Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.089
Поени од реакции
9.000
Не е.
Чекај бе, зошто мислам дека ради тебе го гледав, се мислам ти го спомна но очигледно грешам?
Можеби Мајло Зајлото?
Многу ве мешам.
Мајлото ќе да е
http://forum.kajgana.com/threads/Инфо-за-нови-филмови-достапни-на-торент.79885/page-14#post-7697004
Јас го спомнав, мене ми се допадна хаосот, сетингот, ликовите, глумата ама приказната ми беше ептен несфатлива. Сакам вакви чудни филмови. :D

Филмот опишан со една слика:
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.625
Јас го спомнав, мене ми се допадна хаосот, сетингот, ликовите, глумата ама приказната ми беше ептен несфатлива. Сакам вакви чудни филмови. :D

Филмот опишан со една слика:
Е што ти беше несфатливо во приказната?
A weird guy "copes" with this wife's death and finally understands how to live his life.
Овој беше од оние добри чудни филмови.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Фала на сите што го пофаливте Demolition.
Алал да им е на сите што учествувале во правење на филмов.
Џејк ми станува меѓу омилените глумци, полн погодок за овој лик.
Не знам зошто, филмов го споредувам со High-Rise но Demolition е well executed High-Rise.
9/10
Ептен јак лик Џејк, ме потсеќа на мене многу.

Дали го имаш гледано Enemy
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.625
Дали го имаш гледано Enemy
Њет.
Вакви прашања за пп... или дополни барем, кажи гледај го добар е, не го гледај или што и да сакаш да кажеш.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Њет.
Вакви прашања за пп... или дополни барем, кажи гледај го добар е, не го гледај или што и да сакаш да кажеш.
Мене ми беше супер, мрачен и мистериозен. Ќе ти кажев уште нешто ама тоа одкако ќе го изгледаш
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.191
Поени од реакции
19.275
Само што го глеав Батман вс Суперман, лееееј колку е добар! Ептен ми се допаѓа, се најдобро.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
асални филмови што излегле последниов месец-два? Не сум во тек што-како.
 
D

Daedalus

Гостин
Ја вчера го гледав „The Witch“. Ларс вон Триер гомна да јаде со Антихрист, филмов ме исфрика на неколку наврати. 8/10 :D
 
Член од
7 јуни 2012
Мислења
33
Поени од реакции
63
Фала на сите што го пофаливте Demolition.
Алал да им е на сите што учествувале во правење на филмов.
Џејк ми станува меѓу омилените глумци, полн погодок за овој лик.
Не знам зошто, филмов го споредувам со High-Rise но Demolition е well executed High-Rise.
9/10
Ептен јак лик Џејк, ме потсеќа на мене многу.

ne lazi
sam se lazes :D
likot e kul, sekoj bi sakal da e takov, ne deka te potseka na tebe, tuku sakas da si ko nego
:D
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.089
Поени од реакции
9.000
Топла препорака за одлична авантура.
The Physician
Од почеток знаев дека ќе ми се допадне филмот иако одвреме-навреме по малку ми спласнуваше во втората половина.
Фала за препораката, одличен е. Шмек меѓу Kingdom of Heaven и Lawrence of Arabia.

9/10
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.863
Поени од реакции
34.906
Забележав една серија на тв , али не успеав да видам како се вика. Една згодна типка има моќ да гледа мртви , и нонстоп ја бараат да им помогне со некоја незавршена работа.

Некој? :)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.625
Забележав една серија на тв , али не успеав да видам како се вика. Една згодна типка има моќ да гледа мртви , и нонстоп ја бараат да им помогне со некоја незавршена работа.

Некој? :)
Ghost Whisperer?
И жити се научи се дека запирката се лепи до зборот што и претходи, не се остава таму празно место, само после нејзе.
Те молам бори се против таа навика, грдо изгледа!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom