Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

kat

Член од
23 јануари 2009
Мислења
26
Поени од реакции
0
да прашам... женската моја ми пушти поракки на мобилен демек: ,,јас сум едно чупе од твоето школо... ми се бендисваш ова она,, се претставува како друга
јас знам дека е таа... сугурен сум 100 %....
кажете ми некако да ја зафркнам... не да ја зафркнам ама да ја научам лекција на некој начин... неед хелп :helou:
pa vrati na ist nacin samo ako si 100% i dogovori sostanok:baeh:
 

`Jomero

Jomi =)
Член од
26 февруари 2007
Мислења
241
Поени од реакции
8
да прашам... женската моја ми пушти поракки на мобилен демек: ,,јас сум едно чупе од твоето школо... ми се бендисваш ова она,, се претставува како друга
јас знам дека е таа... сугурен сум 100 %....
кажете ми некако да ја зафркнам... не да ја зафркнам ама да ја научам лекција на некој начин... неед хелп :helou:
Закажии некаде да се сретнете и седиси дома кулирајси пијси кафе,и по 10 мин од закажаното пишии порака као демек не си можел да појдиш си се успал што ти знам шо да и пишиш оправдајсе некако, че ти прости на неидењето пак закажии и пак седиси дома, заебавајсе и ти малце со незе не само таа со тебе =)

Ве молам за помош.
Се работи за женска ми. Се` се среди конечно но ми кажа дека почнала да пафка. Ја убедував на прекине ако ме сака , ако сака да остане со мене итн ама џабе немаше ефект. Неможам веќе да ја гледам срцево ми се крши, беше најфино девојче сега е.. катастрофа. Ве молам ако може да ми кажете како да ја одвикнам што да направам само да ја одвикнам!? А не сакам да и раскинам, ја сакам многу, премногу!
П.С Можеби не е баш љубовен проблемов, но не знам кај да го сместам ова така да.. па ако смета префрлајте модератори.
Фала.
Ајде бе ко не е на игла ништо страшно =),настрана шалата пробај некако да и помогнеш ама ако не ја одвоиш од тоа друштво ништо не си постигнал че те лажи дека не пафка повеќе а уствари пак со истото ќе си тера...Проблемот и е во друштвото али ако е паметна и тоа ќе и помине сега и е интересно да го прави тоа ама и на тоа ќе и помине кевот..
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
Ајде бе ко не е на игла ништо страшно =),настрана шалата пробај некако да и помогнеш ама ако не ја одвоиш од тоа друштво ништо не си постигнал че те лажи дека не пафка повеќе а уствари пак со истото ќе си тера...Проблемот и е во друштвото али ако е паметна и тоа ќе и помине сега и е интересно да го прави тоа ама и на тоа ќе и помине кевот..
ја може неам боље идеја, али сарказам иам...

“Е ти знаеш дали и е до друштвото...“
 

Rasomonac

Титула
Член од
24 јануари 2009
Мислења
3
Поени од реакции
1
Абе јас да сум би ја расшамарал една тура па после тоа би и дал рок 1 недела да не се види повеќе со тоа друштво иначе в џандарница па кај родителите и така натаму. Па пубо од мене 5-6 шамари одколку од дрога да ми умре.Пубо ич ќе ја немам одколку да ја гледам таква(Никаква).
 

`Jomero

Jomi =)
Член од
26 февруари 2007
Мислења
241
Поени од реакции
8
ја може неам боље идеја, али сарказам иам...

“Е ти знаеш дали и е до друштвото...“
Кажувам од искуство...Но ако сака таа толку да пафка и ништо нема да ја спречи...ќе си пафка и самата ако е некоја шекната =)
 
Член од
2 септември 2008
Мислења
59
Поени од реакции
1
hey дечки вака ...која може да одговори на ова, сам никако да го смислам:
бивша женска раскинавме пред 4 години онака демек на пауза нешо , па после се разидовме некако али се добро беше, no hard feelings и после си останавме ок. после се случи неколку пати да се видиме така на кафе по моја иницијатива или некаде у друштво ... и сега после 3 години и текнало пак нешо сигнал порака, па јас враќам и кај неа на кафе нешо муабет ово оно , и после ништо па по месец два пак и немам веза шо како мисли ...
јас не дека ептен по неа само ми има останато у ептен добро сеќавање па ...
секое мислење е добредојдено :)
хахах скечови

и што мислите дали го прави тоа за да се случи нешто пак или онака само моменти на слабост или нешто друго ...
 

plaslivka

the princess of virginity
Член од
5 февруари 2009
Мислења
170
Поени од реакции
7
Koga da se pocne??

jas da vi kazam imam edno problemce veke nekolku meseci ...znaci ...so deckovo sum godina ipol...super e se ..osven sto pocnuvame po malku da si zdosaduvame periodov ...megutoa toj e se sto imam...i go sakam so celo srce...vo posledno vreme se karame za toa koga ke gi pocneme odnosite...znaci dvajcata sme okolu 18 ,20 godini ...i mene i nego ke ni bide prv pat...!epa decki sto mislite vie za toa..??:toe:
 
P

Psy

Гостин
hey дечки вака ...која може да одговори на ова, сам никако да го смислам:
бивша женска раскинавме пред 4 години онака демек на пауза нешо , па после се разидовме некако али се добро беше, no hard feelings и после си останавме ок. после се случи неколку пати да се видиме така на кафе по моја иницијатива или некаде у друштво ... и сега после 3 години и текнало пак нешо сигнал порака, па јас враќам и кај неа на кафе нешо муабет ово оно , и после ништо па по месец два пак и немам веза шо како мисли ...
јас не дека ептен по неа само ми има останато у ептен добро сеќавање па ...
секое мислење е добредојдено :)
хахах скечови

и што мислите дали го прави тоа за да се случи нешто пак или онака само моменти на слабост или нешто друго ...
Мое мислење... очигледно у моментов е сама, нема дечко нема мувач итн...а ти си и бест мемори. И сеа ко шо кажа момент на слбаост, се навраќа на она шо и било најубаво... и сфаќа дека више го нема...и си го сака назад...и сака да се смирите....
Е сеа ако ти мислисш дека вредело, и ако ти е убаво со неа....зш да не, смирете си се, и бидете си хепи... се е до тебе... а колку време поминало... тоа у случајов има најмала улога....

Со среќа,
очекувам одговор ако се деси нешто:wink:

позз:smir:

jas da vi kazam imam edno problemce veke nekolku meseci ...znaci ...so deckovo sum godina ipol...super e se ..osven sto pocnuvame po malku da si zdosaduvame periodov ...megutoa toj e se sto imam...i go sakam so celo srce...vo posledno vreme se karame za toa koga ke gi pocneme odnosite...znaci dvajcata sme okolu 18 ,20 godini ...i mene i nego ke ni bide prv pat...!epa decki sto mislite vie za toa..??:toe:
Ако почнувате да си здосадувате, одалечете се малце...не се гледајте секој ден, и ќе видиш као одма се ќе си се среди...или ако не, седнете, зборете и најдете си го заедно проблемот (и потрудете се без карање).
А шо се тиче односите, тоа си е ваша работа, и коа вие ќе си решите (двајцата заедно:wink:) тогаш...тука никој ништо неможе да ви каже...а и не би требало:nenene:!!

ова е мај опинион....со среќа
позз:smir:
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
jas da vi kazam imam edno problemce veke nekolku meseci ...znaci ...so deckovo sum godina ipol...super e se ..osven sto pocnuvame po malku da si zdosaduvame periodov ...megutoa toj e se sto imam...i go sakam so celo srce...vo posledno vreme se karame za toa koga ke gi pocneme odnosite...znaci dvajcata sme okolu 18 ,20 godini ...i mene i nego ke ni bide prv pat...!epa decki sto mislite vie za toa..??:toe:
Значи имате 18-20год и сте доволно здрели за да знаете што да правите, седнете разговарајте за тоа отворено, да не биде табу тема, ако и двајцата го сакате тоа направетего, а ако некој било кој од вас се сумља, се плаши или не е сигурен да го направи тоа, тогаш не праветего има доста време пред вас и не е само тоа што може да ја движи врската напред.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.453
Поени од реакции
7.949
jas da vi kazam imam edno problemce veke nekolku meseci ...znaci ...so deckovo sum godina ipol...super e se ..osven sto pocnuvame po malku da si zdosaduvame periodov ...megutoa toj e se sto imam...i go sakam so celo srce...vo posledno vreme se karame za toa koga ke gi pocneme odnosite...znaci dvajcata sme okolu 18 ,20 godini ...i mene i nego ke ni bide prv pat...!epa decki sto mislite vie za toa..??:toe:
сексот нема да ви ја напраи врската поинтересна или поубава...
малку монотонија е нормално за секоја долга врска...пробајте нешто ново... нешто што не сте праеле( а не е секс)...
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
jas da vi kazam imam edno problemce veke nekolku meseci ...znaci ...so deckovo sum godina ipol...super e se ..osven sto pocnuvame po malku da si zdosaduvame periodov ...megutoa toj e se sto imam...i go sakam so celo srce...vo posledno vreme se karame za toa koga ke gi pocneme odnosite...znaci dvajcata sme okolu 18 ,20 godini ...i mene i nego ke ni bide prv pat...!epa decki sto mislite vie za toa..??:toe:
сексот нема да ви ја напраи врската поинтересна или поубава...
малку монотонија е нормално за секоја долга врска...пробајте нешто ново... нешто што не сте праеле( а не е секс)...

Како бе нема па шо има поубаво од сексот во љубафта?

Срце не му се секирај ти мислеш дека си здосадувате еден на друг ама тоа ти ако сте сами вие двајцата нонстоп мислам без другари без друштво шо може да излавате заедно, затоа ви е досадно а и башка без секс и тоа удара у глава немој да мислеш дека ти мислам лошо ама мислам дека си доволно зрела за таа работа а и башка заедно сте 1 ипол па шо чекате толку шо уште го запознаваш или ??? па мајку му не сме во 80-ите год.
Ја лично мислам дека тоа ви фале во врската!
лично според мене тоа е е сеа и ти си доволно голема па треба да си знаеш.:toe:
тоа е!
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
jas da vi kazam imam edno problemce veke nekolku meseci ...znaci ...so deckovo sum godina ipol...super e se ..osven sto pocnuvame po malku da si zdosaduvame periodov ...megutoa toj e se sto imam...i go sakam so celo srce...vo posledno vreme se karame za toa koga ke gi pocneme odnosite...znaci dvajcata sme okolu 18 ,20 godini ...i mene i nego ke ni bide prv pat...!epa decki sto mislite vie za toa..??:toe:
Мислам дека ,,мејк ап" секс е најголемата глупост што можела да ти падне на памет. Прво мислам дека треба да се средите во однос на тоа да не си бидете досадни, па после да имате односи. Не мислам дека од сексот сам по себе ќе ти расцвета врската. Поголем проблем е тоа што сте си досадни еден на друг... Веројатно мислиш дека нема работи кои не сте ги направиле заедно сеуште, но обиди се на изнајдеш некои алтернативни места на кои досега не сте биле. Да речеме излезете еднаш во друг град, одете во театар, на билијард, направете нешто неконвенционално. Изненади го со нешто, внеси живост. Не ги запазувај старите дијапазони во кои врската ти изгледала вака: станувам, ми се јавува, збориме 3 минути, седнуваме да учиме, се враќам од школо, одиме на кафе, се враќам дома, спијам. Најди некое ново хоби со кое двајцата ќе можете да си го пополнувате времето. Почни да гледаш фудбал. Купи му шалче од Милан, Јувентус, за кој и да навива... Ме разбираш? Ду самтинг. Не опстојуваат врските само од љубов. :back:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
jas da vi kazam imam edno problemce veke nekolku meseci ...znaci ...so deckovo sum godina ipol...super e se ..osven sto pocnuvame po malku da si zdosaduvame periodov ...megutoa toj e se sto imam...i go sakam so celo srce...vo posledno vreme se karame za toa koga ke gi pocneme odnosite...znaci dvajcata sme okolu 18 ,20 godini ...i mene i nego ke ni bide prv pat...!epa decki sto mislite vie za toa..??:toe:
Доволно сте возрасни и доволно сте дого заедно за да почнете односи :toe: верувај момчето веќе е навлезено во 20-тата не одолговлекувај многу можеш и да го изгубиш :tapp:
...а ако сте си досадиле еден на друг,пробајте еден викенд да излезете посебно во град :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom