ЕП 2016 - Група Д (Шпанија, Чешка, Турција, Хрватска)

  • Креатор на темата ob1
  • Време на започнување

Која репрезентација ќе ја заврши групата на 1-та позиција?


  • Вкупно гласачи
    45
  • Гласањето е завршено на .
Член од
14 април 2012
Мислења
31.546
Поени од реакции
62.447
Де Геа нема направено волку грешки за цела сезона во Јунајтед.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Ти десет пати повтори дека Субашич истрча. Кој го дрви повеќе, јас или ти?
Океј, не се изразив добро. Мислев да не МИ го дрвиш, а не да не го дрвиш на другите.
У еден пост спомнав за тоа дека пеналот е скроз нерегуларен, у друиот стаев и слика. У истите не беше спомнат ти, па се умеша со “толку разбираш“ и слично. Затоа и реков да не го дрвиш :)
Да не ја ширимо. Ти све знаеш, другите ништо. Да не ја силуемо темава :)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Океј, не се изразив добро. Мислев да не МИ го дрвиш, а не да не го дрвиш на другите.
У еден пост спомнав за тоа дека пеналот е скроз нерегуларен, у друиот стаев и слика. Па ти се умеша, па одма незналица или не знам што.

Да не ја ширимо. Ти све знаеш, другите ништо. Да не ја силуемо темава :)
Гледам да не му го дрвам на мажи, а сакам да ми го дрват жени. Ако имаш некоја сестричка доброволец, слободно пријави, ќе се организираме некако.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Гледам да не му го дрвам на мажи, а сакам да ми го дрват жени. Ако имаш некоја сестричка доброволец, слободно пријави, ќе се организираме некако.
Јакиов ебач што си дочекал по форуми да бараш нешто. Провери по други, си го згрешил форумот.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Јакиов ебач што си дочекал по форуми да бараш нешто. Провери по други, си го згрешил форумот.
Не барам јас ништо по форуми, ти спомна дрвење па реков да те прашам ако имаш некоја сестричка. Следниот пат можеби ќе комуницираш понормално, без дрвење, па никој нема да ја споменува сестра ти.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.617
Поени од реакции
18.089
Класа бранење од Пике и ДеХеа. Првиов трча со главата наназад и не прати ситуација пред себе, вториов не се мрдна од место од кога почна контрата. Нит да искочи да му уклиза, а чим не процени на време дека треба да истрча мораше да остане до статива и да не остава простор, и да набацеше Перишич имаше уште неколку играчи на Шпанија у 16 ец кои можеа да избијат. Кејлор вакви ситуации ги мачка на леб, можам да замислам каква сезона ќе имаше Реал овој ако бранеше.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.753
Италјаниве еднаш ќе се први во групата, со две победи во првите два меча и на Шпанија ќе налетаат :pos:

Шпанците секако се фаворити и според мене имаат многу поголеми шанси за пласман понатаму. Не може Италија да игра со нив, можеби единствен противник што им го има скалпот. 100 пати повеќе би ги одбрал германците или французите него ли црвениве.

Јас како фан се потресувам кога ќе се сетам на онаа 4-0 од 2012, душата ми се кине да ти ебам мечот да ти ебам.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Катастрофален капитенот. Полош меч амин, пеналот беше врвот. Иако судијата мораше да го врати, чим веќе беше(незаслужено) досуден.
Де Геа катастрофа исто. Како можеш да го примиш она бе, Целески да беше го бранеше.

Дел Боске стандард си ги промаши измените. И така ги планира ден пред да почне мечот, без разлика како се движи резултатот и што се случува на теренот.
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Ае 60 пати да го вратит назад пак она тенеќено со најглупа селска фризура в средина ќе ја акнит пак и пак и пак.
Сеа од ко го јадоја к.рот од Усташиве џабе си прајме само бајрам од умот овдека. Поштено си излегоја, изиграја и се изборија ги репнаја 3 бода.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Силва несомнено е супер техничар, ама физички е катастрофа. Човекот после 55 минути за ништо не служи, па во Премиер лигата каде што тоа уште повеќе се приметува сигурно уште полош е. Готов е човекот.

Одбраната срамота е да е на она ниво, милион големи утакмици имаат изиграно а ги вртат како мали деца. Рамос камен, Хуанфран постојано е вон позиција, Де Геа прима смешни голови. Од лош полош. Рамос па уште изјавил од секој пораз се учи. :pos:
Мрш бе тенеќе едно, милион црвени картони и киксови имаш направено, начука 30 години и уште се глупираш како кога беше 18-годишен.

Дел Боске: ,,Јас не бирам кој ќе ги изведува пеналите''. :cuc::cuc::cuc:
Поглупа изјава и од таа на Доменек, кога кажа дека гледал кој што бил во хороскоп и дали му биле наклонети ѕвездите за да го земе на СП.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.391
Поени од реакции
5.863
Се случува и најдобрите да имаат лош ден, тоа не го менува фактот дека Де Геа е меѓу петте најдобри голмани во светот во секое време. Некако делуваше како Шпанија да ја потцени Хрватска, посебно после раниот гол премногу опуштено и ноншалантно се однесуваа како да очекуваа Хрватска сама да се победи.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Де Геа делува многу несигурно и киксира, можеби дека првпат брани на некое големо натпреварување за репрезентација. Иначе во Јунајтед десет пати поголем зицери фаќа ко од шала. Дел од кривицата оди и кај него, но како што реков најмногу е крив Дел Боске. Човекот го даваат во кадар, го гледаш како замрзнат седи и мисли ех да беа Чави, Чаби Алонсо, очигледно е застанат во времето и мисли дека оваа е истата Шпанија од пред 4 и пред 8 години и не може ова да му се случи. Наместо постепено да прави смена на генерации, после европсково ќе мора нагла промена во ростерот, па ќе видиме како тоа ќе се одрази.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Не бе Дел Боске е добар стратег што ви е вам..и Силва заедно со Фабрегас искинаа вчера на теренот..најдобри поединци до 45-та минута
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Не бе Дел Боске е добар стратег што ви е вам..и Силва заедно со Фабрегас искинаа вчера на теренот..најдобри поединци до 45-та минута
Во право си појма нема, 2 ЛШ, Светско и Европско. Секој може тоа да го освои без проблем.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom