Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
19 јануари 2009
Мислења
2
Поени од реакции
0
Lugje imam problem :nesvest: iam 17 god a sum nekoj vid na zavisnik od seks... ako ne go napravam toa me fakjaat nekojsi bolni krizi me fukaat fleshovi :uvo: na prvin mi beshe interesno kako uloga na dobar zavodnik ama sega nemozam da disham :S recisi sekoe 2ro devojce me prasuva sa smek ili nesto slicno ama samo za edna vecer... I posto imam vekje takva reputacija nemozam da si fatam ozbilna vrska... Ako ima nekoj sovet?? :salut:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Lugje imam problem :nesvest: iam 17 god a sum nekoj vid na zavisnik od seks... ako ne go napravam toa me fakjaat nekojsi bolni krizi me fukaat fleshovi :uvo: na prvin mi beshe interesno kako uloga na dobar zavodnik ama sega nemozam da disham :S recisi sekoe 2ro devojce me prasuva sa smek ili nesto slicno ama samo za edna vecer... I posto imam vekje takva reputacija nemozam da si fatam ozbilna vrska... Ako ima nekoj sovet?? :salut:
Овде мислам дека имаш 2 прашања...секс манијак и шмекер :toe: вака за првото ќе ти помине во тие години си кога секој сака нешто да боцне што почесто :vozbud: а за второво и репутацијата ќе треба сам да докажеш дека не си таков да најдеш некое девојче и малку барем да се смириш со неа...со среќа :helou:
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
189
Поени од реакции
17
Дечки помош збунет сум до фул, имам женска веќе еден месец ја сакам ама имам една другарка што многу ми се свиѓа повеќе од било кое девојче ... незнам што да правам сега совет ??:toe:
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.785
Поени од реакции
4.028
Дечки помош збунет сум до фул, имам женска веќе еден месец ја сакам ама имам една другарка што многу ми се свиѓа повеќе од било кое девојче ... незнам што да правам сега совет ??:toe:
едната ја сакаш,другата ти се свиѓа.Што има за размислување тука.Свиѓањето ќе помине откако ќе се разлапате.Сакањето не поминува така.Варање у никој случај.
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Дечки помош збунет сум до фул, имам женска веќе еден месец ја сакам ама имам една другарка што многу ми се свиѓа повеќе од било кое девојче ... незнам што да правам сега совет ??:toe:
Најпрво среди си ги чувствата дали таа другарка навистина ја гледаш како некоја со која би можел да бидеш и да имаш нешто, или едноставно тие чувства се чувства на зголемено другарство и доверба кои лесно можат да те збунат...а потоа откако убаво ќе размислиш што навистина сакаш, пиши овде пак...поздрав:smir::smir::helou:
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
едната ја сакаш,другата ти се свиѓа.Што има за размислување тука.Свиѓањето ќе помине откако ќе се разлапате.Сакањето не поминува така.Варање у никој случај.
Или па уште поише ќе се залета... Ах заебана работа... Не прави ништо со втората, заборави ја. Среќа на туѓа несреќа не треба да се гради, а тоа ќе го напраи другарка ти ако биде со тебе, додека заедно ја повредувате сегашната ти девојка. Поарно, кога ќе раскинеш пробај си со другарката... :back: И повторувам... многу заебана ситуација!
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
189
Поени од реакции
17
финтава е што се другарки и двете ... али како што пишал гладиус прво ќе размислам пак ќе видам што да правам.. несакам да ја повредам сегашната девојка ... али ќе земам убаво да размислам
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Гледај си ја девојката ако ја сакаш. Ако не прво раскини и па после впушти се во авантура. Варање никако.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.770
Поени од реакции
5.508
Дечки помош збунет сум до фул, имам женска веќе еден месец ја сакам ама имам една другарка што многу ми се свиѓа повеќе од било кое девојче ... незнам што да правам сега совет ??:toe:
имаш женска еден месец и ја сакаш :pos: :pos: алал да ти е. да ја сакаш нема да гледаш друга, уште помалку другарка, така да седи си мирен, нека не ти мрда опашката...
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
имаш женска еден месец и ја сакаш :pos: :pos: алал да ти е. да ја сакаш нема да гледаш друга, уште помалку другарка, така да седи си мирен, нека не ти мрда опашката...
абе него опашката му е мирна....кучето му лае на погрешни :)
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.387
Поени од реакции
25.166
финтава е што се другарки и двете ... али како што пишал гладиус прво ќе размислам пак ќе видам што да правам.. несакам да ја повредам сегашната девојка ... али ќе земам убаво да размислам
Брат, чим се другарки двете. Ако таа што ја сакаш ја оставиш и одиш со другата, ни таа ќе ја имаш, ни ќе можиш на првата да се вратиш.
 

sweet girl***

I wish that...
Член од
4 октомври 2008
Мислења
310
Поени од реакции
10
dali nekogas ste se plasele od sopstvenite cuvstva?epa jas da i mnogu glupo se cuvstvuvam.osekjam ogromna ljubov sprema edna licnost i toa mi predizvikuva strav.Strav da ne bidam povredena i celiot svet da mi se srusi.strav da ne dojde kraj na nasava prekrasna dve i pol godisna vrska.znam deka me saka no sepak moite cuvstva se premnogu golemi a toa ponekogas boli.sto da pravam?!sto bi napravile vie na moe mesto?
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
И јас го чуствувам истиот страв. Мислам дека е кај сите присутен. Сите се плашат да не го изгубат тоа што го сакаат.
 

CueBaLL

Schizophrenic
Член од
7 декември 2008
Мислења
1.137
Поени од реакции
34
dali nekogas ste se plasele od sopstvenite cuvstva?epa jas da i mnogu glupo se cuvstvuvam.osekjam ogromna ljubov sprema edna licnost i toa mi predizvikuva strav.Strav da ne bidam povredena i celiot svet da mi se srusi.strav da ne dojde kraj na nasava prekrasna dve i pol godisna vrska.znam deka me saka no sepak moite cuvstva se premnogu golemi a toa ponekogas boli.sto da pravam?!sto bi napravile vie na moe mesto?
штом го сакаш и штом знаеш дека те сака не знам зошто чуствуваш страв.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom