Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
lugje pomagajte pak...
Ako se sekavata jas sum toj sto barav sovet za taa devojkata sto ja zapoznav preku internet...
Epa sea vaka...
i prativ 2-3 poraki na mob i taa mi vrati na tie poraki ama.. kako so sila da mi vrakase t.e nezainteresirano
sea neznam sto da pravam dali da bidam uporen do kraj ili da se pomiram so toa deka mozebi ne me saka
:toe::toe::toe:

Абе те сака, само уште не и` е јасно.

Барај да се најдете лице во лице.

И оди со цвеќе.

Тоа пали гарант. Во најмала рака ќе оставиш впечаток на џентлмен. Кажи што сакаш, девојките сакаат манири.
 
Член од
24 јули 2008
Мислења
27
Поени од реакции
0
А се најдовте?

Ne se najdovme samo razmenivme nekolku paraki ama sepak jas custvuvam kako da mi gi prati od sto mora a ne od sto saka
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.784
Поени од реакции
4.023
Абе те сака, само уште не и` е јасно.

Барај да се најдете лице во лице.

И оди со цвеќе.

Тоа пали гарант. Во најмала рака ќе оставиш впечаток на џентлмен. Кажи што сакаш, девојките сакаат манири.
да те сакаше ќе ти пишеше прва,ќе ти титкаше,ќе те опсипува со внимание.


тешко дека ќе прифати да се видите.
наместо тоа стај си 200 за 200 и збори со нејзе на телефон,кисни со нејзе на мсн.
има време за гледање.take it slow.

не оди со цвеќе.освен ако не и е роденден:)
сакаме внимание,ама кога е премногу не плаши.
премногу манири=педер,папучар,мамино галениче.
 
Член од
24 јули 2008
Мислења
27
Поени од реакции
0
да те сакаше ќе ти пишеше прва,ќе ти титкаше,ќе те опсипува со внимание.


тешко дека ќе прифати да се видите.
наместо тоа стај си 200 за 200 и збори со нејзе на телефон,кисни со нејзе на мсн.
има време за гледање.take it slow.

не оди со цвеќе.освен ако не и е роденден:)
сакаме внимание,ама кога е премногу не плаши.
премногу манири=педер,папучар,мамино галениче.

Fala mnogu me utesi svarno...hahaha
Ama barem si iskrena toa mi se svigja
i jas go mislam istoto
Zatoa ke se otkazam
pozz
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
741
Поени од реакции
76
да те сакаше ќе ти пишеше прва,ќе ти титкаше,ќе те опсипува со внимание.


тешко дека ќе прифати да се видите.
наместо тоа стај си 200 за 200 и збори со нејзе на телефон,кисни со нејзе на мсн.
има време за гледање.take it slow.

не оди со цвеќе.освен ако не и е роденден:)
сакаме внимание,ама кога е премногу не плаши.
премногу манири=педер,папучар,мамино галениче.

Зошто бе само ако ни е роденден цвеќе да ни се даде? Може чат-пат да се покаже внимание со некоја ружа, ама секако во границите на нормала :smir:

А ти брат, да, прво види со неа на мсн седи почесто, слушајте се на моб. , па после кога ке осетиш дека типката почнува да се интересира за тебе, осеќа нешто за тебе, тогаш, да, закажи и дејт..Позз
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.784
Поени од реакции
4.023
Fala mnogu me utesi svarno...hahaha
Ama barem si iskrena toa mi se svigja
i jas go mislam istoto
Zatoa ke se otkazam
pozz
ако сакаш ќе те утешам

леле 1000% те сака,умира за тебе ама се праи неодолива
види се со нејзе уште денес и инсистирај,напни и се максимално и побарај ја за жена.
не со едно цвеќе туку со 20 цвеќиња појди и и целосно е твоја.


глупости.
нема потреба да се откажуваш,ама полека не со сила,без напињања.
прво збори со неа на телефон.продолжи со контакти на интернет.
биди и интересен,забавен,
не секогаш ти прв да почнуваш муабет.
напрај да сака она да збори со тебе.

Зошто бе само ако ни е роденден цвеќе да ни се даде? Може чат-пат да се покаже внимание со некоја ружа, ама секако во границите на нормала :smir:
ако и дадеш цвеќе на женскати no reason ќе си помисли
-што напраил сеа?ме изварал?зашто ми дава цвеќе?
ова е затоа што цвеќиња давате кога си носите грижа на совест

ако и дадеш на девојка цвеќе на фрст дејт ќе си мисли дека те има во раце,дека си папучар енд стаф.
освен ако не е со ризн цвеќето.пример сте се договориле да те познае така што ќе имаш ружа у рака.

абе мушки,бидете понеодоливи,така сте поинтересни.
 
