на Латас и пастирот и погледни ги резултатите од ИРИ. Алсат, 24Вести и Телма заедно погледани од Сител, (К)анал 5 и Алфа!!!
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Смири се :pos:
Не сум крива јас што народот не гледа Телма.
Смирен сум јас, ти не си во ред нешто. Јас ти кажувам кога има филмови на Телма, ти кажи ми што има во тоа време на Сител, Канал 5 и Алфа. Толку е тешко да одговориш? Или немаш што да кажеш?
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Значи не го негирам квалитетот на Телма, не знам како ме сфати. Она што го дава Телма не може да се мери со квалитет на други телевизии дали кај нас дали во соседството.
Муабетот ми е дека не личи шест месеци во годината да даваат премиери, а следните шест репризи на истите серии.

За рејтинзи не мислам да се објаснувам, постои една официјална агенција што мери телевизиски рејтинзи и на ист начин се мерат секаде во светот. Кој сака, нека се информира. А Ири и Дпмне може што сакаат да објават.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Да де не личи, исто и за Сител не личи да дава репризи од една епизода по 2 пати во денот па пак ги браниш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom