Што ќе правам во рајот откога ќе умрам

Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
Најпрво морам да си признам дека обожувам да ги читам најактивните членови на темите за религија, некогаш ќе разберам а понекогаш ништо не сфаќам, но не е битно....
Сакам само да поставам прашање до сите верници и неверници, до Христијаните и Телемитите, а тоа е што навистина ќе правиме во рајот, каков е таму животот, дали ќе продолжи нашата свест да се развива, нашата духовност, апетитите(за храна, секс,идр), дали ако посакам ферари да збрчам одма ќе ми се исполни желбата, дали воопшто таму се расте, созрева,старее(од бебе па до која возраст, нели и бебиња умираат) и уште еден куп прашања.:)
Телемитите велат дека после нашата смрт ќе бидеме звезди, какви ќе бидеме ме интересира, дали ке се разликуваме по големина, по старост, по светење во мракот...има ли разлика поради нешто??:)
Можеби глупи прашања ама многу луѓе сакаат да знаат каков е тој живот после смрт..никој не се врати да ни раскаже како е ама ние дефинитивно дискутираме многу на таа тема;)
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.120
Најпрво морам да си признам дека обожувам да ги читам најактивните членови на темите за религија, некогаш ќе разберам а понекогаш ништо не сфаќам, но не е битно....
Сакам само да поставам прашање до сите верници и неверници, до Христијаните и Телемитите, а тоа е што навистина ќе правиме во рајот, каков е таму животот, дали ќе продолжи нашата свест да се развива, нашата духовност, апетитите(за храна, секс,идр), дали ако посакам ферари да збрчам одма ќе ми се исполни желбата, дали воопшто таму се расте, созрева,старее(од бебе па до која возраст, нели и бебиња умираат) и уште еден куп прашања.:)
Телемитите велат дека после нашата смрт ќе бидеме звезди, какви ќе бидеме ме интересира, дали ке се разликуваме по големина, по старост, по светење во мракот...има ли разлика поради нешто??:)
Можеби глупи прашања ама многу луѓе сакаат да знаат каков е тој живот после смрт..никој не се врати да ни раскаже како е ама ние дефинитивно дискутираме многу на таа тема;)
Ѓoрѓи Кoлoзoв и Вaнчo Петрушески гo имaaт oдгoвoрoт нa твoетo прaшaње.

Sent from my LG-D850 using Tapatalk
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.940
Поени од реакции
6.115
Иди види па ми јави :)
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
кој ти вика дека ти во рајот ќе одиш? ти за она другото место си.
Па ете да претпоставиме дека ќе одам јас во рајот..а ти што мислиш дали ретардиран човек кога ќе умре ке воскресне повторно во ретардос, старецот во старец, бебето во бебе??[DOUBLEPOST=1469294613][/DOUBLEPOST]
Иди види па ми јави :)
Пиши број, адреса..;)
 

Femme fatale

Љубената на Гаро
Член од
13 јуни 2016
Мислења
231
Поени од реакции
183
Во пеколот два пати не може :D.
Не верувам во рај и пекол, но ако постои би пиела коктелчиња на најудобниот кревет таму и 40 машки девици би ме разладувале со листови од палма :pos:
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
Во пеколот два пати не може :D.
Не верувам во рај и пекол, но ако постои би пиела коктелчиња на најудобниот кревет таму и 40 машки девици би ме разладувале со листови од палма :pos:
Па и тоа ќе ни здосади по извесно време, заборави дека вечно ќе бидеме таму.;)
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.707
Поени од реакции
6.823
А и машките девици нема вечно да бидат девици
 

Femme fatale

Љубената на Гаро
Член од
13 јуни 2016
Мислења
231
Поени од реакции
183
Па и тоа ќе ни здосади по извесно време, заборави дека вечно ќе бидеме таму.;)
Кога ќе ми се здосади тоа ќе ти се јавам и ќе предизвикаме хаос и ќе не вратат меѓу живите :D
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
Кога ќе ми се здосади тоа ќе ти се јавам и ќе предизвикаме хаос и ќе не вратат меѓу живите :D
Ќе бараме трансфер за во пеколот:pos:[DOUBLEPOST=1469295194][/DOUBLEPOST]
А и машките девици нема вечно да бидат девици
А кој тоа таму во рајот ќе ги скине?
 

Femme fatale

Љубената на Гаро
Член од
13 јуни 2016
Мислења
231
Поени од реакции
183

Kajgana Shop

На врв Bottom