Член од
24 јули 2008
Мислења
27
Поени од реакции
0
spored moite procenki jas mislam deka sum i zabaven plus na msn celo vreme prva mi pocnuva muabet i me rasprasuva na se sto ke kazam se smee ama so porakive mislam deka ja zgresiv rabotata...
ali toa e toa
pozz
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
l...deka mozebi ne me saka
:toe::toe::toe:
е сеа да те сака незнам....да те посакува можеби...
spored moite procenki jas mislam deka sum i zabaven plus na msn celo vreme prva mi pocnuva muabet i me rasprasuva na se sto ke kazam se smee...
хехе...мсн ти е едно, лице во лице ти е друго...мене може некој по мсн да ми каже шала, и јас да му пишам “хахаха“ и на тој збор да иам некоја анимација со дете кое буквално се гази од смеење, а јас од другата страна на компјутерот да те исмејувам цинички...видете се ако сака...ако не, ни прва ни последна (се надевам)

поздрав:smir:
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
ако и дадеш цвеќе на женскати no reason ќе си помисли
-што напраил сеа?ме изварал?зашто ми дава цвеќе?
ова е затоа што цвеќиња давате кога си носите грижа на совест
ама ова ти нема благе везе...
имав дечко кој без причина кога ќе излезевме знаеше да ми подари цвеќе.. немораше да значи дека ме изварал.. едноставно таков беше типот..

инаку брат што си запнал за таа од нет..
таквите врски некогаш успеваат ама некогаш и не.. башка ако е од друг град.. и уште ако сте ист карактер немој ни да се обидуваш.. дада од искуство ти кажува...
ќе трае ќе биде ок... али далечината си е далечина..
башка еве јас си размислувам: што тип ќе е коа по цел ден дреме на мсн?, има тој некоја попаметна рабора...
а и уствари на денешно време најчесто запознавања одат преку интернет пош диско, кафуле и такви ствари се веќе излитена опција која не е во промет и е тешко изводлива... младинава све нешто технолозирана...

не ме слушај нема везе се испровоцирав
 
Член од
24 јули 2008
Мислења
27
Поени од реакции
0
Тикви4ка напиша:
инаку брат што си запнал за таа од нет..
таквите врски некогаш успеваат ама некогаш и не.. башка ако е од друг град.. и уште ако сте ист карактер немој ни да се обидуваш.. дада од искуство ти кажува...
ќе трае ќе биде ок... али далечината си е далечина..
башка еве јас си размислувам: што тип ќе е коа по цел ден дреме на мсн?, има тој некоја попаметна рабора...
а и уствари на денешно време најчесто запознавања одат преку интернет пош диско, кафуле и такви ствари се веќе излитена опција која не е во промет и е тешко изводлива... младинава све нешто технолозирана...

не ме слушај нема везе се испровоцирав
Ne e od drug grad vo blizina e na mene ama da znaes ke te poslusam
za toa deka takvite vrski ne uspevaat i ke probam so nekoja druga
baska i blok mi mavnala na msn :pos2::pos2::pos2:
sto znaci ne saka nisto
ok ne e ni prva ne e ni posledna
pozz
:toe::toe:
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Абе изгледа ништо не го заменува старомодното мување.

Оди и лапај батка... Тоа му е мајката.

;)))))))))
 
Член од
25 јули 2008
Мислења
53
Поени од реакции
6
И што сега?

Имам девојка од централна Македонија, а јас сум од Скопје. На ист факултет учиме, до јуни имавме 6 месеци врска. По тоа она си отиде дома. Последните 2 месеца бевме неразделни, буквално секој ден се гледавме, си викавме дека се сакаме итн во однос на романтика. Ама како си отиде така се промени. Почна да глуми нешто како сака летно време да се журка, на пауза да сме биле, а кога ке се вратела во Скопје, во септември, се ќе било по старо. Јас се согласив, иако и самиот не знам зошто, можеби и премногу ја сакам, па и простувам. А сега женски навалете да дадете објаснување зошто би можела така да се однесува, да знам што да правам во септември. Едно е сигурно, имам ужасна желба да ја повредам како што она мене ме повреди, па тука и машките и женските би можеле некој совет да дадат. Само да се разбереме, не мислам на физичко повредување.
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Имам девојка од централна Македонија, а јас сум од Скопје. На ист факултет учиме, до јуни имавме 6 месеци врска. По тоа она си отиде дома. Последните 2 месеца бевме неразделни, буквално секој ден се гледавме, си викавме дека се сакаме итн во однос на романтика. Ама како си отиде така се промени. Почна да глуми нешто како сака летно време да се журка, на пауза да сме биле, а кога ке се вратела во Скопје, во септември, се ќе било по старо. Јас се согласив, иако и самиот не знам зошто, можеби и премногу ја сакам, па и простувам. А сега женски навалете да дадете објаснување зошто би можела така да се однесува, да знам што да правам во септември. Едно е сигурно, имам ужасна желба да ја повредам како што она мене ме повреди, па тука и машките и женските би можеле некој совет да дадат. Само да се разбереме, не мислам на физичко повредување.

Прво, не мисли да ја повредиш. Верувај, тоа што таа го рекла, не го рекла зашто мислела на тебе, туку на себе.

Реагирај аналогно: оди и журкај се и по можност легни некоја друга.

А ако сте и потоа неразделни, кажи и`.

Па види како ќе реагира и види понатаму што-како.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
............... Само да се разбереме, не мислам на физичко повредување.
Уффф таман се наострив да ти дам совет ме сече со последната реченица!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom