Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

P

Princ

Гостин
Ќе ми (ни?) објасниш подобро како тоа го сакаш а два пати го имаш видено во 1 година? :S
Да не збориш за симпатишење?
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
година дена и само 2 пати сте се виделе?! не, не го сакаш, само изгледа ептен ти се допаѓа. кога јас би правел така, значи дека не се замарам со неа, односно-ако дојде, дојде. ако не, здравје. така да, батали го, не му е баш грижа за тебе. ОСВЕН, доколку причините за неговото недоаѓање се вистинити-што не верувам. у година, бар еднаш ќе дошол =)).
завршно-батали го, најди некој од кај тебе =))
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.383
Поени од реакции
25.160
Ќе ми (ни?) објасниш подобро како тоа го сакаш а два пати го имаш видено во 1 година? :S
Да не збориш за симпатишење?
Па тоа ќе да е.
Иначе девојко, ако така ти прави значи си игра со тебе. Провери си ги чувствата пак:helou:
 
Член од
15 јули 2008
Мислења
1
Поени од реакции
0
ej sakam da mi kazete nesho prv pat sum mnogu ozbilen na forumof!!!! neznam kolku sho znaaat bef u luiziana i pominaf super 3 nedeli so edna devojka( ne e vazno koja) arno ama netrebashe se zaljubif mnogu!!! nie u skopje se muvavme dugachko vreme ona znaeshe deka imam devojka i se ama mnoguy me sakashe i sea trkaloto mi se svrte i me udri po nos !!! mnogu se zaljubif ama ja sum od nea 4 saaata so avion se slushame na tel sekoj den ama dzabe ne e toa toa ajde kazete sho da pravam mnogu sum skrshen!!!!!!!!!!!

abe nekoj da mi pomogne ozbilnen sum ...
off ti si za zalejne .. e pa beri pari za avionska karta :) .. oti krugot samo ednsh se vrti :):toe:
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Не те разбрав.

Ти пријде како другар и само на тоа останавте ? Па можеби сакал само другар да ти е, а ти ако си чуствувала нешто спрема него не требало да му се поставиш како другарка. :smir:
прво онака кафе ова она.. го засакав ептен као другар и после неможев да се фатам со него.. едноставно го гледав како другар..
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
прво онака кафе ова она.. го засакав ептен као другар и после неможев да се фатам со него.. едноставно го гледав како другар..
Индиректен муабет - ме потсеќаш на онај идиотон што ....
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
после долго време па малку да постирам
утре имам закажано состанок за да видиме дали ке ја продолжиме врската или не
после многу смс пораки и извинувања прифана да се видеме
па држете ми срека да биде се како порано
утре вечер ке ви кажам што се случило:smir::smir:
Фала Богу, тоа се бара од сите што барате совети - исход :vozbud:
 
Член од
12 ноември 2005
Мислења
396
Поени од реакции
8
се ок само има една мана од принцип што ако и пријде како другар многу веројатно дека може и тоа да остане... имам жив пример мене ми се има десено.. ми пријде како другар и остана тоа..
Ova sto go pisa drzi voda , zdravo... barem ko sto gi poznavam zenite ili barem taka mislam...
Ima edna linija koja maz ne smee da si dozvoli da ja pomine... ako ja pomine taa linija ostanuva zasekogas u (kako sto jas ja narekuvam) "friend zone"...

Prva simptomi deka navleguvate u frend zone e ako zenata posle onie standardni dzamce muabeti, zena pocnuva da vi se otvora... togas ako ne go napravite vistinskiot "poteg" , YOU'RE STUCKED IN THE FRIEND ZONE

Drugo, ve osekja bliski da moze da vi kaze sto saka... primer "zboruva za SEX" bez da se srami od vas ->YOU'RE STUCKED IN THE FRIEND ZONE

Treto, ako ima bezprekorna doverba vo vas -> YOU'RE STUCKED IN THE FRIEND ZONE

Chetiri, ako taa ve kani, so nejzino drustvo da izlevate vo diskoteka (sigurno nekoja nejzina drugarka ima simpatii kon vas) -> YOU'RE STUCKED IN THE FRIEND ZONE

....
 
Член од
14 април 2007
Мислења
793
Поени од реакции
6
се ок само има една мана од принцип што ако и пријде како другар многу веројатно дека може и тоа да остане... имам жив пример мене ми се има десено.. ми пријде како другар и остана тоа..
па да во право си но сепак девојчето доколку го запознае подобро може ке почне да чуствува нешто за него.:toe::toe::toe:јас вака би постапила доколку се наогам во ваква ситуација:helou:
 

(vasko)

SiMply the Best
Член од
3 јули 2008
Мислења
57
Поени од реакции
2
me interesira kakvi temi za razgovor preferirate vie zenskite okolu prviot sostanok i voopsto da vodite so vasiot partner?
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
me interesira kakvi temi za razgovor preferirate vie zenskite okolu prviot sostanok i voopsto da vodite so vasiot partner?
абе зависи...
најчесто необрзувачки..: филм музика излегувања
такви работи... ништо нападно...
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
mi se javi bifsiot ....
sakal dase muvame.....
ne bil za devojka u momentov.....
a prethodno nemase vreme za mene.....
SOVVVVETTTT?????
:uvo:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Јас на твое место, уопште не би ни го погледнала. Очигледно смета дека може да те има на лагер и да се мува со тебе кога ќе му се посака. Јас на твое место, од принцип не би се мувала со типот. Имаш уште многу други слободни машки, не се враќај кон старото, иди кон нови предизвици.:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom